Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
Kurum Adı:Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
Kategori:Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Şehir:Nevşehir
İlçe:Kozaklı
Adres:Emek Mah. Kaplıca Cad. No:121
Telefon:0 (384) 471-2599
Web Sitesi:kozakliftr.saglik.gov.trHata Bildir
39.20923934.858947

Kurum Hakkında

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Nevşehir ili Kozaklı ilçesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin temelleri 1978 yılında dönemin Sosyal Güvenlik Bakanı Hilmi İşgüzar tarafından atılmıştır. SSK Hastanesi olarak temeli atılan bina uzun bir süre atıl durumda kalmıştır. 2007 yılında tadilat, bakım ve deprem güçlendirmesi yapılan hastane 2009 yılında Nevşehir Devlet Hastanesi’ne teslim edilmiştir. 3 Ocak 2011 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından Nevşehir Devlet Hastanesi Ek Bina’sı statüsüyle hizmete açılmıştır.

Hastane kampüsünün arsa alanı 30.000 m² olup, kapalı alanı 17.500 m² dir. Hastane ana binası; acil katı, giriş kat ve 3 kat yataklı servis olmak üzere 5 katlıdır. Tek kişilik hasta odalarında klima, buzdolabı, lcd tv, motorlu hasta karyolası, wc, banyo ve yatak olabilen refakatçi koltuğu bulunmaktadır. Toplam 170 yatak kapasitesine sahip A-II Grubu Hastane olarak hizmet vermektedir.

Rehabilitasyon Tedavi Uygulamaları, Lokomat Cihazı (Robotık Yürüme Tedavisi), Hidroterapi, Hot-Pack, Cold-Pack, Fonoforezis, Ultrason, Tens, Laser, Compex, Traksiyon (Cervical-Lomber), Parafin, Uzay Terapi, Whirlpool (Girdap Banyosu) gibi tedavi yöntemleri hastanemizde uygulanmaktadır. Ayrıca, Hastanemizde Kozaklı Kaplıcalarından elde edilen doğal termal su tedavide etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Kaynağından çıkan mineral bakımından oldukça zengin olan termal su hiç bir ön arıtma ve revizyona tabi tutulmadan doğal haliyle tedavi havuzlarımızda kullanılmaktadır. Kaynağından yüksek ısıda çıkan termal su soğutma kulelerinde doğal olarak soğutularak 36-42 santigrat dereceye düştükten sonra, hidroterapistler yardımıyla hastalarımızın tedavisinde kullanılmaktadır.

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
0.0 / 5

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi henüz hiç oylanmamış. Vermek istediğiniz puan kadar yıldızın üzerine tıklayarak puan verebilirsiniz.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Şefaatli Devlet Hastanesi
Şefaatli Devlet Hastanesi
33 km. uzaklıkta
Şefaatli Devlet Hastanesi 1993 yılında 50 yataklı olarak açılmış olup 30 yatak kapasiteli olarak hizmetine devam etmektedir.
Boğazlıyan Devlet Hastanesi
Boğazlıyan ve bölge halkımız 2015 yılında açılan 50 yatak kapasiteli yeni Boğazlıyan Devlet Hastanesinde sağlık hizmeti alabilmektedirler.
Mucur Devlet Hastanesi
Mucur Devlet Hastanesi
45 km. uzaklıkta
Hastanemiz, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı olarak Mucur Ek Hizmet Binası adı altında hizmet vermekte iken 2020 yılından itibaren Mucur Devlet Hastanesi olarak hizmet vermektedir.
Sarıkaya Devlet Hastanesi
Sarıkaya Devlet Hastanesi
55 km. uzaklıkta
50 yatak kapasiteli Sarıkaya Devlet Hastanesinde 10 yataklı yoğun bakım üniteleri, 12 yataklı diyaliz üniteleri, 3 ameliyathane, 11 poliklinik ve 6 diş ünitesi servisi bulunmaktadır.
Çiçekdağı Devlet Hastanesi
Çiçekdağı İlçe Hastanesi olarak 10 yatak kapasitesi ile yeni binasında vatandaşlarımıza kaliteli bir sağlık hizmeti vermenin mutluluğunu yaşamaktayız.
Yerköy Devlet Hastanesi
Yerköy Devlet Hastanesi
59 km. uzaklıkta
Yerköy Devlet Hastanesi, Yozgat Yerköy ilçesinde Devlet Hastanesi olarak hizmet sunmaktadır.
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanemizde toplamda 4 EKG ünitesi, 2 tane efor ünitesi, 2 tane odyoloji ünitesi, 1 tane kan transfüzyon merkezi, 65 adet yataklı yoğun bakım ünitesi, 22 adet yataklı hemodiyaliz ünitesi, 1 adet uyku
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉