Menteşe Devlet Hastanesi

Menteşe Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Menteşe Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Muğla
İlçe:Menteşe
Adres:Orhaniye Mah. Haluk Özsoy Cad.
Telefon:0 (252) 213-1024
Web Sitesi:mentesedh.saglik.gov.trHata Bildir
37.21344528.369808

Kurum Hakkında

Menteşe Devlet Hastanesi, Muğla ili Menteşe ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Muğla Menteşe ilçemizde, yapısal anlamda Muğla Devlet Hastanesi olarak 1954 yılından beri hizmet veren hastanemiz, 2006 yılında SSK hastanesi ile birleşerek faaliyetini sürdürmüştür. 2011 yılı Mayıs ayında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile yapılan protokol ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını alarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 29.10.2017 yılında Kötekli’de bulunan yeni binasına taşınması ile bir müddet kullanım dışı kalan mevcut binanın tadilat ve onarım çalışmaları tamamlanarak, 15.05.2020 yılında Menteşe İlçemizde bulunan mevcut binasında Acil Servisin açılması ile hizmete başlamıştır. Daha sonraki süreçte poliklinikler, klinikler, ameliyathane, palyatif bakım servisi ve yoğun bakım gibi birimler de faaliyete geçirilmiştir.

Hastanemiz toplam 9810 m2 kapalı alana sahip olup; kapalı alanlarımız 3 bloktan oluşmaktadır.

A Blokta; Başhekimlik ve İdari Birimler, Acil servis, Günü Birlik Tedavi Ünitesi, Aşı Birimi, Cerrahi ve Dahili Servisler, Kadın Doğum ve TDL Servisi, Ameliyathane, Yoğun Bakım ve Görüntüleme Hizmetleri ( Röntgen, ESWL(Taş Kırma) bulunmaktadır.

B Blokta; Biyokimya Laboratuvarı, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Transfüzyon Merkezi, Palyatif Bakım Servisi ve Eczane bulunmaktadır.

C Blokta; Poliklinikler, Hasta Hakları Birimi, Tetkik Birimleri; (Kan Alma, EKG, Holter, Efor, USG, Röntgen, Odyometri, Göz Ölçümü, EEG, EMG, Kemik Dansitometresi) Manevi Destek Birimi, Fizik Tedavi Ünitesi ve Sağlık Kurulu bulunmaktadır.

Hastanemiz 100 yatak kapasitesi ile etik ilkelerden ödün vermeden bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek; hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı güler yüzlü çalışanlarımızla Muğla halkına kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir.

Menteşe Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Menteşe Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Birim ve Branşlar
 • Acil
 • Aile Hekimliği
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Beyin ve Sinir Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Üroloji

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Menteşe Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Menteşe Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı veya eleştirilerinizi mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Puan Verin
3.5 / 5

Menteşe Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.5 puan almıştır. Toplam 2 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Muğla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Yeni yapılan Muğla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 7 bin 852 m2 kapalı alana sahip olup 40 ünite ile hizmet vermektedir....
Özel Güney Göz Hastanesi
Tıp teknolojisini göz rahatsızlıkları için yakından takip edip eden Özel Güney Göz Hastanesi, konforlu, ferah ve profesyonel bir ortamda hizmet vermektedir....
Özel Muğlacan Diyaliz Merkezi
2008 yılında Muğla Yücelen Grubuyla ortak kurulan kliniğimiz 2013 yılında tamamen Can Diyaliz Hizmetleri bünyesine girmiş olup Muğlacan Diyaliz Merkezi olarak Muğla il me...
Özel Muğla Yücelen Hastanesi
1996 yılında Muğla Özel Yücelen Hastanesi açılmış olup, yola çıktığı günden bu yana İnsana Saygı sloganını bir hayat felsefesi olarak benimseyip, özümsemiştir....
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yüksek teknolojiye sahip tıbbi donanımı, deneyimli, çağdaş tıbbi bilgi düzeyine sahip uzman doktor kadrosu, ...
Yatağan Devlet Hastanesi
Yatağan Devlet Hastanesi
24 km. uzaklıkta
Yatağan Devlet Hastanesi 14 diyaliz yatağı, 6 yoğun bakım yatağı, 23 poliklinik, 5 ameliyathanesiyle ilçenin sağlık hizmetine önemli ölçüde katkı sunmaktadır....
Kavaklıdere İlçe Devlet Hastanesi
Kavaklıdere İlçe Devlet Hastanesi, Muğla Kavaklıdere ilçesinde Devlet Hastanesi olarak hizmet sunmaktadır....
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Menteşe Devlet Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉