Mersin Toros Devlet Hastanesi

Mersin Toros Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Mersin Toros Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Mersin
İlçe:Akdeniz
Adres:Yeni Mah. Cemalpaşa Cad. 5314 Sok.
Telefon:0 (324) 233-7180
36.80632434.634397

Kurum Hakkında

Mersin SSK Hastanemizin 1954 yılında Çukurova Fabrikası revirinde sağlık istasyonu olarak çekirdeği oluşturulmuş, bu çekirdek oluşum 1955 yılında 20 yataklı dispanser, 1960 yılında da 60 yataklı hastane haline dönüştürülmüştür. Hastanemiz 1966 yılında 255 yatakla hizmete girmiş olup, 1994 yılında hizmete sokulan ek bina ve hastane içerisindeki tadilat sonucu 512 kadro yataklı hale getirilmiştir.

Yeni hizmet binası çalışmaları 2010 yılı Haziran ayında başlatılmıştır. 2013 yılı Şubat ayında yeni hizmet binasının tamamlanmış olan yataklı üniteler binasına tüm hastane birimleri taşınmıştır. Yeni hastanemizde 106 tane tek kişilik, 60 tane çift kişilik, 10 tane süit odamız vardır. 250 yatak kapasiteli hastanede ayrıca 25 yoğun bakım yatağımız, 31 adet acil serviste sedye yatağı bulunmaktadır. Hastanemizde 154 poliklinik odamız, 9 tane de ameliyathane yer almaktadır.

Poliklinikler
 • Amatem (Alkol ve Madde Bağımlılığı)
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Mersin Toros Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Mersin Toros Devlet Hastanesi, Mersin ili Akdeniz ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Mersin Toros Devlet Hastanesi RandevuMersin Toros Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Beyzanur Yurtlu · 1 Ocak 2017

Genel cerrahi bölümüne teşekkürler hastane süper yemekler de öyle

Yaşar Ateş · 26 Mart 2015

Serpil Uygur hanım o almış olduğunuz sıra değildir kayıttır. kayıt yaptırmazsanız ilaç alamazsın. örneğin saat 10/15 randevu aldınız bu saatte orda olun ve numaratörü okuyun randevulu hasta diye isminiz geçecektir. ondan önce giderseniz zamanınız telef olacaktır

Fatma Sümengen · 25 Şubat 2015

Hastanede çarşaf yastık nevresim sıkıntısı var madurluğu en kısa zamanda giderilmesini istiyoruz...

Gulhan Kilic · 30 Ocak 2015

Ssk hastanesi yeni oluşum binası ayrılan polikinlik birimleri ve her polikinliğin sıra ve sekreterya çakışması mükemmel olmuş. benim sessiz ve geniş alanlar. hasta psikolojisi açısından. ferah olmuş planlama güzel. eksik gördüğüm sıra numarası aldığınız halde ekran numaratorlerinin çalışmaması, Dr tarafından devreye sokulmaması. hastalar arasında sıra gerginliğine neden oluyor. personel işlerinin rahatlamasına rağmen çok gergin. anında azarlama modunda. insanlar birşey sormaya çekiniyor. mahallevarı azarlamalar var. durumun gözden geçirilmesinde fayda var. yeni binaya bu iletişim yakışmıyor. sevgiler saygılar

Hatice Kilinç Akbaş · 29 Kasım 2014

Çok güzel bir hastahane oldu. Eski SSK'yı hatırlıyorum da, ben son halini beğendim.

Kemal Sopalı · 26 Kasım 2014

Tam teşekküllü hastane güleryüzlü. Personel tam hizmet. Modern teçhizat işi yalıtımlı bina sakin gürültüsüz ortam. Kalitenin hizmete dönüştüğü yer sadece mükemmel

Burak Göçmen · 7 Temmuz 2014

bu nasıl bir şeydir kardeşim hastanenin fan sesinden uyuyamıyoruz

Mustafa Coruk · 7 Temmuz 2014

bız hastanenın havalandırma sistemi sesinden çok ama çokkk rahatsızız vede jeneratorden

Serpil Uygur Zeybek · 5 Ocak 2014

Benim anlatamadığım şu. İnternetten girip randevu alıyoruz, Hastaneye gittiğimizde tekrar sıraya girip sıra alıyoruz. Şimdi bunlardan hangisi doğru bunu anlayamadım. Randevu alıyorsak sıraya tekrar niye giriyoruz. Buna bir açıklama yada bir düzenleme getirilmesini amacın neye dayanıklı olduğunu lütfen idare olarak açıklama yaparmısınız.

Elif Wenüss · 17 Temmuz 2012

Hastaneden kısmen memnunuz...

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Mersin Toros Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Mersin Toros Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 39 oy kullanılmış ve kurum hakkında 10 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Mersin Toros Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Dr. İsmail Şahin Dahiliye Dal Merkezi

510 metre uzaklıkta

Cami Şerif Mh. 5234 Sok. Kızıltan Apt. No:10

FMC Mersin Diyaliz Merkezi

930 metre uzaklıkta

Nusratiye Mah 5015 Sk No:39/A

Mersin Diyaliz Merkezi

1.1 km. uzaklıkta

Sağlık Mah. GMK Bulvarı No:108

Mersin Gözde Cerrahi Tıp Merkezi

1.5 km. uzaklıkta

İhsaniye Mah. 113 Cadde No:32

Fizyo Yaşam Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi

1.6 km. uzaklıkta

Kiremithane Mah. İstiklal Cad. Çetintürk İşhanı Atlıhan Oteli Karşısı

Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi

1.8 km. uzaklıkta

Kültür Mah. Atatürk Cad. No:66 Çamlıbel

Imc Hastanesi

2.2 km. uzaklıkta

İstiklal Cad (106 cd.) No:196-198