Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi

Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Bursa
İlçe:Gemlik
Adres:Cumhuriyet Mah. Manastır Mevkii Gemlik
Telefon:0 (224) 517-3400
40.43953029.150621

Kurum Hakkında

Gemlik Devlet Hastanesi ilk olarak Ekim 1989 tarihinde Yalova yolu üzerindeki binasında hizmetine başlamıştır. 17 Ağustos 1999 depreminde binanın 8 ana kolonunun hasar görmesi nedeniyle 21 Eylül 1999 tarihinde bina tahliye edilerek hizmeti çadırda sunmak zorunda kalmış, daha sonra kış mevsimi gelince poliklinik hizmeti olarak barakalarda devam etmiştir. Hayır sever iş adamı Sn. Muammer Ağım tarafından 10 Ekim 1988'de temeli atılan modern hastane binamız 18 Eylül 2000 tarihinde tamamlanarak hastalarımızın hizmetine sunulmuştur. Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi'nin toplam arazisi 9500 m2 olup; hastane binası insaat tekniği bakımından çelik konstrüksiyon ile yapılmış Türkiye'nin ilk hastanesidir. 5 kat yükseklikte toplam 4500 m2 kullanım alanı bulunan hastanenin taban alanıysa 768 m2 dir. 2004 yili itibariyle Hastane arsamiz üzerinde Ek Hizmet Binasi yaptirilmasina karar verilmistir. 800 m2 lik bir taban alanına baslangıçta Hemodiyaliz Ünitesi ve Acil Servis olarak planlanan bu proje daha sonra poliklinikler ve idari birimlerin de yer aldığı toplam 3 katlı (Zemin ile birlikte) bir bina olarak tamamlanmıştır. 04-07-2006 tarihinde hizmet sunmaya başlamıştır.

Bursa Muammer Agim Gemlik Devlet Hastanesi olarak Manastır ve Sahil Binası 2'şer adet olmak üzere 4 adet binada hizmet vermekteyiz. Hastanelerimizde 128 adet yatak mevcut olup, bunlar arasında 5 adet post-op bakım, 7 Adet hemodiyaliz, 6 adet acil servis yatağı, 6 adet de 2. Basamak Genel Yoğun bakım yatağı yer almaktadır.

Manastır Binamız :

Bodrum katında; Yemekhane, mutfak, arşiv, aynıyat, teknik birim, çamaşırhane, terzihane, mescit ve morg yer almaktadır. Zemin Katında; Ortopedi Kliniğimiz, Laboratuar, Röntgen, Mamografi ve Eczane birimlerimiz yer almaktadır. Birinci Katında; Göz Kliniğimiz, Santral, Ameliyathane ve ameliyat olacak hasta yakınları için bekleme bölümü yer almaktadır. İkinci, üçüncü ve dördüncü katlarda yataklı tedavi servisleri yer almaktadır. Ayrıca ikinci katta bakteriyoloji laboratuarı, üçüncü katta odiyometri ünitesi, dördüncü katta yenıdoğan işitme testi ünitesi ve genel yoğun bakimunitesi yer almaktadır.

Hasta odalarımız tek veya iki yataklıdır. Her odada televizyon, buzdolabı, oturma grubu, soyunma dolapları, yemek masaları ve komidinler mevcuttur. Bütün bu odaların tefrişi Gemlik'li hayırsever vatandaşlarımızca yapılmıştır. Mayıs 2007 tarihi itibarıyla santral kapasitemiz arttırılarak her odamızda telefon bulunması sağlanmıştır. Telefon numaraları oda numaralarıyla aynıdır.

Eylül 2006 itibari ile hastalarımız Hekim seçme hakkına sahiptirler. Hastalarımız MHRS (182 nolu telefonu arayarak veya internet sistemi ) yada direkt hasta kabullarden poliklinik sırası alabilirler.

Ek Hizmet Binamızın hizmete açılmasından sonra 21/08/ 2006 da 125. YIL hemodiyaliz ünitemiz hasta kabulüne başlamıştır. Hemodiyaliz Ünitemizde 2 Adet Pratisyen Hekim, 4 Adet Hemodiyaliz hemşiresi görev yapmaktadır. Hemodiyaliz Ünitemiz 7+1 Hemodiyaliz Cihazı ile hizmet vermektedir.

Sahil Binamız :

SSK' dan devir alınan Sahil Binamızda 2. katta 10 adet diş polikliniği ve diş protez laboratuarı mevcuttur. 1. kat laboratuar, röntgen ve idari birimler olarak ayrılmıştır. Ayrıca bu binanın bahçesinde prefabrik polikliniklerimiz mevcut olup burada Manastır Binasındaki polikliniklere ek olarak cildiye, ortopedi, çocuk hastalıkları, iç hastalıkları, göğüs hastalıkları, göz hastalıkları, üroloji, genel cerrahi branşlarında da poliklinik hizmeti verilmektedir.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi, Bursa ili Gemlik ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi RandevuMuammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin

Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.1 puan almıştır. Toplam 16 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Acıbadem Gemlik Tıp Merkezi
1.7 km. uzaklıkta
Dr. Ziya Kaya Mah. Hürriyet Cad. No:45
Orhangazi Devlet Hastanesi
14.1 km. uzaklıkta
Arapzade Mh. Tekneli Küp Fındıklı Yolu Cd. No:65
Atakent Cerrahi Tip Merkezi
14.8 km. uzaklıkta
Muradiye Mah. Turist Yolu Altı Caddesi No:104
Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi
15.3 km. uzaklıkta
Arapzade Mah. EyyüpTopçu Cad. No:13
Biyofiz Mudanya Tıp Merkezi
22.1 km. uzaklıkta
Bursa Asfaltı Cd. Ulutaş Park Sitesi No:160/B
Mudanya Devlet Hastanesi
22.8 km. uzaklıkta
Aydınpınar Mevkii Sarı Cadde Mudanya
Çınarcık Devlet Hastanesi
22.8 km. uzaklıkta
Belediye Sok. No:8 - Çınarcık Belediyesi Karşısı
Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi
23.9 km. uzaklıkta
Zafer Mah. Mehmet Müezzinoğlu Cd. No:50