Mutki Devlet Hastanesi

Mutki Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Mutki Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Bitlis
İlçe:Mutki
Adres:Yeni Mah. Killer Cad. Mutki
Telefon:0 (434) 711-2166
Web Sitesi:mutkidh.saglik.gov.trHata Bildir
38.40761641.929362

Kurum Hakkında

Mutki İlçe Devlet Hastanesi inşaatına 1992 yılında başlanılmış olup 08.10.2004 tarihinde hizmete açılmıştır. Hastanemize ait toplam arsa alanı 19.589 m2 olup, hastanemizin kapalı alanı 8.800 m²’dir. Hastanemizin döner sermayesi 2005 Mart ayında kurulmuştur.

Mutki Devlet Hastanesi birinci basamak temel sağlık hizmetleri, ikinci basmak devlet hastanesi ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonuyla entegre halinde olup bu üç hizmet Mutki İlçe Entegre Hastanesi adı altında verilmekteyken 02 Kasım 2012 tarihinden itibaren Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Bitlis Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Mutki İlçe Devlet Hastanesi adı altında hizmet vermekte iken 2017 yılı sonlarında tekrar İl Sağlık Müdürlüğüne bağlanmıştır.

Hastanemiz 100 yataklıya çevrilebilir 50 yataklı tip proje olup; hizmet binası, bekâr hemşire lojmanı ve 10 + 1 dairelik personel lojmanı olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Personel lojmanları şu an için ihtiyaçları karşılamamaktadır. Hastanemiz zemin katında İdari Bölümü, Poliklinikler, Danışma, Radyoloji Ünitesi, Gebe Bilgilendirme Sınıfı, KETEM Polikliniği, Acil Servis ve Laboratuvar Bölümlerinden oluşmaktadır. 1. Katta Ameliyathane, Doğumhane ve Hasta Servisleri bulunmaktadır.

Hastanemizde acil servis hizmetlerimizin yanı sıra diş ve diğer uzman hekim dallarımızla ikinci basamak sağlık hizmetleri verilmekte olup; Doğumhanemiz faal bir şekilde hizmetlerine devam etmektedir. Laboratuvar bölümünde hemogram, biyokimya, hormon ve idrar analizi hizmetleri verilmekte olup ayrıca diğer başka tetkikleri yapma kapasitesine sahiptir. Hastanemiz radyoloji ünitesinde röntgen çekim hizmeti verilmektedir. Acil servisimiz tam donanımlı olup Kırmızı alan, Sarı alan ve Yeşil alan, enjeksiyon odasından oluşmaktadır. Ayrıca hastanemizde check-up hizmeti verilmektedir.

Hastanemiz Tam dijital sisteme geçmiş olup polikliniklerde LCD numaratör sistemleri gelmiştir. Laboratuar sonuçları poliklinik ortamına aktarılmakta, eğitim amaçlı videolarımız gün içerisinde hasta bekleme salonunda gösterilmektedir. Çok amaçlı toplantı salonu ve 1 (bir) adet dâhiliye ve çocuk servislerinin açılmasıyla hastalara hizmet verilmeye başlanmıştır. Tüm hasta odalarımıza LCD televizyonlar mevcuttur.

Poliklinikler
  • Aile Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)

Mutki Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Mutki Devlet Hastanesi, Bitlis ili Mutki ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Mutki Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Mutki Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Mutki Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.9 / 5

Mutki Devlet Hastanesi 5 üzerinden 2.9 puan almıştır. Toplam 12 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Mutki Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Bitlis Devlet Hastanesi
18.8 km. uzaklıkta
Beşminare Mah. 160 Evler Mevki
Bitlis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
18.8 km. uzaklıkta
Beşminare Mah. Ahmet Eren Bulvarı No: 205
Güroymak Devlet Hastanesi
20.8 km. uzaklıkta
Şirintepe Mahallesi
Tatvan Devlet Hastanesi
24.4 km. uzaklıkta
Karşıyaka Mah. Hastane Cad. No:1
Baykan Devlet Hastanesi
30.2 km. uzaklıkta
Karşıyaka Mahallesi Baykan Lisesi Yanı
Tatvan Can Hastanesi
32.4 km. uzaklıkta
Kültür Mahallesi Bitlis Karayolu No 20/1
Hasköy Devlet Hastanesi
37.2 km. uzaklıkta
Kültür Mah. Hastane Caddesi