Nevşehir Devlet Hastanesi

Nevşehir Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Nevşehir Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Nevşehir
İlçe:Merkez
Adres:Ragıp Üner Mah. Zübeyde Hanım Cad. Karayazı
Telefon:0 (384) 228-5050
Web Sitesi:www.nevsehirdh.gov.trHata Bildir
38.65577534.727975

Kurum Hakkında

Hastanemiz Sağlık Bakanlığı, TOKİ, Nevşehir Belediyesi ve Maliye Bakanlığı ortak protokolü ile 45000 m2 kapalı alan üzerine 2008 yılında inşasına başlanmış ve 600 günde tamamlanmıştır. 2010 yılının Aralık ayında yeni hastanede hizmet vermeye başlamıştır. Hastanemizinin kat servisleri tek ve çift kişilik odalar olmak üzere inşa edilmiş 300 yatak kapasiteli olup her odada lavabo ve banyo bulunmaktadır. Acil Servisinde 24 olmak üzere toplam 324 yatakla hizmet vermektedir.

Acil Servis : Acil servisimiz 24 saat hizmet vermektedir. Triaj bölümünde hastalar karşılanarak tansiyon ve nabız ölçümü yapılarak durumuna göre değerlendirilmeye alınıp ilk müdahaleyi Acil Tıp uzmanı doktorumuzun gözetiminde pratisyen doktorlarımız tarafından yapıldıktan sonra hastalığın durumu ve seyrine göre branş uzman doktorlarımıza yönlendirilir gerekli tetkik ve tedavi ile genel müşahade odalarında gözlem altına alınarak tedavi edilmektedir. Genel müşahade 19 sedye, Çocuk müşahade 2 sedye, 10 yatak, Resüsitasyon odasında 3 sedye, Travmada 2 sedye, Jinekolojide 2 sedye, 1 yatak, Acil giriş de 3 sedye ile Toplam 31 sedye ve 11 yatakla acil hizmeti verilmektedir. Acil servisimizde Acil Tomografi, Röntgen, Laboratuvar hizmetleri de verilmektedir.

Poliklinikler: Poliklinik Hizmetleri Zemin Kat ve 1. Kat da poliklinik hizmetlerimiz yapılmaktadır. Çocuk Polkliniğine müracaat eden hastalar sıra beklerken Hastanemiz içindeki Çocuk parkında çocuklarını eğlendirirken sıra beklemektedir. Tam donanımlı Hasta muayene odalarında 27 Branşta, 84 Uzman Hekim, 15 Pratisyen Hekim 75 Poliklinik hizmeti verilmektedir.

Merkez Laboratuvar: Acil ve Merkez Laboratuvarında tam donanımlı cihazlarla rutin laboratuvar testlerinin yapıldığı Mikrobiyoloji, Biyokimya, Patoloji, Hematoloji, İmmunoloji Laboratuvarı bölümlerine ulaşan hasta kan ve metaryalleri hızlı bir şekilde çalışılmakta test sonuçları kısa sürede sonuçlandırılmakta ve sonuçlar hastanın TC numarası ile hastanemizin web sitesinden online olarak da alınabilmektedir.

Görüntüleme : Görüntüleme biriminde ise branşlarına uygun Tam donanımlı en son teknolojik Mr Cihazı, Bilgisayarlı Tomografi, E. M. G, E. E. G, Ultrasyon Cihazı, Mamografi Cihazı, Kemik Dansimetre ölçüm cihazı bulunmakta Röntgen de çekilen film sonuçları Dijital görüntüleme sistemi baskı yapılarak hastalarımıza verilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi: ESWT ile şok dalga tedavisi yapılmakta, 5 tane Elektro Terapi odasında 25 yatak bulunmakta ve her yatak başı Ultrason ve Tens Cihazı ile tedavi edilmektedir. Eksersiz odasında Paralel bar, Omuz Çarkı, eksersiz med, plates topu, Traksiyon cihazı ile fizik tedavi eksersizleri yapılmaktadır.

Ketem Merkezi : 1 Muayene Odası, 1 Smear Odası, 1 mamografi odası bulunmaktadır. Bayan hastalarımıza meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri taramaları ve eğitimi verilmektedir.

Doğum Servisi : 9 Adet Oda, 2 tane Lohusa yatağı, 2 tane sancı yatağı, 2 tane SDL Odası

Ameliyathane Servisi: Bir tane Acil Servis de olmak üzere 9 adet donanımlı modern Ameliyathane odası bulunmakta 10 adet Ameliyat masası, 8 adet derleme transfer yatağı bulunmaktadır.

Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi: 20 tane küvezimiz, 6 tane mavi ışıklı led fototerapi cihazı, 6 tane konvansiyel fototerapi cihazı, 1 tane tünel fototerapi cihazı, 1tane vantilatör, 1 tane açık yatak bulunmaktadır..

Genel Yoğun Bakım Servisi : 10 tane tam donanımlı mönitörlü hasta yatağı ve etejeri, 7 tane mekanik vantilatör, 3 tane Tedavi arabası bulunmaktadır.

Hemodiyaliz: Hemodiyaliz merkezimiz de 21 adet cihazımız bulunmaktadır. 15 tane negatif normal, transfer koltuk diyaliz yatağı, 4 tane Hepatit C, transfer hasta yatağı, 2 tane Hepatit B, transfer koltuklu diyaliz yatağı olarak hizmet vermektedir. Sabah ve ara öğün verilmektedir. Servis araçlarımızla diyaliz hastalar evlerinden alınmakta ve tekrar evlerine bırakılmaktadır. Geniş ferah bir ortamda yatak başı TV'li diyaliz merkezimizde 50 tane hastamıza hizmet verilmektedir.

Ayrıca Hastanemize bağlı 120 yataklı Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehebilitasyon ek binamızda hastaların "uzay yürüyüşü" olarak adlandırdığı Türkiye de sadece 4 tane Devlet Hastanesine kurulan "Lokomat" adlı robot, hastaların hizmetine sunuldu. Robot, kısmi kas gücü olan felçli hastalarda yürüme potansiyelini artırıyor.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Nevşehir Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Nevşehir Devlet Hastanesi, Nevşehir şehrinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Nevşehir Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Murat Toprak
Çok berbat hastane orada devlet yok millete iyi davranmıyorlar sonrada derkerki neden doktor şöyle böyle yapmışlar.
Aydan Öztürk
Hasta ve hasta yakınlarına karşı tutum ve davranışlarınız hala yirmi yıl önceki gibi zihniyetiniz hiç değişmemiş.

Nevşehir Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.5 / 5

Nevşehir Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.5 puan almıştır. Toplam 16 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Nevşehir Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
190 metre uzaklıkta
Ragıp Üner Mah. Zübeyde Hanım Cad.
FMC Kapadokya Diyaliz Merkezi
960 metre uzaklıkta
Ragıp Üner Mah. 52.Sok. No:5
Kapadokya Hastanesi
1.3 km. uzaklıkta
Güzelyurt Mah. Vefa Küçük Cad. No:9
Versa Hastanesi
2.9 km. uzaklıkta
Güzelyurt Mahallesi Ürgüp Caddesi No:43
Ürgüp Devlet Hastanesi
16.7 km. uzaklıkta
370 Evler Otogar Cad. No:3
İncesu Devlet Hastanesi
39.9 km. uzaklıkta
Bahçelievler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:10/1
Gülağaç Devlet Hastanesi
44.1 km. uzaklıkta
İstiklal Mh. Süleyman Demirel Cd. No:54
Yeşilhisar Devlet Hastanesi
45.5 km. uzaklıkta
Karacabey Mah. İstasyon Caddesi. No:44