Özel Konya Akademi Hastanesi

Özel Konya Akademi Hastanesi
Kurum Adı:Özel Konya Akademi Hastanesi
Kategori:Özel Hastane
Şehir:Konya
İlçe:Meram
Adres:Aksinne Mah. Furgan Dede Cad. No:12 (Muhacir Pazarı Yanı)
Telefon:0 (332) 444-4230
Web Sitesi:www.akademihastanesi.comHata Bildir
37.86580432.491187

Kurum Hakkında

Özel Konya Akademi Hastanesi, Konya ili Meram ilçesinde Özel hastane olarak faaliyet göstermektedir. Özel Akademi Hastanesi, halkımıza kaliteli, dürüst ve insana saygılı bir sağlık hizmeti vermek amacıyla kurulmuş ve 13 Mayıs 2002 tarihinde hasta kabulüne başlamıştır.

4000 m2 kapalı alana sahip hastanemiz tetkik, tanı, tedavi ve diğer hizmetleri ile özel hastanecilik alanında nitelikli, sürdürülebilir, kaliteli ve uygun maliyetli bir sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Hastanemizde 4 genel amaçlı ameliyathane bulunmaktadır. Bu 4 ameliyathanede Mikrocerrahi, laparaskopik cerrahi, endoskopik, ürolojik ve kulak burun boğaz cerrahisi dahil tüm kapalı ve açık ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır. Ameliyathaneler ve bağlı alanlar Hepafiltre sistemi ile havalandırılmaktadır. En son teknik donanıma sahip ameliyathanelerde merkezi oksijen, azot, vakum ve klima tesisatları bulunmakta ve bu sayede ameliyatların optimum koşullarda gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Çağımızın en konforlu doğum yöntemlerinden biri olan Epidural anestezi de (ağrısız doğum) hastanemizde başarı ile uygulanmaktadır. Şiddetli doğum ağrısını ortadan kaldıran ve hem normal yolla hem de sezaryenle doğumlar için giderek daha popüler hale gelmeye başlayan bu yöntem ile anne adayı doğum sırasında hiçbir sancı hissetmemekte ve doğuma aktif olarak katılabilmektedir.

Radyoloji Ünitesinde; Multislice Bilgisayarlı Tomografi, ultrasonografi, renkli doppler, mamografi, skopi, mobil röntgen cihazları bulunmakta olup direk ve kontrastlı tüm filmler, her türlü radyolojik girişimler başarı ile yapılmakta, anlaşmalı kuruluşlar aracılığıyla MR, sintigrafi, kemik dansitometri ve ESWL hizmetleri verilmektedir. Yine hastane bünyesindeki mevcut laboratuarlarda biyokimya, mikrobiyoloji, bakteriyoloji, ve hematoloji dallarında tüm tetkikler ile her türlü hormon tetkiki yapılmaktadır.

Hastanemiz, perkütan nefrolitotripsi, üreterorenoskopik üreter ve böbrek taşlarının fleksible URS (RIS) vasıtasıyla lazer ile kırılması, biplanar endokaviter problu transrektal ultrasonografi eşliliğinde 12 kadran prostat biyopsisi gibi nitelikli ameliyatları yapan nadir hastanelerden birisidir. Yine omurga cerrahisinde, büyük eklem protezlerinde, bölgemizde tercih edilen bir hastanedir. Rinoplasti kepçe kulaç ameliyatları gibi estetik ve işlevsel KBB ameliyatlarında tüm bölgeye hizmet verilmektedir.

Dokuz yataklı üçüncü basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz her türlü tecrübeli personel ve tıbbi donanıma sahip olup, üst düzeyde hizmet vermektedir. Ünitemizdeki hepaflitreli hijyenik klimalar nemlendirici özelliğide sahip olup ayrıca izolasyon odamız da mevcuttur. Küvezlerimiz ve otomatik suni solunum cihazlarımızla her türlü riskli yenidoğan ünitemizde takip edilebilmektedir. Bu sayede her türlü riskli gebe ve yenidoğan hastanemize kabul edilmekte ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz gerek Konya gerekse çevre illerdeki diğer özel ve kamu hastaneleri için de bir üst düzey sevk merkez durumundadır. Yenidoğan Ünitesi' nde yatarak tedavi edilen bebekler, taburcu sonrası hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği' nde takip edilmekte; tarama testleri (fenilketonürü ve hipotiroidi için) yapıldıktan sonra gelişmeleri, aşıları ve beslenme durumları periyodik olarak izlenmektedir. Ayrıca radyoloji ünitesinde kalça çıkığının erken tanısı için ultrasonografi çekilmektedir

Hastanemizin ayrı bir birimi olan ‘Güzellik Merkezimiz’ de Cildiye Kliniğimiz ve uzman kadrosu ile birlikte, Lazer Epilasyon, Saç Ekimi, Bölgesel İncelme ve Selülit, Ayak-Tırnak Bakımı, Ozon Sauna ve Terapi, PRP hizmeti günümüz teknolojisinin son sistem cihazları ile hastalarımıza en uygun bir şekilde verilmektedir.

Fizik tedavi ünitesinde tedavi gören hastalarımız ücretsiz servisimiz ile evlerinden alınıp evlerine bırakılmaktadır.

Acil servis standartlarına uygun olarak yapılandırılmış olan servisimizde, acil hekimi ve gerektiğinde icapçı olarak çağrılan tüm branş doktorları, acil hemşire ile diğer sağlık personelinden oluşan zengin ve deneyimli kadrosuyla 24 saat süresince acil sağlık hizmetlerini efektif, hızlı ve güvenilir bir şekilde verilmektedir. Danışman Hekimlik hizmeti verilen hastanemizde hastalar önce Danışman Hekimimiz ile görüştürülmekte ve en doğru yönlendirme ile hastanede kalış süresi minimuma indirilmektedir. Ayrı bir ambulans ve hasta girişi olan Acil Servisimiz, 24 saat kesintisiz laboratuar ve radyoloji bölümleri tarafından desteklenmektedir. Acil serviste 4 yatak kapasiteli acil gözlem salonu mevcuttur. Gözlem yataklarımızda da merkezi oksijen ve vakum sistemi mevcuttur. Gerekli olduğu durumlarda hastaların monitörizasyon ve ventilasyon işlemleri gerçekleştirilmektedir.

60 yatak kapasiteli hastanemizde odalar, hasta ve refakatçinin tüm ihtiyaçları düşünülerek lüks bir şekilde dizayn edilmiştir. Bütün odalarda televizyon, buzdolabı, refakatçi yatağı, engelli hasta destekli donanımı, sıcak su, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Hasta başı ünitelerinde merkezi oksijen ve vakum sistemi ile, hasta başı ve tuvaletlerde hemşire çağırma sistemi hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Özel Konya Akademi Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Kardiyoloji
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Üroloji
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Radyoloji
 • Mikrobiyoloji
 • Acil
 • Yeni Doğan Yoğun Bakım
 • Yoğun Bakım
 • Sitogenetik
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Özel Konya Akademi Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Özel Konya Akademi Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.3 / 5

Özel Konya Akademi Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 31 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel Konya Anıt Hastanesi
Özel Konya Anıt Hastanesi
355 metre uzaklıkta
Dünya standartlarındaki kaliteli sağlık hizmetini başta Konya olmak üzere tüm Türkiye'ye sunmayı hedefleyen Özel Konya Anıt Hastanesi, güncel teknolojiye sahip teşhis ve tedavi cihazlarıyla donatılmış, çağdaş ve modern tam teşekkü
Türk Kızılay Konya Ticaret Borsası Hastanesi
Türk Kızılayı Özel Konya Ticaret Borsası Hastanesi, 1500 metrekare alan üzerinde 7 katlı olarak, 7 gün 24 saat sağlık hizmeti vermektedir.
Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Konya Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hasta odaklı modern ağız ve diş sağlığı hizmetlerini 50 standart ünitle hizmet vermektedir.
Meram Devlet Hastanesi Zafer Binası
Konya Hava Hastanesi ya da Asker Hastanesi olarak bilinen kurum, Ağustos 2016'da Sağlık Bakanlığı’nın kullanımına verilerek Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi Zafer ek binası olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Karatay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Karatay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 870 m2 arsa üzerinde 3 katlı olarak yapılmış olup, merkezin içerisinde 20 adet diş kliniği, röntgen odaları, laboratuvar, alçı odası gibi pek çok hizmet buunmaktadır.
Özel Konya Hospital
Özel Konya Hospital
1 km. uzaklıkta
Samimiyeti, profesyonelliği, her durumda en iyiyi insanına sunmayı görev bilen Konya Hospital, bugün ziyaretçisinden hastasına, yöneticisinden çalışanına kadar, kendi çatısı altında yer alan her bireye hak ettiği değeri sunabilmen
Özel Dr. Arazi Tıp Merkezi
Konyada 9 yıl boyunca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında Özlem Fizik Tedavi Merkezi adıyla hizmet vermiş olup şu an Dr Arazi Tıp Merkezi adıyla hizmetlerine devam etmektedir.
Özel Konya Göz Merkezi
Özel Konya Göz Merkezi
1 km. uzaklıkta
Alanında uzman doktorları ve toplamda 50 personelle hizmetini sürdüren Özel Konyagöz kısa sürede bölgesinde referans gösterilen bir sağlık kuruluşu olmayı başarmıştır.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Özel Konya Akademi Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉