Özel Konya Akademi Hastanesi

Özel Konya Akademi Hastanesi
Kurum Adı:Özel Konya Akademi Hastanesi
Kategori:Özel Hastane
Şehir:Konya
İlçe:Meram
Adres:Aksinne Mah. Furgan Dede Cad. No:12 (Muhacir Pazarı Yanı)
Telefon:0 (332) 444-4230
Web Sitesi:www.akademihastanesi.comHata Bildir
37.86580432.491187

Kurum Hakkında

Özel Akademi Hastanesi, halkımıza kaliteli, dürüst ve insana saygılı bir sağlık hizmeti vermek amacıyla kurulmuş ve 13 Mayıs 2002 tarihinde hasta kabulüne başlamıştır.

4000 m2 kapalı alana sahip hastanemiz tetkik, tanı, tedavi ve diğer hizmetleri ile özel hastanecilik alanında nitelikli, sürdürülebilir, kaliteli ve uygun maliyetli bir sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Hastanemizde 4 genel amaçlı ameliyathane bulunmaktadır. Bu 4 ameliyathanede Mikrocerrahi, laparaskopik cerrahi, endoskopik, ürolojik ve kulak burun boğaz cerrahisi dahil tüm kapalı ve açık ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır. Ameliyathaneler ve bağlı alanlar Hepafiltre sistemi ile havalandırılmaktadır. En son teknik donanıma sahip ameliyathanelerde merkezi oksijen, azot, vakum ve klima tesisatları bulunmakta ve bu sayede ameliyatların optimum koşullarda gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Çağımızın en konforlu doğum yöntemlerinden biri olan Epidural anestezi de (ağrısız doğum) hastanemizde başarı ile uygulanmaktadır. Şiddetli doğum ağrısını ortadan kaldıran ve hem normal yolla hem de sezaryenle doğumlar için giderek daha popüler hale gelmeye başlayan bu yöntem ile anne adayı doğum sırasında hiçbir sancı hissetmemekte ve doğuma aktif olarak katılabilmektedir.

Radyoloji Ünitesinde; Multislice Bilgisayarlı Tomografi, ultrasonografi, renkli doppler, mamografi, skopi, mobil röntgen cihazları bulunmakta olup direk ve kontrastlı tüm filmler, her türlü radyolojik girişimler başarı ile yapılmakta, anlaşmalı kuruluşlar aracılığıyla MR, sintigrafi, kemik dansitometri ve ESWL hizmetleri verilmektedir. Yine hastane bünyesindeki mevcut laboratuarlarda biyokimya, mikrobiyoloji, bakteriyoloji, ve hematoloji dallarında tüm tetkikler ile her türlü hormon tetkiki yapılmaktadır.

Hastanemiz, perkütan nefrolitotripsi, üreterorenoskopik üreter ve böbrek taşlarının fleksible URS (RIS) vasıtasıyla lazer ile kırılması, biplanar endokaviter problu transrektal ultrasonografi eşliliğinde 12 kadran prostat biyopsisi gibi nitelikli ameliyatları yapan nadir hastanelerden birisidir. Yine omurga cerrahisinde, büyük eklem protezlerinde, bölgemizde tercih edilen bir hastanedir. Rinoplasti kepçe kulaç ameliyatları gibi estetik ve işlevsel KBB ameliyatlarında tüm bölgeye hizmet verilmektedir.

Dokuz yataklı üçüncü basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz her türlü tecrübeli personel ve tıbbi donanıma sahip olup, üst düzeyde hizmet vermektedir. Ünitemizdeki hepaflitreli hijyenik klimalar nemlendirici özelliğide sahip olup ayrıca izolasyon odamız da mevcuttur. Küvezlerimiz ve otomatik suni solunum cihazlarımızla her türlü riskli yenidoğan ünitemizde takip edilebilmektedir. Bu sayede her türlü riskli gebe ve yenidoğan hastanemize kabul edilmekte ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz gerek Konya gerekse çevre illerdeki diğer özel ve kamu hastaneleri için de bir üst düzey sevk merkez durumundadır. Yenidoğan Ünitesi' nde yatarak tedavi edilen bebekler, taburcu sonrası hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği' nde takip edilmekte; tarama testleri (fenilketonürü ve hipotiroidi için) yapıldıktan sonra gelişmeleri, aşıları ve beslenme durumları periyodik olarak izlenmektedir. Ayrıca radyoloji ünitesinde kalça çıkığının erken tanısı için ultrasonografi çekilmektedir

Hastanemizin ayrı bir birimi olan ‘Güzellik Merkezimiz’ de Cildiye Kliniğimiz ve uzman kadrosu ile birlikte, Lazer Epilasyon, Saç Ekimi, Bölgesel İncelme ve Selülit, Ayak-Tırnak Bakımı, Ozon Sauna ve Terapi, PRP hizmeti günümüz teknolojisinin son sistem cihazları ile hastalarımıza en uygun bir şekilde verilmektedir.

Fizik tedavi ünitesinde tedavi gören hastalarımız ücretsiz servisimiz ile evlerinden alınıp evlerine bırakılmaktadır.

Acil servis standartlarına uygun olarak yapılandırılmış olan servisimizde, acil hekimi ve gerektiğinde icapçı olarak çağrılan tüm branş doktorları, acil hemşire ile diğer sağlık personelinden oluşan zengin ve deneyimli kadrosuyla 24 saat süresince acil sağlık hizmetlerini efektif, hızlı ve güvenilir bir şekilde verilmektedir. Danışman Hekimlik hizmeti verilen hastanemizde hastalar önce Danışman Hekimimiz ile görüştürülmekte ve en doğru yönlendirme ile hastanede kalış süresi minimuma indirilmektedir. Ayrı bir ambulans ve hasta girişi olan Acil Servisimiz, 24 saat kesintisiz laboratuar ve radyoloji bölümleri tarafından desteklenmektedir. Acil serviste 4 yatak kapasiteli acil gözlem salonu mevcuttur. Gözlem yataklarımızda da merkezi oksijen ve vakum sistemi mevcuttur. Gerekli olduğu durumlarda hastaların monitörizasyon ve ventilasyon işlemleri gerçekleştirilmektedir.

60 yatak kapasiteli hastanemizde odalar, hasta ve refakatçinin tüm ihtiyaçları düşünülerek lüks bir şekilde dizayn edilmiştir. Bütün odalarda televizyon, buzdolabı, refakatçi yatağı, engelli hasta destekli donanımı, sıcak su, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Hasta başı ünitelerinde merkezi oksijen ve vakum sistemi ile, hasta başı ve tuvaletlerde hemşire çağırma sistemi hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Kardiyoloji
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Üroloji
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Radyoloji
 • Mikrobiyoloji
 • Acil
 • Yeni Doğan Yoğun Bakım
 • Yoğun Bakım
 • Sitogenetik
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar

Özel Konya Akademi Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Konya Akademi Hastanesi, Konya ili Meram ilçesinde Özel hastane olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Özel Konya Akademi Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Özel Konya Akademi Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.2 / 5

Özel Konya Akademi Hastanesi 5 üzerinden 3.2 puan almıştır. Toplam 30 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Özel Konya Akademi Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Konya Anıt Hastanesi
360 metre uzaklıkta
Pirebi Mah. Kemha Sk. No:1 Meram
Türk Kızılay Konya Ticaret Borsası Hastanesi
710 metre uzaklıkta
Şükran Mah. Taşkapı Medrese Sok. No:15
Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
840 metre uzaklıkta
İhsaniye Mh. Abdul Ezel Paşa Cd. No:28
Meram Devlet Hastanesi Zafer Binası
1000 metre uzaklıkta
Şeyh Sadrettin Mah. Millet Cad. No:14
Konya Hospital
1.3 km. uzaklıkta
Şemsi Tebrizi Mh. Şerafettin Caddesi No:95
Dr. Arazi Tıp Merkezi
1.3 km. uzaklıkta
Ferhuniye Mah. Kocatepe Sok. 11/1
Konya Göz Merkezi
1.3 km. uzaklıkta
Ferhuniye Mh. Mümtaz Koru Sk. No:6
Konya Büyükşehir Hastanesi
1.4 km. uzaklıkta
Hastane Cad. İktap Sok. No:28