Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi

Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi
Kurum Adı:Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi
Kategori:Onkoloji Merkezi
Şehir:Eskişehir
İlçe:Odunpazarı
Adres:Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü
Telefon:0 (222) 239-2979
39.75101930.489318

Kurum Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Prof Dr Servet Bilir Onkoloji Merkezi 2004 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bu merkez içinde yer alan Radyasyon Onkolojisi Kliniği Doç Dr Durmuş Etiz, Tıbbi Onkoloji Kliniği Doç Dr Zeki Üstüner tarafından kurulmuştur. Merkez, 3 katlı binasında 100 yatak kapasitesi (50 Radyasyon Onkolojisi – 50 Medikal Onkoloji) ile hizmet vermektedir.

Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde, yılda yaklaşık 900 yeni hasta tedavi edilmektedir. Hastalar radyoterapi sırasında ve sonrasında kontrollerde poliklinikte izlenmektedir. Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nin yataklı tedavi ünitesi olması nedeni ile özellikle çevre illerden yoğun talebe maruz kalmaktadır. Eksternal tedavi uygulamaları sırasında tümörlü dokularda maksimum radyasyon dozu sağlamak ve normal dokuları koruyabilmek amacıyla ideal tedavi planlaması sağlamak amacıyla kullanılan Radyoterapi Tedavi Planlama Cihazı ile palyatif ve küratif tüm hastalara iki ve üç boyutlu planlama yapılabilmektedir. Klasik floroskopik simülatör cihazı yanında radyoloji kliniğinden tomografik imajlar elde edilerek 3 boyutlu konformal radyoterapi uygulama imkanı mevcuttur.

Bölümde eksternal radyoterapi cihazı olarak Lineer Hızlandırıcı, kobalt Teleterapi Cihazı bulunmaktadır. Ayrıca klinik içinde lokal network ağı sayesinde tüm cihazlar biribiri ile bağlantı halindedir. Hastaların elektronik ortamda radyoterapi dosyaları saklanabilmektedir. Uygulamaların tümü için kalite güvenliği, uygun kalite kontrol ve kalibrasyon cihazlarıyla periyodik olarak sağlanmaktadır.

Tıbbi Onkoloji kliniğinde Uzm. Dr. Bülent YILDIZ görev yapmaktadır. Kanser hastaları için gerekli olan kemoterapi rejimleri bizzat öğretim üyeleri eşliğinde uygulanmaktadır.

Onkoloji Merkezi tanı ve radyoterapi tedavi planlamasında direk grafi, ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, anjiyografi yöntemlerinin kullanılmasıyla 24 saat hizmet veren Radyodiagnostik Anabilim Dalı tarafından desteklenmektedir. Aynı şekilde PET/CT cihazının tanı ve radyoterapi planlamasında kullanılmasıyla Nükleer Tıp Anabilim Dalı ile işbirliği içinde çalışılmaktadır.

Ayrıca düzenli Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Onkoloji, Nükleer Tıp, Üroloji, Patoloji, Kulak burun boğaz ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri ile multidisipliner olgu değerlendirme toplantıları yapılmaktadır. Fakültemiz bünyesinde bulunan hayvan laboratuarının olanakları bilimsel araştırmalar yapılmasına imkan vermektedir.

Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi, Eskişehir ili Odunpazarı ilçesinde onkoloji merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi 5 üzerinden 5.0 puan almıştır. Toplam 1 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

210 metre uzaklıkta

Büyükdere Mh. Osmangazi Meşelik Kampüsü

Yaşam Diyaliz Merkezi

540 metre uzaklıkta

Büyükdere Mh. Hilaller Sk. No:17

Ümit Vişnelik Hastanesi

1.5 km. uzaklıkta

Vişnelik Mh. Şehit Yusuf Turgut Sk. No:3 Odunpazarı

Elifana Çocuk Sağlığı Dal Merkezi

2.3 km. uzaklıkta

Akarbaşı Mh. Atatürk Bulvarı No:161

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

2.7 km. uzaklıkta

Yenikent Mah. Piri Reis Cad. No:28

Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi

2.8 km. uzaklıkta

Akarbaşı Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. No:55

Eskişehir Asker Hastanesi

3.2 km. uzaklıkta

Vişnelik Mah. Atatürk Cd. Akarbaşı