Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Şehir:Şanlıurfa
İlçe:Haliliye
Adres:Atatürk Mah. Hastane Cad. (Eski Devlet Hastanesinin Yeri)
Telefon:0 (414) 318-4000
37.15877238.78672

Kurum Hakkında

Şanlıurfa'da çocuk alanında devlet hastanesi bünyesinde hizmet verilmekteydi. 1962 Yılında 3 katlı A blok Verem pavyonu olarak hizmete girmiştir. 1972 yılında ise B blok yine 3 katlı olarak inşa edilmiş ve hastane 200 yataklı kapasiteye çıkartılmıştır.

İlimizde artan nüfusa paralel olarak çocuk servisinin yetersiz kalışı sebebiyle ilimiz doğum ve çocuk bakımevinin ek hizmet binası onarılmış ve 50 yatak kapasitesi ile çocuk hastalıkları dalında hizmete açılmıştır. Ancak mevcut yatak sayısı zamanla hasta talebini karşılayamadığından 07/01/1997 yılında mevcut binanın üstüne kat ilavesi yapılarak 50 ek yatak daha ilave edilmiş ve 100 yataklı olarak hizmet vermiştir. Buna rağmen hastanenin fiziki yer sıkıntısı devam etmiş ve hasta yoğunluğunu kaldıramamıştır. 2004 yılının başında Devlet Hastanesi yeni açılan 500 yataklı hizmet binasında faaliyete geçince hastanemiz, kadın hastalıkları ve doğum hastanesinden ayrılarak mevcut binamıza taşındı. 2004 yılı Temmuz ayı itibariyle 200 yatak kapasiteli 2 bina ile faaliyete başlamıştır.

A Blokta Acil Servis, Poliklinikler, Radyoloji, Laboratuar, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Çocuk Yoğun Bakım ünitesi, Emzirme Odası, Kalite, Aşı, Odiyoloji, Eğitim ve Hasta Hakları Birimleri bulunmaktadır.

B Blokta 1, 2 ve 3. Çocuk Servisi, 1, 2 ve 3. Süt Çocuğu Servisleri, eczane, mutfak ve depolar bulunmaktadır. Hastanemiz halen yönetici kadrosu ve sağlık personelleri, genel idare ve yardımcı hizmetler sınıfı personeliyle sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Gastroenterolojisi
 • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
 • Çocuk İmmünolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Neonatoloji

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Şanlıurfa ili Haliliye ilçesinde Çocuk hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi RandevuŞanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.0 puan almıştır. Toplam 10 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Meydan Hastanesi

390 metre uzaklıkta

Atatürk Mahallesi, Şht. Nusret Cd. No:9

Jino Life Tıp Merkezi

420 metre uzaklıkta

Mimar Sinan Mah. Tekel Cad. No:24/A

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi

670 metre uzaklıkta

Bağlarbaşı Mah. Hastane Cad.

Bergama Tıp Merkezi

830 metre uzaklıkta

Bağlarbaşı mah. Açıksu Cad. No:13

Akademi Göğüs Hastalıkları Merkezi

850 metre uzaklıkta

Divan Yolu Cad. Merve İşhanı Giriş Kat

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi

1 km. uzaklıkta

Akabe Mahallesi SSK Cad. No:1

ABC Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dal Merkezi

1.2 km. uzaklıkta

Bamyasuyu Mah. Kösesuyu Sok. Çölkesen Apt. No:42/1