İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi EAH

İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi EAH
Kategori:Göğüs Hastalıkları Hastanesi
Şehir:İzmir
İlçe:Konak
Adres:Gaziler Cad. No:331 Yenişehir
Telefon:0 (232) 433-3333
Web Sitesi:izmirgoguseah.saglik.gov.trHata Bildir
38.42356227.164156

Kurum Hakkında

Hastanemiz 1910 yılında bulaşıcı hastalığı olanların tecrit edildiği, 10 yataklı barakalar şeklinde kurulmuştur. 1912-1913 tarihlerindeki Balkan Savaşında meydana gelen kolera salgınında karantina olarak kullanılmıştır. 1916'da Özel İdare tarafiıdan hastane bahçesine 25 yatakli bir bina yaptirilmis ve bu binada (şimdiki 2. Gögüs Cerrahisi servisi) hizmete devam edilmiştir. 1924 yılında yatak sayısı 50'ye yükseltilerek binaya hastane kimliği kazandırılmıştır. Bu dönemde hastanemiz; bulaşıcı hastalıklar, tüberküloz ve çocuk hastalıkları dalında hizmet vermiştir. 1946 yılında hastanenin ismi Türkçeleştirilerek "İzmir Bulaşıcı ve Salgın Hastalıkları Devlet Hastanesi" adını almıştır. 1955'de çocuk polikliniği ve idare ek binası tamamlanarak hizmete girmiş, yatak kapasitesi de 575'e çıkmıştır. Hastanemiz aynı yıl "İzmir Göğüs Hastalıkları Hastanesi" ismiyle hizmet vermeye başlamıştır. 2000'de hastanemizin ismi "İzmir Dr Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi" olarak değiştirilmiştir. Hastanemiz halen 80 bin metrekare alan üzerinde bulunan 22 ayrı binada hizmetlerini sürdürmektedir.

Hastanemizde 18 Göğüs Polikliniği, 11 Göğüs Cerrahisi Polikliniği, 1 Uyku Polikliniği, 4 Radyasyon Onkolojisi Polikliniği, 7 Onkoloji Polikliniği, 2 Dahiliye Polikliniği, 3 İntaniye Polikliniği, 4 Genel Cerrahi Polikliniği, 2 Diş Polikliniği, 1 Nöroloji Polikliniği, 2 Fizik Tedavi Polikliniği, 1 Acil Polikliniği, 1 Ağrı Polikliniği, 1 Dermatoloji Polikliniği, 1 Psikiatri Polikliniği, 2 KBB Polikliniği, 1 Ortopedi Polikliniği, 2 Göz Polikliniği, 4 Üroloji Polikliniği, 1 Kadın Doğum Polikliniği, 1 Kalp Damar Cerrahisi Polikliniği, 1 Tüberküloz Polikliniği, 1 Sigara Bırakma Polikliniği, 1 Astım Polikliniği bulunmaktadır.

Göğüs hastalıkları ve tüberküloz branşında 4 klinik şefi, 6 klinik şef yardımcısı, 27 başasistan 23 uzman doktor ve 16 asistan doktor ile 8 göğüs hastalıkları kliniğinde hizmet yürütülmektedir. Göğüs hastalıkları kliniklerinin toplam yatak sayısı 291'dir. Kliniklerdeki odalar 1-2 yada 3 yataklı olup odaların çoğunluğunda tuvalet ve banyo mevcuttur.

Göğüs cerrahisi dalında 1 klinik şefi, 1 klinik şef yardımcısı, 5 başasistan, 4 uzman doktor ve 8 asistan doktor ile 3 göğüs cerrahisi kliniğinde hizmet verilmektedir. Göğüs cerrahisinde 58'i klinik 8'i yoğun bakım olmak üzere toplam yatak sayısı 66'dır. Kliniklerdeki odalar 1-2 yada 3 yataklı olup odalarda tuvalet ve banyo bulunmaktadır.

Hastanemizde 12'si MDR olmak üzere 69 yataklı tüberküloz kliniği mevcuttur. Tüberküloz kliniğindeki tüm odalarımızda ultraviyole lambalar mevcut olup MDR bölümünde negatif basınçlı havalandırma yapılmaktadır.

Hastanemiz Yoğun Bakım Servisi 1987 yılı Kasım ayında kurulmuş olup o tarihten bu yana hizmet vermektedir. Konusunda uzmanlaşmış doktor, hemşire ve yardımcı personel kadrosuyla özverili hizmetine kesintisiz devam eden servisimiz sürekli olarak modern bilgi ve teknolojilerle kendisini yenilemektedir. Kişisel beceri ve teorik bilgi düzeyleri sürekli seminer programları ve kurslarla geliştirilmektedir.. Yeni adıyla Çağdaş Kahraman Yoğun Bakım Ünitesi; 14 yataklı bir invaziv yoğun bakım ünitesi ve 15 yataklı bir noninvaziv ünite olmak üzere toplam 29 yatakla hizmet vermektedir.

Şu an bulunduğu P1 binasında 2002 yılından beri 7 gün 24 saat hizmet veren Acil Servisimizde; Acil Gözlem bölümünde 37 adet yatak, Resüsitasyon bölümünde 1 adet yatak ve 3 adet tedavi sandalyesi bulunmaktadır.

Poliklinikler
 • Aile Hekimliği
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Radyasyon Onkolojisi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Tıbbi Onkoloji
 • Üroloji
 • Uyku Polikliniği

İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir ili Konak ilçesinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Hanife Orhan Türkoğlu
★★
Şuan hala yatmaktayım hastalığımı bulmaları 3 gün tedaviye başlamaları 4 günlerini aldı sizde o güne kadar yaşar ölmezseniz belki saglıklı çıkarsınız ama çok eziyet çekersiniz gelmeden önce oturup çok sağlam düşünmek gerekiyo.
Ebru Yıldız Öztürk
Sağlam giren hasta çıkar ! Rezalet tek kelime ! Başhekimi her kimse yazıklar olsun ! Bu kadar pislik, elemansızlık, her taraf bozuk ! Arızalı ! Eksik ! Pis! Ve görevli çok azmış, Allahtan hemşire ve doktorların iyisi var, lanet ettim 6 gündür !
Ali Zehir
★★★★★
2013 mart ayında akciger sol üst lobtan ameliyat oldum. 1.cerrahinin tüm doktorlarına ve personeline çok teşekkür ederim Allah onlara sabır ve güç versin
Aydiner Yücel
★★★★★
Ameliyatıma giren bütün personele teşekkür ederim.
Cengiz Mercan
★★★★★
2010 benim için kötüydü. Allah siz tüm calışanlara sabır güç versin. Hepinize teşekkürler geç olsa da.

İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.8 / 5

İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.8 puan almıştır. Toplam 68 oy kullanılmış ve kurum hakkında 5 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

İzmir Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi
60 metre uzaklıkta
Gaziler Caddesi No:468 Yenişehir
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi
310 metre uzaklıkta
Yenişehir Mah. Gaziler Cad. No:315
Ege Şehir Hastanesi
360 metre uzaklıkta
Gaziler Caddesi No:472 Yenişehir
Gözde İzmir Hastanesi
370 metre uzaklıkta
Gaziler Cad. No:353/4 Yenişehir
Ege Güneş Diyaliz Merkezi
460 metre uzaklıkta
Gaziler Cad. 1149 Sk. No:18 Yenişehir
Reniz Diyaliz Merkezi
470 metre uzaklıkta
Gaziler Cad. No:357/3B-C Yenişehir
İzmir İgem Gastroenteroloji Merkezi
1.1 km. uzaklıkta
1420. Sok. No:3/A-B Kahramanlar
İzmir Hastanesi
1.2 km. uzaklıkta
Gazıler Cad. No:155 Kapılar