Toros Devlet Hastanesi

Toros Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Toros Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Mersin
İlçe:Akdeniz
Adres:Yeni Mah. Cemalpaşa Cad. 5314 Sok.
Telefon:0 (324) 233-7180
Web Sitesi:torosdh.saglik.gov.trHata Bildir
36.80632434.634397

Kurum Hakkında

Toros Devlet Hastanesi, Mersin ili Akdeniz ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Mersin SSK Hastanemizin 1954 yılında Çukurova Fabrikası revirinde sağlık istasyonu olarak çekirdeği oluşturulmuş, bu çekirdek oluşum 1955 yılında 20 yataklı dispanser, 1960 yılında da 60 yataklı hastane haline dönüştürülmüştür. Hastanemiz 1966 yılında 255 yatakla hizmete girmiş olup, 1994 yılında hizmete sokulan ek bina ve hastane içerisindeki tadilat sonucu 512 kadro yataklı hale getirilmiştir.

Yeni hizmet binası çalışmaları 2010 yılı Haziran ayında başlatılmıştır. 2013 yılı Şubat ayında yeni hizmet binasının tamamlanmış olan yataklı üniteler binasına tüm hastane birimleri taşınmıştır. Yeni hastanemizde 106 tane tek kişilik, 60 tane çift kişilik, 10 tane süit odamız vardır. 250 yatak kapasiteli hastanede ayrıca 25 yoğun bakım yatağımız, 31 adet acil serviste sedye yatağı bulunmaktadır. Hastanemizde 154 poliklinik odamız, 9 tane de ameliyathane yer almaktadır.

Toros Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Toros Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
 • Amatem (Alkol ve Madde Bağımlılığı)
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Beyzanur Yurtlu
★★★★★
Genel cerrahi bölümüne teşekkürler hastane süper yemekler de öyle.
Yaşar Ateş
★★★★
Serpil Uygur hanım o almış olduğunuz sıra değildir kayıttır. kayıt yaptırmazsanız ilaç alamazsın. örneğin saat 10/15 randevu aldınız bu saatte orda olun ve numaratörü okuyun randevulu hasta diye isminiz geçecektir. ondan önce giderseniz zamanınız telef olacaktır
Fatma Sümengen
★★★
Hastanede çarşaf yastık nevresim sıkıntısı var madurluğu en kısa zamanda giderilmesini istiyoruz...
Gulhan Kilic
★★★★
Ssk hastanesi yeni oluşum binası ayrılan polikinlik birimleri ve her polikinliğin sıra ve sekreterya çakışması mükemmel olmuş. benim sessiz ve geniş alanlar. hasta psikolojisi açısından. ferah olmuş planlama güzel. eksik gördüğüm sıra numarası aldığınız halde ekran numaratorlerinin çalışmaması, Dr tarafından devreye sokulmaması. hastalar arasında sıra gerginliğine neden oluyor. personel işlerinin rahatlamasına rağmen çok gergin. anında azarlama modunda. insanlar birşey sormaya çekiniyor. mahallevarı azarlamalar var. durumun gözden geçirilmesinde fayda var. yeni binaya bu iletişim yakışmıyor. sevgiler saygılar
Hatice Kilinç Akbaş
★★★★★
Çok güzel bir hastahane oldu. Eski SSK'yı hatırlıyorum da, ben son halini beğendim.
Kemal Sopalı
★★★★★
Tam teşekküllü hastane güleryüzlü. Personel tam hizmet. Modern teçhizat işi yalıtımlı bina sakin gürültüsüz ortam. Kalitenin hizmete dönüştüğü yer sadece mükemmel
Mustafa Coruk
★★
Biz hastanenın havalandırma sistemi sesinden çok ama çokkk rahatsızız ve de jeneratorden.
Serpil Uygur Zeybek
★★★
Benim anlatamadığım şu. İnternetten girip randevu alıyoruz, Hastaneye gittiğimizde tekrar sıraya girip sıra alıyoruz. Şimdi bunlardan hangisi doğru bunu anlayamadım. Randevu alıyorsak sıraya tekrar niye giriyoruz. Buna bir açıklama yada bir düzenleme getirilmesini amacın neye dayanıklı olduğunu lütfen idare olarak açıklama yaparmısınız.

Toros Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.3 / 5

Toros Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 44 oy kullanılmış ve kurum hakkında 8 yorum yapılmıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel Dr. İsmail Şahin Dahiliye Dal Merkezi
Özel Dr. İsmail Şahin Dahiliye Dal Merkezi Mersin merkezde hizmet sunmakta olup dahiliye ve acil polikliniği mevcuttur.
Özel FMC Mersin Diyaliz Merkezi
28 yataklı Özel FMC Mersin Diyaliz Merkezinde hemodiyaliz tedavisi ve ev hemodiyalizi tedavisi yapılmaktadır.
Özel Mersin Diyaliz Merkezi
Diyaliz Merkezimiz 30+1 makine ruhsatı ile Mersin İlinde diyaliz makine kapasitesi en yüksek diyaliz merkezi unvanını taşımaktadır.
Özel Mersin Su Hastanesi
Özel Mersin Su Hastanesi
1 km. uzaklıkta
Özel Mersin Su Hastanesi 81 yataklı olup; 4 adet ameliyat salonu, 17 adet yenidoğan yoğun bakım küvözü, 24 adet genel yoğun bakım yatağı, 8 adet koroner yoğun bakım yatağı, 6 adet acil servİs gözlem yatağı, 32 adet yatakliı servİs
Özel Mersin Tüp Bebek Merkezi
Özel Mersin Tüp Bebek Merkezi, kadın hastalıkları ve oğum uzmanı Op. Dr. Necip Öztürk'ün direktörlüğünde bebek özlemi çeken aileler için tüp bebek tedavisi hizmeti sunmaktadır.
Özel Fizyo Yaşam Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi
Fizyo Yaşam Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi uzman kadro ve ileri teknoloji desteğinde dünya standartlarında hizmet sunmaktadır.
Özel Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi
Merkezimiz; dalında uzman olan doktorları, sorumluluğunun bilincinde özveriyle çalışan tüm personeli ve son teknolojiye sahip donanımları ile hizmet vermektedir.
Özel Mersin NivGöz Merkezi
Özel Mersin NivGöz Merkezi, seçkin uzman doktor ve yardımcı personel kadrosuyla, medikal ve cerrahi göz tedavisinde en gelişmiş yöntemleri en son teknoloji ile sizlere sunmaktadır.
Özel Mersin Park Göz Cerrahi Lazer Göz Merkezi
2003 yılında kurulan Özel Mersin Göz Merkezi'nden aldığı deneyimle, 13 Nisan 2017’den bu yana Özel Mersin Park Göz Cerrahi Lazer Göz Merkezi olarak yeni binamızda Mersin'de hizmet vermekteyiz.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Toros Devlet Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉