Tortum İlçe Devlet Hastanesi

Tortum İlçe Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Tortum İlçe Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Erzurum
İlçe:Tortum
Adres:Halitpaşa Mah. Oltu Caddesi
Telefon:0 (442) 761-2013
Web Sitesi:tortumdh.saglik.gov.trHata Bildir
40.29931341.543357

Kurum Hakkında

Tortum ilçe merkezinde bulunan hastanemiz, 1990 yılında bugünkü Atatürk Üniversitesine bağlı meslek yüksek okulunun bulunduğu binada sağlık ocağı olarak faaliyete girmiş olup daha sonra 2008 de sağlıkta dönüşüm projesi ile 20 yataklı entegre hastane olarak faaliyetine devam etmiştir. Hastane bünyesinde Koruyucu Sağlık Hizmetleri ve Aile Planlaması hizmetlerinin Aile Hekimliği Birimleri ile koordine şekilde verildiği Toplum Sağlığı Merkezi, hastane hizmetlerinin verildiği T.İ.H ve giriş katta 3 Aile Hekimliği Biriminin bulunduğu Aile Sağlığı Merkezi ile hizmet vermektedir. Tortum Aile Sağlığı Merkezi 2008 yılı Kasım ayından bu yana hizmet vermektedir.

Hastanemizde Dahiliye Uzmanı, Aile Hekimi Uzmanı olmak üzere iki uzman 4 pratisyen hekim çalışmaktadır. Hastanemiz 20 yatak kapasiteli olup, yatan hasta servisinde yataklı tedavisi uygun görülen hastaların yatışı ve tedavisi yapılmaktadır. Hasta servisimizde yatan hastalarımız ile yakından ilgilenilmekte taburcu olduktan sonra dahi ziyaretlerine gidilip moral ve motivasyon verilmektedir.

Hastanemiz iki diş polikliniği ile tam kapasite hizmet vermektedir. Hastalarımıza başta kanal tedavisi, diş çekme, dolgu, molar kanal, protez, köprü gibi tedavi hizmetleri sunmaktayız. 2014 yılında preaprikal diş röntgeni gelmesiyle birlikte ağız ve diş sağlığı hizmetlerimiz daha kaliteli ve verimli hale gelmiştir.

2014 yılında ihtiyaca binayen diyaliz merkezimiz açılmıştır. Şehir merkezine uzak olan böbrek hastalarının yol için harcadıkları zamanı ve zahmeti göz önüne alarak bakanlığımız hastane bünyesinde diyaliz merkezi açmıştır. Aynı seansta 6 hasta alabilecek kapasitede olan merkezimiz servis aracına sahip olup böbrek hastalarımızı evinden alıp, tedavisi bittikten sonra tekrar evlerine bırakmaktadır.

Diyaliz merkezimizin açılması ile labratuvar hizmetlerimiz daha kaiteli bir hale gelmiş olup cihaz sayımız ve buna bağlı tetkik sayımızda artmıştır. Labratuvarımız da hemogram, biyokimya, hormon, kan gazı, gizli şeker, gaiatada gizli kan, idrar tahlili, eliza testleri, gebelik testi gibi tetkikler yapılmakadır.

Hastanemizin B tipi 112 Acil Servisinde tam donanımlı bir ambulans hizmet vermeye başlamıştır. Toplam 2 ambulans 4 Acil Tıp Teknisyeni ve 4 Şoförle acil durumdaki hastaların köylerden merkeze ve gerekli görüldüğü durumlarda il merkezine müdahale ile birlikte nakilleri yapılmaktadır.

Hastanemizde bir adet doğumhane olup gerekli olan durumlarda gebeye müdahale edilmektedir. 4 adet ebemiz bulunup doğum işleminin en uygun, steril bir şekilde, anne ve çocuk sağlığına dikkat edilerek yapılması sağlanmaktadır.

Poliklinikler
  • Aile Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)

Tortum İlçe Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Tortum İlçe Devlet Hastanesi, Erzurum ili Tortum ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Tortum İlçe Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Tortum İlçe Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Tortum İlçe Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.3 / 5

Tortum İlçe Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 9 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Tortum İlçe Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesi
36.8 km. uzaklıkta
Kurtuluş Mah. Mehmet Taşbaş Cad. No:39
Oltu Devlet Hastanesi
46.2 km. uzaklıkta
Yasin Haşimoğlu Mah. Narman Cad. No:8
Erzurum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
49.3 km. uzaklıkta
Lalapaşa Mh. Çaykara Cd. Kara Veli Sk. No:1
Buhara Hastanesi
50.3 km. uzaklıkta
Yenişehir Girişi No:3 Yenişehir Kavşağı
İspir Devlet Hastanesi
50.5 km. uzaklıkta
Yukarı Mh. Hastane Cd. No:1
Ataturk Üniversitesi Araştırma Hastanesi
51.4 km. uzaklıkta
Ataturk Üniversitesi Kampüsü Yakutiye
Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi
52.2 km. uzaklıkta
Müftü Solakzade Mah. Atatürk Bulvarı No:97