Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Ankara
İlçe:Yenimahalle
Adres:Silahtar Cad. No:2 Gazimahallesi
Telefon:0 (312) 212-6666
39.94456932.825223

Kurum Hakkında

1930'lu yıllarda TCDD'nin artan personel sayısına paralel olarak personelin sağlık hizmetleri ihtiyacı da artmaya başlamıştır. Bu artan talep o güne kadar TCDD personeline sağlık hizmeti sunan Eskişehir TCDD Hastanesi'ni yetersiz hale getirmeye başlamıştır. Bu nedenle Ankara'da günün teknolojisine uygun aletlerle donatılmış, biyokimya laboratuarı ve diş kliniği bulunan bir hastane kurulmasına karar verilmiştir.

Bu düşünceler ışığında, Atatürk Orman Çiftliği ile askeri fabrikalar arasındaki sahada modern bütün tıbbi tekniklerin kullanılmasına uygun olacak 100 yataklı TCDD Ankara Hastanesi'nin inşaatına başlanmıştır.

18-01-1943 tarihinde eğitim amacı da güden TCDD Ankara Hastanesi'nin açılışı yapılmıştır. Hastanemizde kurulduğu yıllarda, Türkiye'de pek çok hastanede bulunmayan tıbbi donanıma sahip fizyoterapi ünitesi, biyokimya laboratuarı, ameliyathane, modern bir çamaşırhane ve yemekhane bulunmaktadır.

Hastanemiz, 06-01-2003 tarihi itibariyle TCDD Genel Müdürlüğü ve SSK arasında imzalanan protokol gereği SSK Gazi Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 06-01-2005 tarihinde ise SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı çatısı altında toplanması TBMM'de kabul edilmiş ve hastanemiz Ankara Gazi Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığının 04-06-2009 tarih ve 22157 sayılı makam onayı ile hastanemizin ismi Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi olarak değiştirilerek sağlık hizmeti sunmaya devam edilmektedir.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi, Ankara ili Yenimahalle ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi RandevuAnkara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Erkal Akand · 27 Şubat 2018

Genel cerrahi Yurdal bey üstüne doktor tanımam. Allah onun yolunu açık eylesin.

Remzi Karagöz · 14 Mart 2017

Ankarada devlet hastanelerinin en iyisi. Bütün yönetim ve sağlık personeline teşekkür ediyorum.

TC Salih Arat · 8 Mart 2015

Çok iyi bir hastane 65 yaş üzeri hastalar için bekleme yok hemen muayene ve tetkikleri yaptırabiliyorsunuz. Ortopedi doktoru Ahmet Özgür beye teşekküller bal gibi bir doktor Allah yolunu açık etsin

TC Sultan Kesecioğlu · 17 Şubat 2015

Yıllardır bu hastaneye gidiyorum uzman doktorlarımızın tedavi ve hastaya davranışlarından çok memnunum. Hastanede muayene olmak ve tahlil sonuçlarını almak diğer hastanelere göre fazla uzun sürmüyor sonuçlarını en kısa sürede alabiliyorum. Doktorlarımızda çok başarılılar.

Atakan Demir Kartal · 6 Ocak 2014

Kim ne derse desin, bu hastaneye eşimle gittim, diğer hastanelere göre gayet iyi. Tavsiye ederim.

Çevik Volkan · 5 Şubat 2013

Tahlil yaptırdım ve sonuçlara netten bakın yukarıda numaranı girerek bakabilirsin dediler. Ben göremedım telden arıyorum şu anda başka yerlere bağlıyorlar ve teli açmıyorlar. Geçende bır tahlil yaptırdım sabah 7 gittim sıra aldım. Tahliller 15 dak. cıkıyor akşam 4 sonuç gösterdim. ve gece işten çıkıp gitmiştim. Çok afedersiniz ama bu hastane eskiden çok iyiydi, iyiden iyiye buranın da pisliği çıkmaya başladı sanırım.

Göksel Çığ · 10 Nisan 2012

Laboratuar sonuçlarını çıktı olarak almak almak mümkün değil, ön izlemede sonuçlar yerine hastane amblemli boş sayfa gözüküyor. Lütfen bunu düzeltin. Her halde siz bunu hastane yazıcılarında çevrim içi olarak alıyorsunuz bu yüzden problemi göremiyorsunuz.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 59 oy kullanılmış ve kurum hakkında 7 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

1.2 km. uzaklıkta

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 06500 Beşevler

Bali Diyaliz Merkezi

1.5 km. uzaklıkta

Turgut Reis Cd. Şerefli Sk. No:27/1 Tandoğan

Magnet Hastanesi

1.6 km. uzaklıkta

Mebusevleri Anıt Cad. No:12 Tandoğan

Ankara Can Diyaliz Merkezi

1.8 km. uzaklıkta

Yahya Kemal Cad. Bergama Sok. No:10

Kuantum Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

1.8 km. uzaklıkta

GMK Bulvarı No:123-1/30 Maltepe

Kent KBB Hastalıkları Merkezi

1.8 km. uzaklıkta

Turgutreis cad. No:25 Tandoğan

Dr. Sami Ulus Hastanesi Turgut Özal Ek Binası

1.8 km. uzaklıkta

Alparslan Türkeş Cad. No:57 Emek

Bahçelievler Koç Diyaliz Merkezi

1.9 km. uzaklıkta

Kazakistan Cad. 46. Sok. No:14 Bahçelievler