Ankara şehir merkezi ve ilçelerde faaliyet gösteren 20 adet Devlet Hastanesi listelenmiştir. Ankara ilinde toplam 228 farklı sağlık kurumu hizmet sunmaktadır. Diğer kurumların listesine ulaşmak için üst menüden Ankara yazısına tıklayabilirsiniz.

Ankara Devlet Hastaneleri Listesi

Akyurt
Akyurt Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Akyurt / Ankara
Sağlık Tesisimiz şu anda, idari yönden 25 yataklı E-1 rolünde müstakil olarak Akyurt İlçe Devlet Hastanesi olarak açılarak, mali yönden Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlanmıştır.
Altındağ
Ankara Ulus Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Altındağ / Ankara
Ankara Ulus Devlet Hastanesi 41'i yoğun bakım olmak üzere 110 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir.
Beypazarı
Beypazarı Devlet Hastanesi
★★★★☆· Beypazarı / Ankara
2012 yılında yeni Hastaneye taşınan Beypazarı Devlet Hastanesi 100 yataklı bölge hastanesi olması yanında, Nallıhan, Güdül, Mudurnu, Kıbrıscık, Mihallıçcık ve çevre ilçelerden gelen hastalara bakmaktadır.
Çankaya
Ankara 29 Mayıs Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Çankaya / Ankara
Türkiye Diyanet Vakfına ait TDV 29 Mayıs Özel Ankara Hastanesi kamuya devredilip 29 Mayıs Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
★★★☆☆· Çankaya / Ankara
Hastanemiz 1964 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Sağlık Bakanlığı hastaneleri içerisinde kamu tüzel kişiliği olan ilk ve tek özerk statülü hastanedir. 500 yataklı hastanemizde 149 uzman hekim, 130 asistan, 449 hemşire olmak üzere 1600 kişi görev yapmaktadır.
Beytepe Murat Erdi Eker Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Çankaya / Ankara
Beytepe Asker Hastanesi 2016 yılından itibaren sağlık bakanlığına devir edilmiş ve Beytepe Murat Erdi Eker Devlet Hastanesi ismiyle hizmet vermeye devam etmektedir.
Çubuk
Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Çubuk / Ankara
Çubuk ilçesi Ankara Bulvarı No:54 Çubuk adresinde hizmet sunmaktadır.
Elmadağ
Dr. Hulusi Alataş Elmadağ Devlet Hastanesi
★★☆☆☆· Elmadağ / Ankara
Dr. Hulusi Alataş Elmadağ Devlet Hastanesi 75 yatak kapasiteli olup günde ortalama 600, Acil Servis Birimimiz de günde ortalama 150 hastaya hizmet vermektedir.
Etimesgut
Etimesgut Sait Ertürk Devlet Hastanesi
★★★★☆· Etimesgut / Ankara
Eskiden Etimesgut Asker Hastanesi olarak faaliyet gösteren Etimesgut Sait Ertürk Devlet Hastanesi 182 tescilli, 115 fiili yatağı ile Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir.
Gölbaşı
Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Gölbaşı / Ankara
2005 yılında Hasvak ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokolle Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi olarak hizmete açılmasına karar verilmiştir.
Haymana
Haymana Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Haymana / Ankara
Haymana Devlet Hastanesi yatak kapasitesi 50 olup 80 yatak kapasitesine çıkarılıp hizmet de verebilmektedir. Acil servisi, iki ameliyathanesi ve bir doğum odası mevcuttur. Modern ve hızlı laboratuar, röntgen ve ultrasonumuz mevcuttur.
Kalecik
Kalecik Devlet Hastanesi
★★★★☆· Kalecik / Ankara
Üç ayrı binada hizmet veren Hastanemizde servisler ana binada, idari bölümler tekelden alınan binada, acil servis, poliklinikler, röntgen ve laboratuar hizmetleri de sağlık Ocağı lojmanından çevrilen binada sunulmaktadır.
Kazan
Hamdi Eriş Kazan Devlet Hastanesi
★★★★☆· Kazan / Ankara
Hamdi Eriş Kazan Devlet Hastanesi yeni hizmet binası 3 katlı olarak 12.000 metrekare kapalı kullanım alanına sahip olup 2011 yılından itibaren hizmet vermektedir.
Keçiören
Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi
★★★☆☆· Keçiören / Ankara
Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi, kuruluşu olan 1978 yılından bu yana meslek hastalıkları ve iş sağlığı alanlarında özelleşmiş hizmetler vermektedir.
Kızılcahamam
Kızılcahamam Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Kızılcahamam / Ankara
Kızılcahamam Devlet Hastanesi 55 yatak kapasiteli olup toplam 6161 metre kare kapalı alana sahip 9941 metrekare açık alan mevcuttur.
Nallıhan
Nallıhan Devlet Hastanesi
★★★★☆· Nallıhan / Ankara
Nallıhan Devlet Hastanesi şu anda 52 yatak kapasitesi yanında 3 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi ile hizmet vermektedir. Hastanemiz hemodiyaliz ünitesi 9 makine ile tam kapasite ile çalışmalarına devam etmektedir.
Polatlı
Polatlı Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Polatlı / Ankara
Bir bölge hastanesi şeklinde hizmet veren hastanemiz; Yunak, Sivrihisar, Haymana, Ayaş gibi çevre ilçeler ve köyler dahil olmak üzere yaklaşık 150.000 nüfusa hizmet vermektedir.
Şereflikoçhisar
Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Şereflikoçhisar / Ankara
Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi 2012 yılından itibaren E-90 karayolu üzerindeki yeni modern binasında hizmet vermeye başlamıştır.
Sincan
Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Sincan / Ankara
Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi Sincan Fatih'de Merkez bina, 12. Caddede ek bina, Sincan Organize Sanayi bölgesinde, Yeni kent merkezde ve Ayaş ilçe merkezinde bulunan semt poliklinikleri ve yine Ayaş'ta bulunan Fizik Tedavi Merkezimiz ile birlikte toplam 6 ayrı yerde ve binada sağlık hizmeti vermektedir.
Yenimahalle
Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Yenimahalle / Ankara
Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi olarak hedefimiz, Ankara'nın en iyi ve en kaliteli sağlık sistemine sahip olarak sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyan insanların gelmek isteyecekleri ve sağlık çalışanlarının çalışmayı tercih edecekleri bir hastane olmaktır.

Toplam 1 sayfanın 1. sayfasındasınız.

İlk Sayfa

Yorum ve Şikayetler
Haldun Tasova
Haldun Tasova · 3 Mart 2021
Operatör arandığında devamlı meşgule atılıyor....
Ayten Akdağ Gönen
Ayten Akdağ Gönen · 10 Haziran 2019
Kerem Kaşkaya arkadaşıma katılıyorum telefonlar neden var ben görüyorum konuştuklarını telefon çaldığı zaman aradım...
Mehmet Veysi Kaçmaz
Mehmet Veysi Kaçmaz · 3 Eylül 2018
Merhaba bu 182'ye ne hal olmuş. Ararsın meşgul, tele çıkar "3 dakka bekle" der ha bekle, ha bekle konuşuyorda konuş...
Tc Jason Unlawful
Tc Jason Unlawful · 19 Temmuz 2018
Ulus devlet hastanesi psikolog *** *** normal insanı delirtir yapdığı mmp2 testleri vs incelemesi lazım ilgili merc...
Ayse Konuk
Ayse Konuk · 4 Nisan 2018
Bugün ikinci katta sıra alırken sıra veren kişi bana bağırdı ve elindeki kağıdı bağırarak buruşturup attı ve bunu h...