Arapgir Devlet Hastanesi

Arapgir Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Arapgir Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Malatya
İlçe:Arapgir
Adres:Hastane Cad. No:2
Telefon:0 (422) 811-4100
Web Sitesi:arapgirdh.saglik.gov.trHata Bildir
39.04255838.488897

Kurum Hakkında

Arapgir Devlet Hastanesi, Malatya ili Arapgir ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz, 1950 yılında yapılan idari birimlerin bulunduğu eski binanın 2011 yılında yıkılarak yerine 25 yataklı bir devlet hastahanesi yapılmasıyla 10.05.2013 tarihinde hizmete açılmıştır. Ancak yeni binada eksik olan birimlerin ( çamaşırhane, yemekhane, kalorifer kazan dairesi, morg v.b.) hizmetleri halen eski binadan karşılanmaktadır.

1964 yılında inşaatına başlanan ve 1967 yılında inşaatı tamamlanarak hizmete açılan ve şu anda sadece yemekhane, çamaşırhane, kalorifer kazan dairesi, morg vb hizmetlerin karşılandığı eski hastane binası yığma bina olduğu ve depreme dayanıklı olmadığı için Sağlık Bakanlığı tarafından yıkılması ve yeni hastahane binasında eksik olan birimler için ise ek bir binanın yapılması planlanmaktadır.

Hastanemiz kadro ve teşkilat itibarı ile 25 yataklı bir tedavi kurumu olup, 2008 yılı ilk yarıyıl döneminde fiili yatak sayısı 39 iken, 2009 yılı içinde Sağlık Bakanlığı tarafından yatak sayısı 10 yatağa düşürülmüştür. Ancak Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü' nün 25.07.2011 tarih ve 31885 sayılı onaylarıyla tarihinden itibaren 25 yataklı Devlet Hastahanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Hastanemiz, ilçemizin köyleriyle birlikte tümüne ve ilçemize yakın mesafede bulunan diğer ilçelere Arguvan(Malatya), Keban(Elazığ), Ağın(Elazığ), Kemaliye(Erzincan), Divriği(Sivas) ve bunların köylerinin büyük bir bölümüne sağlık hizmeti vermektedir. Yaz aylarında tatilcilerin / yazlıkçıların gelmesiyle de hasta sayısı iki - üç katına çıkmakta olup, nüfus yaklaşık olarak 30.000-35.000’e kadar ulaşmaktadır.

Coğrafi konumu nedeniyle ilçemize yakın mesafede bulunan ve yukarıda belirtilen çevre ilçelere de ( köyleri ile birlikte ) sağlık hizmeti verdiğinden, bu konumu itibariyle de hastanemiz bir bölge hastanesi konumundadır.

Arapgir Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Arapgir Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
  • Aile Hekimliği
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Arapgir Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Arapgir Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.6 / 5

Arapgir Devlet Hastanesi 5 üzerinden 2.6 puan almıştır. Toplam 7 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi
Divriğili iş adamı Sadık Özgür tarafından yaptırılan 20 bin metrekare alana sahip Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi 96 yatak kapasiteli olarak hizmet sunmaktadır.
Hekimhan Devlet Hastanesi
Hekimhan Devlet Hastanesi
54 km. uzaklıkta
Hekimhan İlçe Meydanına yaklaşık 1 km mesafede, 7 bin 600 metre kapalı alana sahip olan Hekimhan Devlet Hastanesi, 30 yataklı olarak olarak 2015 yılında hizmete girmiştir.
Yazıhan İlçe Hastanesi
Yazıhan İlçe Hastanesi
56 km. uzaklıkta
Yazıhan İlçe Hastanesi 860 m2 alan üzerinde, 10 yataklı olup, acil hizmeti yanında Toplum Sağlığı Merkezi ve 4 Aile Sağlığı Merkezi ile hizmet vermektedir.
Özel Dünya Diyaliz Merkezi
Özel Dünya Diyaliz Merkezi 2006 yılında Elazığ'ın Merkez ilçesinde modern binasında hizmete girdi.
Özel Çağrı Diyaliz Merkezi
Özel Çağrı Diyaliz Merkezi Pazar günleri hariç hergün üç seans üzerinden bikarbonatlı hemodiyaliz hizmeti verilmektedir.
Özel Doğu Anadolu Hastanesi
Özel Anadolu Hastanesinin amacı, Hastalarının sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini sağlamaktır.
Özel Universalgöz Elazığ Göz Merkezi
Özel Universalgöz Elazığ Göz Merkezi, Gözün tüm branşlarında ve en gelişmiş teknolojilerle sunduğu yüzlerce farklı tedavi yöntemiyle haftada 6 gün çalışarak göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlara kesin çözüm getiriyor.
Fırat Üniversitesi Hastanesi
Fırat Üniversitesi Hastanesi Ocak 1985'ten itibaren faaliyetlerine başlamış bir bölge hastanesi ve 3. derece üst sağlık merkezi olarak hizmet sunmaktadır.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Arapgir Devlet Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉