Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi
Kurum Adı:Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Maltepe
Adres:Yalı Mah. Sahil Yolu Sk. No:16 Dragos
Telefon:0 (216) 251-6565
Web Sitesi:bezmialemdragoshastanesi.comHata Bildir
40.9101429.138317

Kurum Hakkında

Sağlık Bakanlığından devralınan İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneler Birliği Kartal Dr. Lütfi Kırdar E. A. Hastanesi Dragos Ek Hizmet Binası, 9 Eylül 2016 tarihinde Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi olarak hizmete girdi.

Alanında uzman akademik kadrosu, teknolojik altyapısı ve yenilikçi bakış açısıyla sağlık sektörünün en köklü kuruluşlarından olan Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nin Anadolu yakasındaki Dragos Hastanesinde; 13 cerrahi, 18 dâhili, 8 ağız diş sağlığı bölümünün yanı sıra Rejeneratif Tıp Merkezi, Kalp Kapak Hastalıkları Merkezi, Kas İskelet Hastalıkları Merkezi, Obezite Cerrahisi Merkezi, Ağız Diş Sağlığı Merkezi yer almaktadır.

Kalp Kapak Hastalıkları Merkezimizde, kalp-damar cerrahisi ameliyatları 2 profesör, 2 doçent ve 3 uzmandan oluşan, alanında uzman bir kadro ile yapılmaktadır. Kalp Kapak Hastalıkları Merkezimizde uygulanan başlıca yöntemler ise Mitral Kapak Tamiri, Aort Kapak Cerrahisi, TAVI Yöntemi ve Mitraclip (Mandalama) Yöntemidir.

Rejeneratif Tıp Merkezimizde; gençleştirme, yenilenme ve değiştirme amacıyla BMAC ile hücresel tedavi, SVF (doku yenilenmesi), Ozon, PRP, Proloterapi, Mezoterapi ve Nöral Terapi uygulanmaktadır.

Kas İskelet Hastalıkları Merkezimiz; diz ve kalça kireçlenmesinde artroplasti (eklem protez) ile tedavi, diz, kalça ve omuz eklemi hastalıkları ile spor yaralanmalarının artroskopik cerrahisi, omurga cerrahisi ve tümör cerrahisi alanlarında pek çok yeniliğin öncülüğünü yapmıştır. Merkezimizde, kalça ve diz kireçlenmesi olan hastalarda ve pek çok ortopedik rahatsızlıkta, tıp dünyasındaki en son gelişmelerden olan ve Food and Drug Administration (FDA) tarafından kabul edilen hücresel tedavi ve Stromal Vascular Fraction (SVF) uygulamaları yapılmaktadır.

Obezite merkezimizde Sleeve gastrektomi (Tüp mide), Gastrik bypass, Balon uygulamaları gibi çeşitli metabolik ve kısıtlayıcı işlemler gerçekleştirilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde; özellikle Ortodonti Anabilim Dalımız, ülkemizdeki en başarılı uzmanları bünyesinde barındırmaktadır. Dişsel ve iskeletsel ortodontik problemlere sahip hastaların tedavisinin yapıldığı merkezimizde uygulanan tedavilerde uluslararası düzeyde kabul görmüş protokoller ve uygulamalar standart olarak referans alınmaktadır.

Palyatif Bakım Merkezimizde, onkoloji hastaları, solunum yetmezliği ve demans hastalarının, son dönemlerinde yaşam kalitelerini artırmaya yönelik; medikal, beslenme, fizyoterapi, ağrı ve psikolojik destek sağlayan multidisipliner ekibimizle, tek kişilik odalarda 7 gün 24 saat hizmet sunulmaktadır.

Hastanemiz, T.C. Sağlık Bakanlığınca verilmekte olan Sağlık Turizmi yetki belgesine sahiptir. Kuruluşumuzda, uluslararası hastalara hizmet vermek üzere gerekli tüm altyapı mevcuttur.

Polikliniklerimiz
 • Ağız, Diş, Çene Hastalıkları Ve Cerrahisi
 • Beyin Ve Sinir Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları
 • Dermatoloji
 • Enfeksiyon Hastalıkları
 • Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • iç Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları Ve Doğum
 • Kalp Ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi Ve Travmatoloji
 • Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi, İstanbul ili Maltepe ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Yilmaz Demircioğlu
★★★★
Döner sermayesi ilemi çalışmakta, ücretlendirme hakkında bilgi edinemedim. Acilde yaptığım bir işlemde memnuniyetimi belirtmek isterim.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.7 / 5

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi 5 üzerinden 3.7 puan almıştır. Toplam 29 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

VM Medical Park Maltepe Hastanesi
970 metre uzaklıkta
Cevizli Mah. Bağdat Cad. No:547
Maltepe Bölge Hastanesi
1.2 km. uzaklıkta
Bağlarbaşı Mah. Bağdat Cad. No:475 Maltepe
Anadolu Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi
1.3 km. uzaklıkta
Bağdat Caddesi No:613 Cevizli
Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
1.5 km. uzaklıkta
Denizer Cad. Cevizli Kavşağı No:2 Cevizli
Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
1.7 km. uzaklıkta
Feyzullah Cad. No:39 Maltepe
Maltepe Tıp Merkezi
1.8 km. uzaklıkta
Feyzullah Mh. Bağdat Cd. No:346/D - Maltepe Merkez Cumhuriyet Camii Al
İmpladent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
1.8 km. uzaklıkta
Mimar Sinan Cad. No:8/A-B-C Maltepe
Vera Hastanesi
1.9 km. uzaklıkta
Orhantepe Mah. Üsküdar Cad. No:147 Cevizli