Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Şehir:Diyarbakır
İlçe:Yenişehir
Adres:Yenişehir Mah. Mimar Sinan Cad. No:15
Telefon:0 (412) 224-5751
37.91939840.238793

Kurum Hakkında

Hastanemiz, 18-03-1991 Tarihinde 100 yataklı Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. Ancak, hasta yoğunluğu nedeniyle, 19-06-1995 tarihinde 250 yataklı Gögüs Hastalıkları Hastanesi ile yer değiştirerek 250 standart yatak ile hizmete devam etmiştir. Sağlıkta Dönüşüm çalışmaları kapsamında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devrinden sonra da, 09.03.2006 tarihinde eski SSK Hastanesi hizmet binasına taşınmıştır.

01-06-2009 tarihi itibari ile 393 Hasta Yatağı ( 385 Hasta Yatağı 8 Müşahade Yatağı ) 57 refakatçi Yatağı olmak üzere 450 Kadro Yatakğı ile hizmete devam etmektedir.

Hastanemizde; 4 Süt Çocuğu Servisi, 1 Büyük Çocuk Servisi, 1 Çocuk Cerrahi, 1 Yenidoğan Servisi, 1 İntaniye Servisi, 1 Çocuk Yoğun Bakım Servisi, 1 Yenidoğan ve Premature Yoğun Bakım Servisi, 1 Acil Servis, 1 Endokronoloji Servisi, 1 Hemotoloji Servisi, 1 Onkoloji Servisi, 1 Noroloji Servisi, 1 Psikiyatri Servisi olmak üzere toplam 16 Servis bulunmaktadır.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Gastroenterolojisi
 • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
 • Çocuk İmmünolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Göz Hastalıkları
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Neonatoloji

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Diyarbakır ili Yenişehir ilçesinde Çocuk hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi RandevuDiyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ramazan Tokay · 2 Mart 2018

Diyarbakırda insan hayatı ve sağlığı sıfırın altında. gidin hastaneye bakın.

Diyadin Usta · 15 Mart 2017

ne diyelim şaşırdık ne randevu alabiliyoruz. tel kimse cevap vermiyor. bölge tek çocuk noroloji olurmu hasta olan biziz bunların bizi araması lazım devlet baba nerdesin

Cihangül Altın · 1 Eylül 2016

Diyarbakır çocuk hastanesinin hizmeti sıfır hiç ilgilenmiyorlar yazık bunca vatandaşa devletin bir an önce bu duruma el atması lazım memnun değiliz

Abdulbaki Bozkurt · 15 Nisan 2016

Çocuk nörolojisi doktoru ailelere karşı saygısızca davranıyor. Onu kınıyorum

Mesut Karal · 29 Haziran 2015

ben on kişiyi seferberlik etmişim tlfunu düşürmek için gazamız mübarek olsun :)

Mehmet Tekin · 19 Şubat 2015

ne diyeceğimi bilmiyorum çocuk nörolojisi için aylarca beklemekmi lazım sıra bulamıyoruz yazık bu memlekete

Recail Şimşek · 17 Ağustos 2014

telefonlarınıza cevap verin bu ne biçim iş

Doğukaan Can · 21 Nisan 2012

yav millet uyanın ben 3 aydır çocuk nörolojisine randevu almaya çalışıyorum ne bu saçmalık, bi doktor yeter mi ya, yazık çok yazık

Yağiz Batmanli · 10 Nisan 2012

hastalarınızın ölümünden sonra mı muayenelerini yapıyorsunuz. 2 aydır ben hastanenize gelmek için randevu talep ediyorum... ama her seferinde randevu dolu diyerek gelecek aya erteliyorsunuz. çocuk nörolojisi bölümünde bir tek doktor var, o da bir dk dolmadan hasta randevu talebi bitiyor.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.1 puan almıştır. Toplam 86 oy kullanılmış ve kurum hakkında 9 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Diyarbakır Asker Hastanesi

120 metre uzaklıkta

Yenişehir mah. Dr. Şeref İnalöz Cd

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi

120 metre uzaklıkta

Dr. Şeref İnal Öz Cd. Diyarbakır

Bahçeci Diyarbakır Tüp Bebek Merkezi

150 metre uzaklıkta

Mimar Sinan Cad. İnka Dört Apt. No:1

Akademi KBB Cerrahi Dal Merkezi

260 metre uzaklıkta

Mimar Sinan Cad. İnka 4 Apt. No:9/C

Nöron Nöroloji Dal Merkezi

320 metre uzaklıkta

Mimar Sinan Cad. No:7 H. Cemal Kaplan Apt.

Çamlıca Diyaliz Merkezi

380 metre uzaklıkta

Dr. Selahattin Yazıcıoğlu Cd. Binefş Apt. No:1/1