Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Diyarbakır
İlçe:Yenişehir
Adres:Dr. Şeref İnal Öz Cd. Diyarbakır
Telefon:0 (412) 228-5430
Web Sitesi:diyarbakirdh.saglik.gov.trHata Bildir
37.91846540.239517

Kurum Hakkında

Hastanemiz ismini Eyyubi hanedanının kurucusu ve ilk sultanı, haçlılara karşı mücadelesiyle tanınan büyük İslam kahramanı Selahaddin Eyyubi’den almaktadır.

1936 yılında çıkan yangında tahrip olan bina bir yıl sonra 75 yataklı Göğüs Pavyonu birimi ilavesiyle yeniden inşa edilerek 285 kapasiteyle faaliyete geçirilmiş, 1962 yılında Numune Hastanesi sahası içerisinde müstakil olarak 100 yataklı Doğumevi hizmete açılmış, ertesi yıl da 75 yatak kapasite ile faaliyet göstermekte olan Göğüs Pavyonu ayrı Başhekimlik olarak hizmete başlamış.

Hastane binası 1969 yılından sonra Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermiş. 1975 yılında Göğüs Hastalıkları Hastanesi 400 yatak kapasiteye çıkarılarak Tıp Fakültesi bünyesinde faaliyetini sürdürmüştür. 1982 yılının Ağustos ayında şimdiki Devlet Hastanesi ana binası tamamlanarak 500 yatak kapasitesi ile hizmete açılmış, 1983 yılında da Doğumevi ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile birleştirilerek tek Başhekimlik altında toplanmış. Aynı yıl Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Devlet Hastanesinden ayrılarak müstakil kendi binasına taşınmış.

Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’nca 1987 yılında Doğumevi 1988 yılında Göğüs Pavyonu, 1991 yılında da Çocuk Hastalıkları Hastanesi ayrılarak müstakil Başhekimlik olmuş. 10 katlı ve 500 yatak kapasiteye çıkarılmıştır. 2010 Yılında Devlet Hastanesi Ergani 14. Km'de TOKİ Tarafından yaptırılan Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleştirilmiştir. 2014 Şubat ayında ise yeniden Devlet Hastanesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesinden ayrılmıştır. Daha sonra Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi olarak adı değiştirilmiştir.

Selahaddin Eyyubi bünyesinde ek bina olarak hizmet veren eski askeri hastanesi 2020 tarihinde Dağkapı Devlet Hastanesi olarak hastanemizden ayrılmıştır.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi, Diyarbakır ili Yenişehir ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Tarık Kaya
★★★★★
27.07.2015 saat 23:00 tarihinde acil bölümünde görevli ismini hatırlamıyorum ama tek bi bayan kapalı arkadaş vardı kendisi bizimle çok ilgilendi kendisi hemen ayrılmak zorunda kaldığı için tşk edememiştim sizin web siteniz aracılıgıyla kendisine çoooook tşk ediyorum saygılarımla

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.9 / 5

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi 5 üzerinden 2.9 puan almıştır. Toplam 16 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Bahçeci Diyarbakır Tüp Bebek Merkezi
250 metre uzaklıkta
Mimar Sinan Cad. İnka Dört Apt. No:1
Dağkapı Devlet Hastanesi
260 metre uzaklıkta
Yenişehir mah. Dr. Şeref İnalöz Cad. (Eski Asker Hastanesi)
Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi
320 metre uzaklıkta
Yenişehir Mah. Dr. Şeref İnalöz Caddesi
Akademi KBB Cerrahi Dal Merkezi
330 metre uzaklıkta
Mimar Sinan Cad. İnka 4 Apt. No:9/C
Bower Hastanesi
340 metre uzaklıkta
Yenişehir Mh. Elazığ Cd. No:2 Yenişehir
Nöron Nöroloji Dal Merkezi
370 metre uzaklıkta
Mimar Sinan Cad. No:7 H. Cemal Kaplan Apt.
Diyarlife Dağkapı Hastanesi
550 metre uzaklıkta
Ali Emiri 1. Sk. No:1 Dağkapı