Eyüpsultan Devlet Hastanesi

Eyüpsultan Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Eyüpsultan Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Eyüp
Adres:Silahtarağa Cad. No:53-55-57
Telefon:0 (212) 417-2900
Web Sitesi:eyupdh.saglik.gov.trHata Bildir
41.0571328.941014

Kurum Hakkında

T.C. İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Eyüp Devlet Hastanesi İstanbul'un tarihi semtlerinden Eyüp'te Silahtarağa Caddesi'nde Sağlık Bakanlığı'na bağlı hizmet veren devlet hastanelerimizdendir. Eyüp İlçesi Otakçılar semtinde 1945 - 1952 yılları arasında İşçi Sigortaları Dispanseri olarak verilmeye başlayan sağlık hizmeti, 1952 yılından sonra şimdiki yerinde SSK Hastanesine dönüşerek devam etmiştir. 2005 yılından sonra da T.C Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş ve halen Eyüp Devlet Hastanesi olarak hizmet vermektedir.

Eyüp Devlet Hastanesi (B Grubu Hizmet Hastanesi ) halen; 120 yataklı nitelikli hasta odalarına sahip klinikleri, 104 muayene odalı poliklinikleri (Merkez Poliklinik-45, Gaziosmanpaşa Semt Polikliniği-20, Kemerburgaz Semt Polikliniği-8, Alibeyköy Semt Polikliniği-25), II. Seviye Acil Servisi, 8 yataklı II. Seviye ve 6 yataklı I. Seviye erişkin yoğun bakımları, 20 yataklı Palyatif Bakım Merkezi, 6 odalı/masalı ameliyathanesi ve merkezi sterilizasyon ünitesi, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji laboratuarları, Röntgen, Tomografi, Manyetik Rezonans (MR), Mamografi, Ultrason (USG), Renkli Dopler Ultrason (RDUSG), Kemik Dansitometrisi ve Endoskopi tetkikleriyle görüntüleme merkezi, Evde Sağlık Hizmeti Birimi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve diğer birimleriyle günlük ortalama 3500-4000 hastaya hizmet vermektedir. Hastanemiz her yıl Sağlık Bakanlığı ve TSE tarafından yapılan dönemsel denetimler ile belgelenen yüksek kalite seviyesini devam ettirmektedir.

A Blokta; Poliklinikler, Laboratuvarlar, Patoloji, Radyoloji (MR-BT-Mamografi-USG-Röntgen), Endoskopi, Evde Sağlık Hizmetleri bulunmakta. B Blokta; Klinikler, Acil Servis, Yoğun Bakım, Palyatif Bakım Merkezi, Ameliyathane, Sterilizasyon Ünitesi ve C Blokta; Ek poliklinik, Yönetim/İdari Kat bulunmaktadır.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Eyüpsultan Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Eyüpsultan Devlet Hastanesi, İstanbul ili Eyüp ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Eyüpsultan Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Kutadgu Bilig
Rezalet !!! Acil bölümünde doktor hastanın derdini dinlemeden araştırma hastanesine yönlendirme derdinde... Tahlil asla istenmiyor... Kafasına göre reçete yazıp başından atma derdindeler... Teşhisi konulmuş hastalık ile ilgili acil şikayetinizi gidermek için gittiğinizde psikolojik diyorlar... Hemşireler emir kipiyle bir karış suratla çalışıyor... Doktoru personeli hastaneye çalıştırılmak için zorla getirilmiş sanki... Araştırma hastanesine gidin vakit kaybetmeyin...
Gokce Oz
★★★★★
Acil bölümündeki görevlileriniz ve doktorlarınıza çok teşekkür ederiz, çok güzel ilgileniyorlar. Başarılarınızın devamını dileriz.

Eyüpsultan Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.8 / 5

Eyüpsultan Devlet Hastanesi 5 üzerinden 2.8 puan almıştır. Toplam 12 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Eyüpsultan Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Halıcıoğlu Tıp Merkezi
1.6 km. uzaklıkta
Piripaşa Mah. Kumbarahane Cad. No:72
Okmeydanı Hastanesi
1.7 km. uzaklıkta
Fatihsultan Cad. Osmanoğlu Sok. No:12 Okmeydanı
Renin Diyaliz Merkezi
2 km. uzaklıkta
Halil Rıfat Paşa Mh. Arel Sk. Hamam Çıkmazı No:2 Okmeydanı
Rami Hastanesi
2 km. uzaklıkta
Cuma Mah. Talimhane Cad. No:13 Rami
Balat Or-Ahayim Hastanesi
2.1 km. uzaklıkta
Ayvansaray Mh. Ayvansaray Cd. No:2 Balat
Belde Tıp Merkezi
2.1 km. uzaklıkta
Eyüpyolu Cad. Gopark Kültür Merkezi No:1
Damla Tıp Merkezi
2.2 km. uzaklıkta
Karadolap mah. Saya yolu Cad. Sevinç Sitesi D Blok No:3/4 Alibeyköy
Refleks Fizik Tedavi Tıp Merkezi
2.3 km. uzaklıkta
Merkez Mah. Ali Galip Bey Cad. No:4/1