İstanbul şehir merkezi ve ilçelerde faaliyet gösteren 27 adet Devlet Hastanesi listelenmiştir. İstanbul ilinde toplam 614 farklı sağlık kurumu hizmet sunmaktadır. Diğer kurumların listesine ulaşmak için üst menüden İstanbul yazısına tıklayabilirsiniz.

İstanbul Devlet Hastaneleri Listesi

Arnavutköy
Arnavutköy Devlet Hastanesi
★★★★☆· Arnavutköy / İstanbul
2010 yılında hizmet vermeye başlayan 201 yataklı Arnavutköy Devlet Hastanesi, Arnavutköy'ün ilk kamu yataklı kurumu olma özelliğine sahiptir.
Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi
★★★☆☆· Arnavutköy / İstanbul
İstanbulun en eski sağlık tesislerinden biri olan tarihi hastane, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bölge halkına hizmet veriyor.
Avcılar
Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi
★★★★☆· Avcılar / İstanbul
Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden ayrılarak, B Sınıfı Devlet Hastanesi statüsünde bağımsız olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Bahçelievler
Bahçelievler Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Bahçelievler / İstanbul
314 yataklı Bahçelievler Devlet Hastanesi, Kocasinan Merkez Mahallesinde 5 yıldızlı otel görünümünde vatandaşlara hizmet sunmaktadır.
Bakırköy
İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi
★★★★☆· Bakırköy / İstanbul
Hastanemiz 1981 yılından beri Lepra (Cüzzam) hastalarının teşhis, tedavi ve takipleri için Sağlık Bakanlığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cüzzamla Savaş Derneği ile yapılan üçlü protokol anlaşmasıyla tüm Lepra hastalarına hizmet vermektedir.
Bayrampaşa
Bayrampaşa Devlet Hastanesi
★★★★☆· Bayrampaşa / İstanbul
Bayrampaşa Devlet Hastanesi 120 yatak kapasiteli olup günde 350'e yakın hasta muayene edilmekte, 30 civarında ameliyat yapılmaktadır.
Beşiktaş
Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Beşiktaş / İstanbul
Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesinde 16 branşta poliklinik hizmeti ve 6 dalda laboratuvar hizmeti veren hastanede 40'a yakın hekim görev yapmaktadır.
Beykoz
Beykoz Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Beykoz / İstanbul
Beykoz Devlet Hastanesi ile Paşabahçe Devlet Hastanesi tek başhekimlik altında birleştirilerek hizmetlerin Beykoz Devlet Hastanesi adı altında yürütülmesine karar verilmiştir.
Büyükçekmece
Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Büyükçekmece / İstanbul
Konfor ve teknolojinin bir araya getirildiği konseptiyle dikkatleri üzerinde toplayan Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi 235 yatak kapasitesi ile hizmet sunuyor.
Çatalca
Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi
★★★★★· Çatalca / İstanbul
1992 yılından beri Çatalca ve bölgesine hizmet veren Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi halkımızdan aldığını yine hizmet olarak halkımıza sunmaktadır.
Esenler
Başakşehir Devlet Hastanesi
★★★★☆· Esenler / İstanbul
Başakşehir Devlet Hastanesi 100 yatak kapasite ile 5 Ameliyathane, Acil Servis, Genel Yoğun Bakım Ünitesi, Doğumhane, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Poliklinikleriyle hizmet vermektedir.
Esenyurt
Esenyurt Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Esenyurt / İstanbul
Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi insana değer veren ve hasta memnuniyeti odaklı çalışanları, tam donanımlı hasta odaları klinikler, ameliyathane, yenidoğan yoğun bakım, yetişkin yoğun bakım, laboratuarlar, diyaliz ünitesi, poliklinikler ile hizmet vermektedir.
Eyüp
Eyüpsultan Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Eyüp / İstanbul
Eyüpsultan Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığının Sağlıkta Dönüşüm programı kapsamında donanımsal ve hizmet altyapısı yenilenmiş ve gurur duyabileceğimiz modern bir hastaneye dönüşmüştür.
Kağıthane
Kağıthane Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Kağıthane / İstanbul
Hastanemiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık AŞ tarafından inşa edilmiş ve 2005 yılında 75 kadro yataklı
Maltepe
İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi
★★★★☆· Maltepe / İstanbul
İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi 2019 yılından itibaren Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Meslek Hastalıkları Ek Hizmet Binası olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Maltepe Devlet Hastanesi
★★☆☆☆· Maltepe / İstanbul
Maltepe Devlet Hastanesi Maltepe ilçesi başta olmak üzere çevre semtlerde bulunan vatandaşlara hizmet vermek üzere 2012 yılında açılmıştır.
Pendik
Pendik Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Pendik / İstanbul
Pendik Devlet Hastanesi Merkez Bina, Kurtköy Semt Polikliniği, Kaynarca Semt Polikliniği Hemodiyaliz Merkezi, İstasyon ve Sapanbağları Polikliniklerimizde sağlık hizmeti sunulmaktadır.
Sarıyer
İstinye Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Sarıyer / İstanbul
128 yataklı İstinye Devlet Hastanesi Sarıyer ilçesinde erişkin genel yoğun bakım ünitesi, diyaliz ünitesi, ameliyathaneler, patoloji, biyokimya, mikrobiyoloji, endoskopi laboratuvarı ile tıbbi hizmet vermektedir.
Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Sarıyer / İstanbul
Kurum günümüzde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı İsmail Akgün Ek Hizmet Binası olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Şile
Şile Devlet Hastanesi
★★☆☆☆· Şile / İstanbul
75 yataklı, 4 ameliyathaneli, 5 yoğun bakım yataklı ve fizik tedavi ünitesi de bulunan Yeni Şile Devlet Hastanesi 2019 yılında hizmete başlamıştır.
Silivri
Silivri Devlet Hastanesi
★★★★☆· Silivri / İstanbul
1982den beri hizmet veren Silivri Devlet Hastanesi 2009 yılı itibariyle yeni binasından hizmet vermeye başlamıştır. Selimpaşa Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi ek hizmet binası olarak hizmet vermektedir.

Toplam 2 sayfanın 1. sayfasındasınız.

İlk Sayfa 2  Sonraki Sayfa »

Yorum ve Şikayetler
Asım İncirli
Asım İncirli · 31 Ağustos 2021
Santral birde telefonu açsa çok iyi olacak....
Leman Şentürk
Leman Şentürk · 29 Ocak 2021
Dr.Mehmet Kılıçkaya cok ilgili ve hastasını önemseyen bir doktor. İlk defa gittim çok memnun kaldım insana moral ve...
Uajib Muslima
Uajib Muslima · 2 Eylül 2020
Tel neden cevap vermiyorlar?...
Gulcan Yigitbektas
Gulcan Yigitbektas · 9 Mart 2020
Acile gidiyorum önümde yüz kişi nasıl acil bu?...
TC Fadime Çakal
TC Fadime Çakal · 24 Ocak 2020
Genel cerrah Mehmet Altınkılıç iyi bir doktor. Hastasını güzel dinliyor ve yapılması gereken herşeyi yapıyor. Çok t...