İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi

İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Bakırköy
Adres:Zuhuratbaba Mah. Tevfik Sağlam Cad. No:26
Telefon:0 (212) 570-1026
Web Sitesi:istanbullepra.saglik.gov.trHata Bildir
40.98976328.85875

Kurum Hakkında

Hastanemiz 1981 yılından beri Lepra (Cüzzam) hastalarının teşhis, tedavi ve takipleri için Sağlık Bakanlığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cüzzamla Savaş Derneği ile yapılan üçlü protokol anlaşmasıyla tüm Lepra hastalarına hizmet vermektedir. Hastalarımız hekim tarafından yapılan ilk muayenelerinde sorunları saptandıktan sonra Lepra hastalığıyla ilgili durumlarının irdelenmesi, gelişmelerinin izlenmesi için hastanenin Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Göz, Sosyal Hizmetler ve aktivasyon durumlarının incelenmesi için de Basil Laboratuarına giderler. Hastaların eğer lepra dışında sorunları varsa hastanemiz içindeki Dahiliye, Diş, Cildiye gibi uzmanlık polikliniklerine başvurabilirler.

Bu değerlendirmeler sonucunda yatırılarak verilmesi gereken bir hizmet söz konusu ise hastalar yatırılır ve gereken hizmetleri 35 yataklı Lepra Servisinde elemanların yardım ve destekleriyle verilir. Bu hizmet sağlığın her türlü sorununa yönelik olabilir. Herhangi bir biçimde Lepra yönünden aktif olan hastalara Lepra tedavisi uygulanırken, sakatlıkları nedeniyle ekstremitelerinde yaraları olan hastaların yara bakım ve tedavisi uygulanır. Gerekirse cerrahi işlemler yapılır. Bu arada koyucu ayakkabıdan proteze kadar her türlü yaşamı kolaylaştıran ve sorunları ortaya çıkmadan engellemeye yönelik önlemler de alınır.

Poliklinikler
  • Deri ve Zührevi Hastalıklar
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)

İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi, İstanbul ili Bakırköy ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.9 / 5

İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 12 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Memorial Bahçelievler Hastanesi
680 metre uzaklıkta
Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Blv. No:227
Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
750 metre uzaklıkta
Zuhuratbaba Mah. Dr. Tevfik Sağlam Cad. No:11
Medical Park Bahçelievler Hastanesi
770 metre uzaklıkta
Kültür Sok. No:1 E5 Yolu Bahçelievler Metro Durağı Üstü
Çamlık Hastanesi
790 metre uzaklıkta
Zuhuratbaba Mah. Yücetarla Cad. No:46
Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
830 metre uzaklıkta
Adnan Kahveci Bulvarı Eski Londra Asfaltı No:141/2
Rentek Diyaliz Merkezi
940 metre uzaklıkta
Mehmet Çıbıkçı İşhanı Mehmet Akif cad. No:2