Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi
Kurum Adı:Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Arnavutköy
Adres:Hadımköy, 34555 Arnavutköy
Telefon:0 (212) 409-0200
41.15528128.619658

Kurum Hakkında

Sultan 2. Abdülhamit tarafından 1891'de Hadımköy'de yaptırılan, Balkan Savaşı'ndaki kolera ve tifüs salgınlarında kullanılan, aynı zamanda bir tahliye hastanesi görevini üstlenen Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi, 1. Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşı'nda da ordulara sıhhi destek verdi. 2012'de hizmete kapanan hastane, 2019'da hazırlanan restorasyon projesiyle ihya edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 35 günde aslına uygun restore edilen yapı, 31 Mayıs 2020de halkın hizmetine sunuldu.

İstanbul'un en eski sağlık tesislerinden biri olan tarihi hastane, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bölge halkına hizmet veriyor.

4 bin 500 metrekare kapalı alanı bulunan hastane, donatıldığı ileri tıp teknolojileriyle de göz dolduruyor. Yerli solunum cihazları ile dijital röntgen cihazına sahip hastanede, 60'ı yoğun bakım olmak üzere 100 yatak bulunuyor. Doktor ve hemşire odaları da yoğun bakım odasına dönüştürülebilen hastanenin acil servisi de normal yataklı servis haline getirilebiliyor.

Hastaneye gelen hastalara acil durumlarda müdahale edilmenin yanı sıra uzman hekimlerce poliklinik hizmeti de sunuluyor. Hastanenin üst katında bulunan yoğun bakım ünitelerinde özellikle pandemi, sars, ebola gibi hastalıklar için oluşturulan negatif basınçlı odalar yer alıyor. Ayrıca günde yaklaşık 100 civarında hastaya hizmet vermeyi planlayan hastane, poliklinikler içinde yaklaşık 400-500 kişi civarında hasta potansiyeli barındırıyor. Genel cerrahi, dahiliye, kadın doğum, çocuk, göğüs hastalıkları, kulak burun boğaz poliklinikleri ve birinci seviye acil servisiyle hizmet veren hastanede, tomografi cihazı ve MR görüntüleme merkezi de yer alıyor.

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi, İstanbul ili Arnavutköy ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi henüz hiç oylanmamış. Vermek istediğiniz puan kadar yıldızın üzerine tıklayarak puan verebilirsiniz.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Lilyum Tıp Merkezi

580 metre uzaklıkta

Hastane Mh. Conk Bayırı Sk. No:10 Hadımköy

Arnavutköy Sevgi Tıp Merkezi

10.6 km. uzaklıkta

Merkez Mah. Nene Hatun Cd. No:9

Avrupa Hospital İstanbul

10.8 km. uzaklıkta

Eski Edirne Caddesi No:1338

Arnavutköy Şafak Tıp Merkezi

10.9 km. uzaklıkta

Merkez Mah. Fatih Cad. No:1177

Arnavutköy Devlet Hastanesi

10.9 km. uzaklıkta

Merkez Mahallesi Fatih Caddesi No:3

Loca Tıp Merkezi

11 km. uzaklıkta

Bahçeşehir 2. Kısım Avni Akyol Blv. No:3/2/2

Birinci Bahçeşehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

11.5 km. uzaklıkta

Bahçeşehir 2. Kısım Ahmet Taner Kışlalı Blv. No:3/1