Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi
Kurum Adı:Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Arnavutköy
Adres:Hastane Mah. Hastane Sok. No:4
Telefon:0 (212) 409-0200
Web Sitesi:yedikulegoguseah.saglik.gov.trHata Bildir
41.15528128.619658

Kurum Hakkında

Sultan 2. Abdülhamit tarafından 1891'de Hadımköy'de yaptırılan, Balkan Savaşı'ndaki kolera ve tifüs salgınlarında kullanılan, aynı zamanda bir tahliye hastanesi görevini üstlenen Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi, 1. Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşı'nda da ordulara sıhhi destek verdi. 2012'de hizmete kapanan hastane, 2019'da hazırlanan restorasyon projesiyle ihya edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 35 günde aslına uygun restore edilen yapı, 31 Mayıs 2020de halkın hizmetine sunuldu.

İstanbul'un en eski sağlık tesislerinden biri olan tarihi hastane, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bölge halkına hizmet veriyor.

4 bin 500 metrekare kapalı alanı bulunan hastane, donatıldığı ileri tıp teknolojileriyle de göz dolduruyor. Yerli solunum cihazları ile dijital röntgen cihazına sahip hastanede, 60'ı yoğun bakım olmak üzere 100 yatak bulunuyor. Doktor ve hemşire odaları da yoğun bakım odasına dönüştürülebilen hastanenin acil servisi de normal yataklı servis haline getirilebiliyor.

Hastaneye gelen hastalara acil durumlarda müdahale edilmenin yanı sıra uzman hekimlerce poliklinik hizmeti de sunuluyor. Hastanenin üst katında bulunan yoğun bakım ünitelerinde özellikle pandemi, sars, ebola gibi hastalıklar için oluşturulan negatif basınçlı odalar yer alıyor. Ayrıca günde yaklaşık 100 civarında hastaya hizmet vermeyi planlayan hastane, poliklinikler içinde yaklaşık 400-500 kişi civarında hasta potansiyeli barındırıyor. Genel cerrahi, dahiliye, kadın doğum, çocuk, göğüs hastalıkları, kulak burun boğaz poliklinikleri ve birinci seviye acil servisiyle hizmet veren hastanede, tomografi cihazı ve MR görüntüleme merkezi de yer alıyor.

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi, İstanbul ili Arnavutköy ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.7 / 5

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi 5 üzerinden 3.7 puan almıştır. Toplam 3 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Lilyum Tıp Merkezi
580 metre uzaklıkta
Hastane Mh. Conk Bayırı Sk. No:10 Hadımköy
Arnavutköy Sevgi Tıp Merkezi
10.6 km. uzaklıkta
Merkez Mah. Nene Hatun Cd. No:9
Avrupa Hospital Hastanesi
10.8 km. uzaklıkta
Eski Edirne Cad. No:1338
Arnavutköy Diyaliz Merkezi
10.9 km. uzaklıkta
Merkez Mah. Şener Sok. No:10 Devlet Hastanesi Karşısı
Arnavutköy Şafak Tıp Merkezi
10.9 km. uzaklıkta
Merkez Mah. Fatih Cad. No:1177
Arnavutköy Devlet Hastanesi
10.9 km. uzaklıkta
Merkez Mah. Eski Edirne Asfaltı No:1165
Loca Tıp Merkezi
11 km. uzaklıkta
Bahçeşehir 2. Kısım Avni Akyol Blv. No:3/2/2