İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Maltepe
Adres:Başıbüyük Mah. Başıbüyük Yolu No:5
Telefon:0 (216) 421-4400
Web Sitesi:sureyyapasaeah.saglik.gov.trHata Bildir
40.94894529.13938

Kurum Hakkında

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi 1976 yılında Kağıthane’de meslek hastalıkları polikliniği olarak kurulmuş, 1978 yılında İstanbul Kartal Meslek Hastalıkları Hastanesi olarak (bugünkü Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesinin olduğu yerde) 1991 yılının sonuna kadar hizmet vermiştir. 1992 yılı başından itibaren daha önce Sağlık Meslek Lisesi olarak hizmet veren bugünkü binasına hizmet vermektedir.

Ülkemizin, Ankara ve Zonguldak ile birlikte, meslek hastalıklarında uzmanlaşmış üç büyük hastanesinden biri olan İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi‘nin bağımsız idari yapısına son verildi. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın 29.06.2018 tarih ve E.1767 sayılı yazısı ile İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, S.B.Ü. Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleştirilmesine karar verildi.

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi 2019 yılından itibaren Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Meslek Hastalıkları Ek Hizmet Binası olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, İstanbul ili Maltepe ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi E.A.H
★★★★☆· Göğüs Hastalıkları Hastanesi · Maltepe / İstanbul
Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, stanbul'un Anadolu Yakası'nın en büyük Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Merkezidir.

Yorum ve Şikayetler

Hasan Uğur Taşçi
★★★★★
Eşimin meslek hastalığıyla tanıştım hastahanenizle... Bu güne kadar gördüğüm en güzel hizmet ve doktorların hasta üzerindeki titizliği ve ona bağlı temizlik... Gerçekten başhekimi ve ona bağlı tüm personeli kutlarım....
Alper Tutal
★★★
30.01.2013 de KBB Dr Erdem Mengi tarafından muayene edildim ve olağanüstü nitelikli ve mesleki kalitesi, gerek hastaya yaklaşımları, gerekse teşhis becerisi yüksek olan bu değerli insana "Dr. Mengi'ye" teşekkürlerin nicesi azdır..

Gelgelelim bugün, 04.02.2013 de dr Menginin verdiği olumlu intibaya istinaden, almış olduğum randevu üzerine diş polikliniği, ismi **** **** olan doktora kendim ve çocuklarım için başvurdum. Çok şükür ki ilk randevu benimdi ve yaşadıklarım dakikasında orayı terk etmemi, en azından çocuklarımı bu münasebetsiz insana doktor olarak teslim etmemeyi başardım. kısaca özetliyorum ve lütfen uyarılarımı ciddiye alınız: doktor olan bu bey içeri girmemle "günaydın hocam" deyişime cevap dahi vermeden ağız korumalığını takarak, "yatın" diyerek aynen şu kelimeyle "sıkıntın ne" demesiyle, hastaneye bir kaç gün evvel geldiğimi ve Sn.Dr.Mengiye muayenem neticesinde antibiyotik kullandığımı ve bu sebeple alt çene sağ arka dişimde yaklaşık bir aydır ağrı hissettiğimi, sanki dişiminde sallandığını... demeye kalmadaaan, elindeki pens vs. aparatla kabaca ağzımı açarak sert bir şekilde dişime bu aparatlarla itekleyen (yanlış duymadınız itekleyen bu doktor "evet sallanıyo" dedi ve ben merakla, o ise bıkkınca bakınca, bende "eeee nolucak hocam" dememle "nolucak çekecez" deyince, "aman hocam kesin çürükmüki çekelim dersiniz" diye sormamla "banamı öğretecen işimi ben 30 senelik doktorum sendenmi öğrencem" gibi tuhaf bir cevap verince ben şaşkın bi şekilde bu nezaketsizliği karşılarken aç ağzını falan gibi laflara, "hocam,röntgen falan çekicekmisiniz ,eminmisiniz" derken verdiği "sallanan diş çekilir" (sert bir ses tonuyla) cevabıyla içimden pes çekerek anlık bi kararla koltuktan kalktım ve akabinde çocuklarım için benden sonra aldığım randevulara iştirak etmeden orayı terk ederek idari yöneticilere ve hatta kimseye ulaşamıyınca başhekime başvurmak üzere hastanede 10 dk dolandım. arkamda çocuklar, ağrıyan dişim.. siz tahmin edin.. neticede sn başhekimin sekretaryasına ulaştım ve vurgulamalıyımki oradaki nazik hanımefendi son derece alakadar bir tutumla gerekli makam tarafından bana dönüleceğini ifade etti, sağolsun..

neticede hala bu acıyı çekerken, yorgun ve halsiz olmakla beraber bu doktorun kaba tutumunu sizlerle paylaşarak uyarmak istedim. devletimizin, sağlık bakanlığımızın bu özverili hizmetleri sonucunda ortaya çıkan bu güzide hastane böyle doktorlarla süslenmemeli diye düşünmekteyim ve muhakkakki bu hastanede, dr.mengene nin pardon **** bu tutumuna dur diyen birileride mutlaka vardır diye düşünüyor, bu arkadaşa başvurmayı düşünenlere hiç ama hiç tavsiye etmiyorum. saygılarımla Alper Tutal

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
4.1 / 5

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 4.1 puan almıştır. Toplam 36 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi E.A.H
190 metre uzaklıkta
Başıbüyük Mah. Hastane Yolu Cad.
Marmara Üniversitesi Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastanesi
210 metre uzaklıkta
Başıbüyük Mah. Maltepe
Küçükyalı Diyaliz Merkezi
650 metre uzaklıkta
Girne Mah. Girne Cad. 139/1
Kardelen Tıp Merkezi
980 metre uzaklıkta
Girne Mah. Atatürk Cad. No:31 Zümrütevler
Küçükyalı Delta Hospital
1.2 km. uzaklıkta
İdealtepe Akgüvercin Sk. No:4 Küçükyalı
Maltepe Devlet Hastanesi
1.4 km. uzaklıkta
Altayçeşme Mah. Çam Sok. No:26-28 Maltepe