İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Maltepe
Adres:Başıbüyük Mah. Başıbüyük Yolu No:5
Telefon:0 (216) 421-4400
40.94894529.139380

Kurum Hakkında

1980 yılında Ankara'da 100 yataklı ve İstanbul Kartal'da 300 yataklı İAT Meslek Hastalıkları ve Mesleki Rehabilitasyon Merkezi kuruldu.

Hizmet vermekte olduğumuz hastalarımıza insan onuruna yakışır şekilde ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için, hasta hakları doğrultusunda doğru teşhis ve tedavi yöntemlerini kullanarak hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet vermek, özverili çalışanlarımızın haklarını da gözeterek, Maltepe'de sağlık hizmetinin kalitesini sürekli iyileştirmek ana politikamızdır.

Mesleki yönden muayene olabilmek için bağlı bulunduğunuz SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) dan veya işyerinizden sevkli gelmeniz gerekmektedir.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, İstanbul ili Maltepe ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Randevuİstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Hasan Uğur Taşçi · 23 Ağustos 2013

Eşimin meslek hastalığıyla tanıştım hastahanenizle... Bu güne kadar gördüğüm en güzel hizmet ve doktorların hasta üzerindeki titizliği ve ona bağlı temizlik... Gerçekten başhekimi ve ona bağlı tüm personeli kutlarım....

Alper Tutal · 4 Şubat 2013

30.01.2013 de KBB Dr Erdem Mengi tarafından muayene edildim ve olağanüstü nitelikli ve mesleki kalitesi, gerek hastaya yaklaşımları, gerekse teşhis becerisi yüksek olan bu değerli insana "Dr. Mengi'ye" teşekkürlerin nicesi azdır..

Gelgelelim bugün, 04.02.2013 de dr Menginin verdiği olumlu intibaya istinaden, almış olduğum randevu üzerine diş polikliniği, ismi **** **** olan doktora kendim ve çocuklarım için başvurdum. Çok şükür ki ilk randevu benimdi ve yaşadıklarım dakikasında orayı terk etmemi, en azından çocuklarımı bu münasebetsiz insana doktor olarak teslim etmemeyi başardım. kısaca özetliyorum ve lütfen uyarılarımı ciddiye alınız: doktor olan bu bey içeri girmemle "günaydın hocam" deyişime cevap dahi vermeden ağız korumalığını takarak, "yatın" diyerek aynen şu kelimeyle "sıkıntın ne" demesiyle, hastaneye bir kaç gün evvel geldiğimi ve Sn.Dr.Mengiye muayenem neticesinde antibiyotik kullandığımı ve bu sebeple alt çene sağ arka dişimde yaklaşık bir aydır ağrı hissettiğimi, sanki dişiminde sallandığını... demeye kalmadaaan, elindeki pens vs. aparatla kabaca ağzımı açarak sert bir şekilde dişime bu aparatlarla itekleyen (yanlış duymadınız itekleyen bu doktor "evet sallanıyo" dedi ve ben merakla, o ise bıkkınca bakınca, bende "eeee nolucak hocam" dememle "nolucak çekecez" deyince, "aman hocam kesin çürükmüki çekelim dersiniz" diye sormamla "banamı öğretecen işimi ben 30 senelik doktorum sendenmi öğrencem" gibi tuhaf bir cevap verince ben şaşkın bi şekilde bu nezaketsizliği karşılarken aç ağzını falan gibi laflara, "hocam,röntgen falan çekicekmisiniz ,eminmisiniz" derken verdiği "sallanan diş çekilir" (sert bir ses tonuyla) cevabıyla içimden pes çekerek anlık bi kararla koltuktan kalktım ve akabinde çocuklarım için benden sonra aldığım randevulara iştirak etmeden orayı terk ederek idari yöneticilere ve hatta kimseye ulaşamıyınca başhekime başvurmak üzere hastanede 10 dk dolandım. arkamda çocuklar, ağrıyan dişim.. siz tahmin edin.. neticede sn başhekimin sekretaryasına ulaştım ve vurgulamalıyımki oradaki nazik hanımefendi son derece alakadar bir tutumla gerekli makam tarafından bana dönüleceğini ifade etti, sağolsun..

neticede hala bu acıyı çekerken, yorgun ve halsiz olmakla beraber bu doktorun kaba tutumunu sizlerle paylaşarak uyarmak istedim. devletimizin, sağlık bakanlığımızın bu özverili hizmetleri sonucunda ortaya çıkan bu güzide hastane böyle doktorlarla süslenmemeli diye düşünmekteyim ve muhakkakki bu hastanede, dr.mengene nin pardon **** bu tutumuna dur diyen birileride mutlaka vardır diye düşünüyor, bu arkadaşa başvurmayı düşünenlere hiç ama hiç tavsiye etmiyorum. saygılarımla Alper Tutal

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 4.1 puan almıştır. Toplam 36 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi E.A.H

190 metre uzaklıkta

Başıbüyük Maltepe 34844

Marmara Üniversitesi Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastanesi

210 metre uzaklıkta

Başıbüyük Mah. Maltepe

Küçükyalı Diyaliz Merkezi

650 metre uzaklıkta

Girne Mah. Girne Cad. 139/1

Kardelen Tıp Merkezi

980 metre uzaklıkta

Girne Mah. Atatürk Cad. No:31 Zümrütevler

Küçükyalı Delta Hospital

1.2 km. uzaklıkta

İdealtepe Akgüvercin Sk. No:4 Küçükyalı

Maltepe Devlet Hastanesi

1.4 km. uzaklıkta

Altayçeşme Mah. Çam Sok. No:26-28 Maltepe