Finike Devlet Hastanesi

Finike Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Finike Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Antalya
İlçe:Finike
Adres:Kızılca Mah. Hastane cad.
Telefon:0 (242) 855-2000
36.29482630.142163

Kurum Hakkında

Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan 50 yataklı Finike Devlet Hastanesi 1971 yılında hizmete açılmıştır. Zaman içerisinde ihtiyaca cevap vermekte zorlanan hastane yine vatandaş devlet işbirliği ile 1989 yılında 100 yataklı olarak hizmete başlamıştır. Zemin, 1 ve 2. kat olmak üzere 3 katlı olarak halkın hizmetine açılmıştır. 1992 yılında eski hastane restore edilerek Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi, Çocuk Hastalıkları Servisi ile Diş Polikliniği Döner Sermaye Müdürlüğü hizmete sunulmuştur.

Yine 1992 yılında eski hastane arkasına arşiv depo ek binaları ile 80 tonluk su deposu yapılmıştır. 1994 yılında yine halkın katkıları ile Kroner ve Yoğun Bakım Üniteleri açıldı. 1997 de Röntgen Ünitesi ve Otomasyonu ek binası yapılmıştır.

1998 de bilgisayar ve otomasyona geçilmiştir. Tüm Devlet Hastaneleri arasında otomasyona giren 7 hastaneden biri olmuştur. Finike Devlet Hastanesi 1998 de Hemşire Lojmanının üzerine inşa edilen katta tam teşeküllü Diyaliz Ünitesi yine halkın yardımları ile tamamlanarak açılmıştır. 1999 da Hemşire Lojmanı boşaltılmıştır. Bir bölümünde Fizik Tedavi Ünitesi açılmıştır. Daha sonra diğer bölümü dizayn edilerek hastane eczanesi taşınmıştır. Halen tam teşekküllü 128 yataklı Devlet Hastanesi olarak Finike ve çevre halkına hizmet vermeye devam etmektedir.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Finike Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Finike Devlet Hastanesi, Antalya ili Finike ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Finike Devlet Hastanesi RandevuFinike Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Meral Ugur · 8 Temmuz 2017

çalışanlar .. gördüğüm herkişinin yüzü gülüyor tebrikler idarecilerini kutlarım.. personelin gülümsemesi veya tersi idarenin başarısı olduğundan eminim çünkü bizde çalışanız... 3 yıl önce rahatsızlandığımda gitmiştm tatilde... sağolsunlar harikalardı... keşke herzaman her sağlık kurumu için de söylesek

Kemal Alev Aşan · 23 Temmuz 2015

Kadın hastalıkları polikliniğine birden çok hastayı aynı anda alıyorlar terbiyesizlik

Sakin Atalay · 16 Nisan 2013

Bizim Kumluca Hastanesinden bin kat iyi çok güzel ilgileniyolar Kumluca Hastanesinin personeli azarlıyolar ilgilenmiyolar Finike süper

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Finike Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Finike Devlet Hastanesi 5 üzerinden 4.1 puan almıştır. Toplam 16 oy kullanılmış ve kurum hakkında 3 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Finike Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Demre Devlet Hastanesi

12.7 km. uzaklıkta

Beymelek Mah. Salf Cad. Hastane Sokak

Kumluca Devlet Hastanesi

16.5 km. uzaklıkta

Kasapçayırı Mah. Kanuni Sok. No.17

Kemer Yaşam Hastanesi

50.3 km. uzaklıkta

Merkez Mah. Lise Cad. No:26

Kaş Devlet Hastanesi

50.8 km. uzaklıkta

Kalkan Yolu Üzeri Gökseki Mevkii No:37

Kemer Devlet Hastanesi

51 km. uzaklıkta

Yeni Mah. Dedeler Mevkii

Kemer Anadolu Hastanesi

51.2 km. uzaklıkta

Yeni Mahalle Atatürk Bulvarı

Elmalı Devlet Hastanesi

51.7 km. uzaklıkta

Yeni Mah. 9280 Sokak No:4