Hacettepe Üniversitesi Hastanesi

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi
Kurum Adı:Hacettepe Üniversitesi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Ankara
İlçe:Altındağ
Adres:Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230
Telefon:0 (312) 305-5000
39.93190332.860797

Kurum Hakkında

Hacettepe bünyesinde Tıp Merkezi Hastanesi'nin 1966'da hizmete girmesi ile erişkin hastalara da sağlık hizmeti sunulmaya başlandı. O tarihten günümüze, her geçen gün mükemmele ulaşabilmek için yoğun çaba harcandı ve artık Hacettepe Erişkin Hastanesi modern tıbbın gerektirdiği tüm araç ve gerecin, üstün bilgi birikimine sahip doktorlar tarafından kullanıldığı bir merkez haline geldi. Türkiye'nin tüm bölgelerinden gelen hastalara nitelikli sağlık hizmeti sunulmasının yanı sıra, Hacettepe Erişkin Hastanesi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve araştırma görevlileri için önemli bir eğitim merkezi olma özelliğine de sahip.

Hacettepe Erişkin Hastanesi bünyesinde yaklaşık 250 öğretim üyesi, 400 araştırma görevlisi doktor, 350 sağlık teknisyeni, 475 hemşire, 400 hastabakıcı ve 900 de çeşitli idari kadrolarda görevli personel çalışıyor.

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ile birlikte 8 bloktan oluşan hastaneler kompleksinin, 4, 5, 6, 7 ve 8. blokları Hacettepe Erişkin Hastanesi'ni oluşturuyor.

Hacettepe Erişkin Hastanesinde; 24 Ana Bilim Dalı, 23 Bilim Dalı mevcut olup, 34 poliklinik, 26 klinik, 9 yoğun bakım bölümü, 2 ameliyathane (27 ameliyat odası) ile sağlık hizmeti sunulmaktadır. Hastanemizin 24 saat hizmet veren Büyük Acil Servisi bulunmaktadır. Ayrıca, Radyoloji, Merkez Laboratuvarları, Kan Merkezi, Ameliyathaneler ile Çağrı Merkezi Erişkin Hastanesi bünyesinde faaliyet göstermekle birlikte, aynı zamanda Onkoloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, FTR Oran Hastanesi, Beytepe Gün Hastanesi ve Diş Hekimliğine de hizmet veren ortak birimlerdir.

Bugün itibariyle, 630 yatak kapasitesine sahip olan hastanemizde, dahili ve cerrahi alanlarda toplam 80 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Hasta odaları tek ve iki kişilik yataklı odalar şeklinde standart yatak tarifesine uygun olup, bunların 21’i suit oda niteliğindedir.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 19 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi

110 metre uzaklıkta

Hacettepe Mah. Talatpaşa Bulvarı No:82

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi

130 metre uzaklıkta

Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

320 metre uzaklıkta

Ülkü Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:5

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

320 metre uzaklıkta

Atatürk Bulvarı Kızılay Sokak No:4 Sıhhiye

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

390 metre uzaklıkta

Mithatpaşa Cad. No:3 Sıhhiye

Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi

590 metre uzaklıkta

Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

770 metre uzaklıkta

Talatpaşa Bulvarı Samanpazarı