Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi
Kurum Adı:Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi
Kategori:Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Şehir:Ankara
İlçe:Altındağ
Adres:Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230
Telefon:0 (312) 305-5000
39.93072532.860556

Kurum Hakkında

Çocuk Sağlığı Enstitüsü ve 150 yataklı Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafından 8 Temmuz 1958 tarihinde hizmete açıldı. Hastane hızla gelişimini sürdürürken, 1961 yılında geçirilen bir yangın sırasında zarar görmesine rağmen, altı ay içinde 250 yataklı olarak yeniden açıldı. Bugün 228 yatak kapasitesi olan hastanede, her yıl 210000 hasta ayaktan, 5000 hasta ise yatarak tedavi görüyor. Çocuk Acil Servisi'nde ise her yıl 30000 hastaya müdahale ediliyor.

Çocuk sağlığının tüm alanlarında sağlık hizmetinin sunulabilmesi amacıyla Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alt birimleri, Çocuk Ruh Sağlığı, Çocuk Cerrahisi-Yenidoğan Cerrahisi, Çocuk Kalp-Damar Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi, Çocuk Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk Beyin Cerrahisi, Çocuk Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Çocuk Göz Hastalıkları gibi cerrahi dalları Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi bünyesinde hizmet veriyor.

Yeni başvuruların yapıldığı poliklinik birimlerinde randevular günlük olarak veriliyor, muayene ve incelemeler sonrasında, gerekli ise, hastalar çocuk sağlığının diğer üst ihtisas dallarına yönlendiriliyor. Birinci basamak hizmetinin yanı sıra çocuk sağlığının adolesan, allerji-astma, genetik, metabolizma, gastroenteroloji ve beslenme, göğüs hastalıkları, endokrinoloji, hematoloji, immünoloji, kardiyoloji, enfeksiyon, nefroloji-romatoloji, nöroloji, onkoloji, patoloji, sosyal pediatri, yenidoğan, yoğun bakım gibi üst ihtisas dallarında hizmet veriliyor. Bu tür üst ihtisas dallarından ikinci görüş almak amacı ile, diğer sağlık kuruluşlarından çok sayıda hasta gönderiliyor. Acil Servis'te ise 24 saat kesintisiz hizmet veriliyor. Sosyal Pediatri biriminde sağlıklı bebek ve çocukların büyüme ve gelişmesi izlenirken aşıları da yapılıyor. Öğretim üyelerinden muayene talepleri hastanenin Özel Poliklinik biriminde gerçekleştiriliyor.

Hastanenin son yıllardaki yenilenme çalışmaları ile yenidoğan, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, enfeksiyon üniteleri, cerrahi birimleri, tüm yataklı servisleri ve poliklinikleri yenilenmiş olup, yenilenme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Endoskopi, bronkoskopi, kateterizasyon, ekokardiyografi, elektroensefalografi cihazları gibi gelişmiş teknoloji ürünlerinin kullanıldığı hastanede ülke içinden ve dışından çok sayıda sağlık personeli eğitim görüyor. Her alandaki geniş laboratuvar olanakları, geniş akademik kadrosunun desteğiyle Daha İleriye, En İyiye... sloganı doğrultusunda en yeni Bilgi ve en son Teknoloji yi bir araya getiren hastaneye ülkemizin hemen her bölgesinden hasta geliyor. Bu özellikleriyle Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ülkemizde öncü bir rol üstlenmekle kalmıyor, dünyada da tanınıyor.

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde Çocuk hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Erol Küçük · 3 Şubat 2015

sizden birtürlü çocuğum için randevu alamıyorum acab kimlere randevu veriyonuz

Nihal Şahin Bozok · 16 Nisan 2013

Aynen Tubaya katılıyorum, özellikle yeni doğan yoğun bakım servisindeki hemşireler çocuklarla ilgilenmek yerine çay keyfi yapıyolar!!! Çocuklar çığlık çığlığa ağlıyo, makinelerinden uyarı sesleri geliyor buna rağmen umurlarında olmuyo, Allah'tan doktorlar iyi!

Tuba Cengiz · 10 Haziran 2012

Çoçuk bölümünde refakatçi alınmadığı gibi gereken ilgi ve bakım yapılmamaktadır.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi 5 üzerinden 3.7 puan almıştır. Toplam 24 oy kullanılmış ve kurum hakkında 3 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi

130 metre uzaklıkta

Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi

190 metre uzaklıkta

Hacettepe Mah. Talatpaşa Bulvarı No:82

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

270 metre uzaklıkta

Atatürk Bulvarı Kızılay Sokak No:4 Sıhhiye

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

380 metre uzaklıkta

Ülkü Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:5

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

430 metre uzaklıkta

Mithatpaşa Cad. No:3 Sıhhiye

Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi

580 metre uzaklıkta

Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Fizmer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

760 metre uzaklıkta

Strazburg Caddesi No. 12/A Sıhhiye