Menemen Devlet Hastanesi

Menemen Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Menemen Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İzmir
İlçe:Menemen
Adres:Uğur Mumcu Mah. 1249 Sok. No:11
Telefon:0 (232) 832-5859
Web Sitesi:menemendh.saglik.gov.trHata Bildir
38.60748927.087842

Kurum Hakkında

Menemen Devlet Hastanesi, İzmir ili Menemen ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1961 yılında ilçe halkının katkılarıyla Menemen’in merkezinde inşa edilen Devlet Hastanesi 35 yatakla hizmete başlamış ve zamanla büyütülerek 2004 yılı sonuna kadar 75 yatak ile hizmet vermiştir. 2005 yılının Ocak ayında hastane Menemen – Manisa karayolu üzerindeki yeni binasına taşınmıştır. Yaklaşık 35.000 m2 alan üzerinde 8.100 m2 kapalı mekânda 100 yatak ile hizmete başlayan hastanenin 2006 yılı ortasında ihtiyaçtan dolayı yatak sayısı 122’ye çıkarılmıştır. Daha sonra ihtiyaca binaen 2009 yılında hizmete giren B blok ile 203 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Hastanemiz 14 Yataklı 2. Basamak 2. Seviye Yoğun Bakım ve 10 Yataklı Palyatif Bakım Servisleri ile birlikte toplam 213 hasta yatağı kapasitesine sahiptir. Hastanemizin tüm odaları nitelikli oda haline getirilmiş ve daha çağdaş bir anlayışla hizmet vermesi sağlanmıştır. Yatarak tedavi gören hasta sayısı yaklaşık yılda 15.000’dir.

Hastanemiz kendi arsasında 5 blokta ve Menemen merkezde diş birimi olmak üzere toplam 19.406m2 kapalı alanda hizmet vermekte iken, 2014 Aralık ayı itibariyle ilçe merkezinde hizmet veren diş birimi hastane bünyesinden ayrılarak Menemen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi haline dönüştürülmüştür. Yoğun hasta müracaatını karşılamak ve ‘Hekim Seçme Hakkı’nı uygulayabilmek için, 2008 yılında yeni ek poliklinik binasının hizmete girmesiyle birlikte halkımıza daha kaliteli hizmet sunuldu. Her hekime bir poliklinik odası sağlanarak hekim seçme uygulaması verimli şekilde başladı.

Ameliyathanemiz Hepafiltre sistemi ile havalandırılan ve modern cihazlarla donatılan 6 ameliyat ve 1 küçük müdahale salonundan oluşmaktadır. En iyi hizmeti sunabilmek için tüm malzemeler Merkezi Sterilizasyon Ünitesinde sterilize edilmektedir. Ameliyathanede yılda yaklaşık 8200 hasta ameliyat edilmektedir.

İkinci Basamak Sağlık Kuruluşu olarak hizmetini sürdüren hastanenin polikliniklerinde deneyimli uzman hekimler görev yapmaktadır. Polikliniklerde Muayene edilen hasta sayısı yılda yaklaşık 600.000’dir.

Hizmete açılan B blokta yeni oluşturulan Acil Servisimiz 850 m2 alan ile İzmir ilinin geniş mekâna sahip acil servislerinden biri olmuştur. 10 muayene ve 16 gözlem yatağı ile hizmet veren birimimiz ikinci basamak acil servis olarak sınıflandırılmaktadır. Yıllık ortalama 156.000 hastanın başvurduğu acil servis 24 saat süresince deneyimli personeli ile hizmet vermektedir.

Hastanemiz laboratuvarı 2010 Ocak itibari ile yeni mekânına taşındı. Bu şekilde farklı yerlerde bulunan laboratuvar birimleri merkezi laboratuvar çatısı altında toplandı. Yıllık ortalama 650 bin tetkik yapılarak hastalarımıza en iyi hizmet sunulmaktadır.

Hastanemizde Bilgisayarlı Tomografi (BT), Manyetik Rezonans (MR), Mamografi, Kemik Dansitometresi, Ultrason ve Doppler Ultrason yanı sıra Solunum Fonksiyon testi, EEG, EMG, EKO ve Eforlu EKG gibi tetkikler güvenle hastalarımıza sunulmaktadır. Dijital (DR) yöntemle çekilen Röntgen filmleri PACS sistemi vasıtası ile arşivlenmekte ve hekimlerin kullanımına sunulmaktadır.

Bölgede iddialı konumda olan birimlerimizden biri de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitemizdir. 850 m2 alan üzerinde 2 elektro terapi odası, kısa dalga, enfraruj, ultrason, parafin, hat-pack’in uygulandığı büyük tedavi odası ve geniş bir egzersiz salonu mevcuttur. Fizik Tedavi Ünitesinde günde 120 hastaya hizmet verilmektedir. Odyometre laboratuvarında rutin odyometre dışında yeni doğan bebeklere işitme tarama testi de uygulanmaktadır.

Halen 150.000 nüfusa hizmet veren Menemen Devlet Hastanesi ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahiptir. Ayrıca 2003 yılından itibaren Bebek Dostu Hastane unvanını taşımaktadır.

Menemen Devlet Hastanesi tüm bu hizmetlerini sunarken hasta ve çalışan memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak ve sürekli iyileştirmeyi sağlamak için gerekli eğitim, donanım ve yatırım faaliyetlerinin uygulayıcısı ve takipçisidir.

Menemen Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Menemen Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Bartu Özel
★★★
Çocuklara öncelik verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yeşil koltuklar çok kirli tuveletlerde hiyjenik değil bilgilerinize.
Mahir Süyür
★★
Bu Menemen devlet hastanesindeki plastik cerrah *** *** doktor biraz daha efendi olsun bir gün ders birine denk gelirse insanlara ters davranmanın nedemek olduğunu anlar sözde doktor ama yerinden kalmadan kontrol ediyor
Ömer Okumuş
★★★★★
Menemen Devlet Hastanesinde Mehmet Atilla Van diye bir doktor var özel hastane doktorundan daha çok ilgileniyor. Teşekürler hocam.
Zeliha Murat
Hastanede güvenlik ve temizlik sıfır ziyaretçiler istedigi zaman giriyor ve yatan katında temizlikçiler baştan savma temizlik yapıyor.
Özkan Sinem Güneş
★★★★★
Biz ailece Menemen Hastanesınden çok memnunuz super teşekürler.
Yunus Kocaoğlu
★★★★★
Arkadaşlar ben bu kadar temiz bir hastene görmedim, tüm hizmet çalışanlarına en içten dileklerimle teşekkür ederim. Çalışan doktor olsun hemşire, hastabakıcılar olsun okadar yardımcı oluyorlarki inanamazsınız.
Adem Albayrak
★★★★★
Fazla sıra beklemeden ilgileniyorlar teşekkür ederim.

Menemen Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı veya eleştirilerinizi mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Puan Verin
4.1 / 5

Menemen Devlet Hastanesi 5 üzerinden 4.1 puan almıştır. Toplam 14 oy kullanılmış ve kurum hakkında 7 yorum yapılmıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel Yaşam Sağlık Tıp Merkezi
Sağlık alanında uzman kadromuzla 27 yıldır Menemen ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz....
Menemen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Menemen Devlet Hastanesine bağlı kurum 11 yeni ünit eklenerek 20 ünitli ağız Diş Sağlığı Merkezi olarak 18 Kasım 2014 itibariyle müstakil Başhekimlik statüsüne kavuşmuştu...
Özel Sada Hastanesi
Özel Sada Hastanesi
2 km. uzaklıkta
Özel Sada Hastanesi 5.000 m2 kapalı alana sahip olup 50 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir....
Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi
242 yataklı eski Karşıyaka Devlet Hastanesi ve 30 yataklı eski Çiğli Devlet Hastanesileri kapatılarak 517 yataklı tam donanımlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Mayıs 2016'da...
Özel Fizimer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Özel Fizimer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi alanında uzman doktorlar, fizyoterapistler, fizik tedavi teknikerleri ve hemşirelerden oluşan ekibiyle hizmet sunmakta...
Özel Çiğli Umut Diyaliz Merkezi
Çiğli Umut Diyaliz Merkezi olarak 800 m2 kapalı alanı olan binasında tecrübeli ve güler yüzlü kadromuzla hizmet vermekteyiz....
Çiğli Diş Tedavi ve Protez Merkezi
Çiğli, Karşıyaka, Menemen, Foça, Aliağa ve çevre bölgelerden gelen hastalara hizmet veren Çiğli Diş Tedavi ve Protez Merkezimiz, hasta/hasta yakınlarına daha rahat hizmet...
Özel Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi
Özel Ekol KBB Hastanesinde kulak burun boğaz'a ait hertürlü sağlık hizmeti aynı çatı altında verilmektedir....
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Menemen Devlet Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉