Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği
Kurum Adı:Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Manisa
İlçe:Yunusemre
Adres:Akmescit Mah. İzmir Cd. No:335
Web Sitesi:manisasehir.saglik.gov.tr
Durum:Faal Değil - KapandıHata Bildir
38.61218227.408141

Kurum Hakkında

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği kapanmış olup sağlık alanındaki faaliyetlerine son vermiştir. Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği yakınında faaliyet gösteren diğer sağlık kurumları bu sayfada liste şeklinde ve harita üzerinde gösterilmiştir.

Bu sayfadaki bilgiler arşiv olarak tutulmaktadır. Kurumla ilgili iletişim, adres, web sitesi ve diğer bilgiler güncel değildir.

Manisa Şehir Hastanesinin yapılmasıyla birlikte Morris Şinasi Hastanesi kapatılmış ve şehir hastanesine taşınmıştır.

1933 yılında kurulan Morris Şinasi Milletlerarası Çocuk Hastanesi, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi bünyesinde Morris Şinasi Çocuk Kliniği ve hizmet binası adıyla hizmet vermeye başladı.

Hastanenin inşaatı 1. Haziran. 1932 tarihinde başladı. Moris Şinasi Hastanesinin inşaatı sürerken Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekaleti 24 Mayıs 1933 tarihinde "Hususi Hastaneler Kanunu" kabul edildi. Hastane 15 Ağustos 1933 tarihinde düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Hastanenin 1. Ekim. 1933 tarihinde resmi olarak hasta kabul etmesine karar verildi. Moris Şinasi hastanesinde kırk yatak mevcuttu ve son model tıbbi techizat ile donanmıştı. Moris Şinasinin vakfettiği bağışla ve Sağlık Bakanlığının katkılarıyla ek binalar yapılmış olup hastanenin bir çok bölümü de restore edilmiştir. İlk inşaat sırasında kurulan kazan dairesi ömrünü tamamladığından burası modern bir laboratuara, üst kat ise özel hasta odalarına dönüştürüldü. 1996 yılına kadar 45 yataklı bir hastane olarak çalışan Moris Şinasi Hastanesi, hayır severler tarafından yapılan özel servis ile elli yatak kapasiteye çıkarıldı.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.5 / 5

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği 5 üzerinden 3.5 puan almıştır. Toplam 37 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel Gediz Tıp Merkezi
Özel Gediz Tıp Merkezi
201 metre uzaklıkta
2004 yılından bu yana Manisa'da hizmet veren Gediz Tıp Merkezi üstün nitelikli ekibi, modern alt yapısı, yenilikçi, öncü uygulamaları ile sağlık hizmeti sunmaktadır.
Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hedefimiz hasta beklentilerinin en üst düzeyde karşılanması, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin kolay ve hemen ulaşılabilir hale getirilmesidir.
Merkezefendi Devlet Hastanesi
Merkezefendi Devlet Hastanesi
396 metre uzaklıkta
2019 yılı itibariyle yeni binasında hizmet vermeye başlayan 400 yatak kapasiteli Merkezefendi Devlet Hastanesinde 13 adet ameliyathane, poliklinik ve yardımcı servis birimleri bulunmaktadır.
Özel Fizipol Manisa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Fizipol Manisa Fizik Tedavi Merkezi alanında uzman doktorlar, fizyoterapistler, fizik tedavi teknikerleri ve hemşirelerden oluşan ekibiyle hastalara en uygun ve kaliteli tedaviyi sağlamaktadır.
Özel Grandmedical Hospital Hastanesi
2011 yılında Manisa Merkezde açılan Özel Grandmedical Hastanesi 7500 metrekare kapalı alanda, üstün teknolojik donanımlı ekipmanı ve uzman hekimleri ile Manisa ve çevresine ayaktan ve yatarak sağlık hizmetleri sunmaktadır.
Özel Batıgöz Manisa Tıp Merkezi
Manisa Göz Merkezimizde Göz Hastalıkları ve Göz Estetiğine dair tüm tedavi ve uygulamalar yapılmaktadır.
Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi
Celal Bayar Üniversitesi Hastanesin toplamda 622 nitelikli hasta odalarına sahip olup, 620 hekim, 534 hemşire, 195 teknisyen, 501 idari personeli ile yıllık ortalama 60 bin hastaya yatırılarak hizmet verilmektedir.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği geçici veya kalıcı olarak kapatılmış gözükmektedir. Kurum halen faaliyet göstermekte ise bize iletmek için buraya tıklayınız ✉