Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği
Kurum Adı:Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Manisa
İlçe:Yunusemre
Adres:Akmescit Mah. İzmir Cd. No:335
Telefon:0 (236) 231-4587
Web Sitesi:merkezefendidh.saglik.gov.trHata Bildir
38.61218227.408141

Kurum Hakkında

1933 yılında kurulan Morris Şinasi Milletlerarası Çocuk Hastanesi, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi bünyesinde Morris Şinasi Çocuk Kliniği ve hizmet binası adıyla hizmet vermeye başladı.

Hastanenin inşaatı 1. Haziran. 1932 tarihinde başladı. Moris Şinasi Hastanesinin inşaatı sürerken Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekaleti 24 Mayıs 1933 tarihinde "Hususi Hastaneler Kanunu" kabul edildi. Hastane 15 Ağustos 1933 tarihinde düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Hastanenin 1. Ekim. 1933 tarihinde resmi olarak hasta kabul etmesine karar verildi. Moris Şinasi hastanesinde kırk yatak mevcuttu ve son model tıbbi techizat ile donanmıştı. Moris Şinasinin vakfettiği bağışla ve Sağlık Bakanlığının katkılarıyla ek binalar yapılmış olup hastanenin bir çok bölümü de restore edilmiştir. İlk inşaat sırasında kurulan kazan dairesi ömrünü tamamladığından burası modern bir laboratuara, üst kat ise özel hasta odalarına dönüştürüldü. 1996 yılına kadar 45 yataklı bir hastane olarak çalışan Moris Şinasi Hastanesi, hayır severler tarafından yapılan özel servis ile elli yatak kapasiteye çıkarıldı.

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği, Manisa ili Yunusemre ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Merkezefendi Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Devlet Hastanesi · Yunusemre / Manisa
Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi olarak misyonumuz; gelişen tıp bilimi ışığında ve yeni teknolojileri kullanarak hasta haklarına saygılı, çağdaş sağlık hizmetini hasta ve çalışanların memnuniyeti içerisinde en hızlı, en etkili ve ekonomik şekilde sunmaktır.

Yorum ve Şikayetler

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.5 / 5

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği 5 üzerinden 3.5 puan almıştır. Toplam 37 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Gediz Tıp Merkezi
200 metre uzaklıkta
Merkez Efendi Mah. Doğu Cad. No:236/26
Merkezefendi Devlet Hastanesi
300 metre uzaklıkta
Merkez Efendi Mah. İzmir Cad. No:288
Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
350 metre uzaklıkta
Merkez Efendi Mah. Mimar Sinan Cad. No:151
Fizipol Manisa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
1.2 km. uzaklıkta
Arda Mah. 3219 Sokak No:10
Grandmedical Hospital Hastanesi
2.3 km. uzaklıkta
Güzelyurt Mah. 19 Mayıs Caddesi No:4
Batıgöz Manisa Tıp Merkezi
2.4 km. uzaklıkta
75 Mah. Bahri Sarıtepe Cad. No:49/A