Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Ordu Üniversitesi EAH
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Ordu
İlçe:Altınordu
Adres:Bucak Mahallesi Nefsibucak Caddesi
Telefon:0 (452) 225-0185
40.97622337.875983

Kurum Hakkında

Hastane Sosyal Sigortalar Kurumu Ordu Hastanesi olarak ilimizdeki faaliyetine ilk defa 1967 yılında, şu anki (SGK) il müdürlüğünün bulunduğu binada, Dispanser olarak hizmete başlamıştır. Daha sonra 1969 yılında 30 yataklı hastaneye dönüştürülmüş ve Bucak Mahallesi Kayabaşı mevkiinde yeniden inşa edilerek, Mayıs 1982 yılında 117 yataklı olarak faaliyetine başlamıştır. Zaman içerisinde ihtiyaca cevap veremeyince, yatak sayısının arttırılması yoluna gidilerek 172 yatak kapasiteli olarak faaliyetini sürdürmüştür.

2005 yılında, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı hastaneleri ile tek çatı altında, toplanması sebebiyle SSK Ordu Hastanesinin adı şimdiki ‘Ordu Boztepe Devlet Hastanesi’ olarak değiştirilerek faaliyetini sürdürmekte iken, 2010 yılı Aralık ayında Ordu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında T. C. Sağlık Bakanlığı – Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla hizmet vermeye başlamıştır. 2012 yılında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun kurulmasıyla birlikte Ordu Kadın Doğum ve Çoçuk Hastalıkları Hastanesini de bünyesine alarak bu hastaneyi ek hizmet binası olarak kullanmaya başlamıştır.

42 öğretim üyesi, 45 uzman tabip, 7 pratisyen tabip, 385 sağlık personeli, 357 diğer personel olmak üzere toplamda 836 çalışanı ile hizmet veren sağlık tesisinde, 273 yatak ve 24 nitelikli hasta odası bulunmaktadır.

Sağlık tesisinde; Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, KBB, Nöroloji, Ortopedi, Psikiyatri, Üroloji, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Gastroenterolojik Cerrahi ve Tıbbi Onkoloji dallarında poliklinik hizmeti verilmektedir.

Bünyesinde erişkin, çocuk ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri ile diyaliz ve kemoterapi ünitesi bulunan sağlık tesisinde; MR, Tomografi, Gastroskopi, Kolonoskopi, USG, EEG, EMG ve EKO cihazları ile tetkikler yapılabilmektedir.

Poliklinikler
 • Aile Hekimliği
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Tıbbi Onkoloji
 • Üroloji

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ordu ili Altınordu ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Adres: Bucak Mahallesi İbni Sina Caddesi No:16

Telefon: 0 (452) 225-0377

Ordu Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi

Adres: Ordu Merkez Terzili Köyü (TOKİ) Konutları

Telefon: 0 (452) 238-0366

MHRS - Online Randevu

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi RandevuOrdu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Yaşar Kaya · 11 Ekim 2017

Hastaneye 1 ay içerisinde 3 defa gittim. Her gidişimde sistem arızası olduğundan dolayı ya kayıt yaptıramadık yada muayene ve ilaç yazımı aynı nedenle aksadı. son gidiş tarihim 10 ekim günü ilgililerin sorunu ivedilikle kalıcı çözüm bulmasını istiyoruz.

Tuğba Şahin · 17 Şubat 2014

merhabalar bu yazım ne kadar okunacak ve ne kadar dikkate alınacak bilmiyorum ama dikkate alınmadığı sürece hastalarımız mağdur olmaya devam edecektir. 14.02.2014 tarihinde saat 10.00 civarlarında ambulansla acile kaldırılan babam için tahlil verdik tahlil sonuçları tam 1.5 saatte çıktı bu arada ne bir serum nede farklı bişey yapıldı babamı sadece acile yatırdılar koluna damar yolu açıldı ama bu kadar serum takmadılar. neden bu kadar beklediğimizi sorduğumuzda çok yoğun oldukları söylendi ki o saatteki kayıtlara bakarsanız hastane acilinde 4 hasta vardı sadece hastamın hastaneden çıkarmalarını söyledim o saatte acildeki doktor her kim ise kendi isteğim ile çıkardığımı yazıp imza atmam gerektiğini söyledi ben bakılmadığı için çıkarıyorum dediğimide bana çıkıştı. sonuçta ben babamı hemen ordan çıkarıp ordu umut hastanesine götürdüm ve babamın kalp krizi geçirdiğini öğrendik.

Sigorta hastanesine kalsa babamın hiç bişeyi yoktu oradaki o saatte çalışan personel ve dokturunu kınıyorum herkesin babasının olduğu gibi benim de babam bir tane oradakilerin kendi aralarındaki muhabbeti bitirmeleri beklerken babamı kaybedebilir yada farklı sonuçlara maruz kalabilirdi. Hastane ile ilgili ve oarada o saatte görev yapan herkes ile ilgili gereken her yere yazı yazacağım. Kimsenin hayatı ucuz değil. Kendilerine gelip bu işi yapanlara gerçekten haedenlere bıraksınlar.

Nedim Taşoğlu · 2 Kasım 2012

Çok güzel bir hastane.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.6 puan almıştır. Toplam 100 oy kullanılmış ve kurum hakkında 3 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

620 metre uzaklıkta

Bucak Mahallesi İbni Sina Caddesi No:16

Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

650 metre uzaklıkta

Subaşı Mah. İbni Sina Cd. No:10

Gözde Lazer Göz Hastalıkları Merkezi

1.1 km. uzaklıkta

Şarkiye Mah. Atatürk Bulv. No:128/1

Ordu Devlet Hastanesi

1.2 km. uzaklıkta

Şahincili Mah. Dr. Fahrettin Önsel Cd.

Ordu Umut Hastanesi

1.6 km. uzaklıkta

Şahincili Mah. Zübeyde Hanım Cad. No:218

Nefro Ordu Diyaliz Merkezi

1.6 km. uzaklıkta

Şirinevler Mah.Turgut Özal Bulvarı No:47

FMC Ordu Diyaliz Merkezi

2 km. uzaklıkta

Şirinevler Mah. İsmet Paşa Cad. No: 200/A Ordu

Medical Park Ordu Hastanesi

2.5 km. uzaklıkta

Akyazı Mah. Gaffar Okan Cad. No:9