Özel Niğde Hayat Hastanesi

Özel Niğde Hayat Hastanesi
Kurum Adı:Özel Niğde Hayat Hastanesi
Kategori:Özel Hastane
Şehir:Niğde
İlçe:Merkez
Adres:Selçuk Mah. Alpat Sok. No:1
Telefon:0 (388) 233-1666
Web Sitesi:www.nigdehayat.netHata Bildir
37.96276034.665074

Kurum Hakkında

Özel Niğde Hayat Hastanesi, Niğde şehrinde Özel hastane olarak faaliyet göstermektedir. 2005'ten beri Niğde'de hastanecilik alanında faaliyet gösteren Hayat Hastanesi 150 çalışanıyla Niğde de hizmet vermektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı : Estetik diş hekimliği ve protez uygulamalarında hastanın yüz yapısı ve gülüş dizaynı yapılmakta ve buna göre gerekli olan porselen köprü, protez vs. yapılmaktadır. Gömülü 20 yaş dişleri gibi cerrahi operasyonlar yapılmaktadır. Çok hassas, sorunlu hastalara genel anestezi altında tedavi imkânı sunmaktayız. Her türlü diş tedavisin yanında implant ( vidalı diş ) yapımı hastanemizde yapılmaktadır.

Acil Servis : Hayat hastanesi acil servis bölümü yılın her günü 24 saat tedavi ertelenemez prensibi ile hareket ederek her yaş grubundaki hastaya ücretsiz hizmet vermektedir. Acil servis de ilk müdahale odası, 2 adette müşahede bölümleri yer almaktadır. Acil Servisimiz, saniyelerin öneminin bilincinde olan, ilk müdahalenin bilincinde olan, ilk müdahale için her türlü ekipmana sahip olup, 3 Acil Doktoru, 5 hemşire, 1 sağlık memurundan oluşan acil kadrosu ve ambulans hizmetleri ile desteklenmektedir.

Diyet ve Sağlıklı Zayıflama : Obezite tedavisi, çocukluk ve ergenlikte diyet, şeker hastalarında diyet, kalp damar hastalıklarında beslenme ve diyet, karaciğer hastalıklarında, kadın sağlığı ve menopozda beslenme, yaşlılıkta beslenme, sindirim sistemi hastalıklarında diyet gibi her tür hastalığa yönelik diyet ve beslenme eğitimi verilmektedir.

Çocuk Hastalıkları : 0 – 16 yaş çocukların her türlü muayenesi; bebeklerin büyüme ve gelişme takibi, desteklenmesi, aşı takibi, ateşli hastalıklar, koruyucu sağlık hizmetleri ve ishal, solunum yolu enfeksiyonu gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi ayakta ve yatarak hastanemizde yapılmaktadır.

Dahiliye : Anemi ve diğer kan hastalıklarının, ülser, reflü, kolit ve diğer sindirim sistemi hastalıklarının, böbrek yetmezliği ve diğer böbrek hastalıklarının, kalp hastalıklarına yol açan, hiper tansiyon, şeker hastalığı, obezite, kolestrol gibi hastalık ve bulguların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

Genel Cerrahi : Her türlü muayenenin yanı sıra; guatr ameliyatları, memenin iyi ve kötü huylu hastalıkları, mide (reflü) ameliyatları, karaciğer kist ameliyatları, açık ve kapalı safra kesesi ameliyatları, bağırsağın iyi ve kötü huylu ameliyatları, anal bölge hastalıklarında; hemoroid, anal fissür, perinal fistül, kıl dönmesi ameliyatları, karın duvarında oluşan fıtık ameliyatları, kasık fıtığı gibi genel cerrahi alanındaki tüm ameliyatlar yapılmaktadır.

Göz hastalıkları : Her türlü şaşılık muayenesi, göz tansiyonu ölçülmesi, kornea hastalıkları, retina hastalıkları muayenesi, gözyaşı boşaltım yolları hastalıkları muayenesi ve tedavisinin yanı sıra; Katarakt, glokom, şalazyon, pterjimun ameliyatları başarıyla yapılmaktadır.

Kadın Hastalıkları Ve Doğum : Hayat Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ünitesi konusunda iddialı uzman doktor, 1 poliklinik ve ultrason odası, 15 özel hasta odası, 1 doğumhane, 2 ameliyat odası ile hizmet vermektedir. Normal ve riskli gebeliklerin takibi ve doğumları, menopoz hastalıklarının takipleri, idrar kaçırma ile ilgili takip operasyonları, rahim ve yumurtalıklardan kaynaklanan kitlelerin laporoskopik (kapalı) yöntemle tedavileri, her yıl on binlerce kadının yakalandığı rahim ağzı kanserlerinin önlenmesi için 18 yaşını geçmiş evli her kadını yılda bir kez yaptırması gereken pap smear testi, Hayat Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ünitesinde başarı ile yapılmaktadır.

Kulak Burun Boğaz : Her türlü muayene, her türlü işitme ve denge testleri, odyometri ve timpanometri ve kalorik testler, kulak iltihabı, kulak tüpü takılması, ses kısıklığı ve ses ile ilgili hastalıkların ameliyatları, geniz eti ve bademcik ameliyatları, her yaş grubunun baş ve boyun bölgesi kitlelerinin teşhis ve tedavisi kronik sinüzitlerin fonksiyonel endoskopik cerrahisi, estetik burun ameliyatları, kulak zarı ve burun eğriliği ameliyatları ve radyo frekans ile burun içi eti yakılması ayrıca ağrısız ve kanamasız bademcik ameliyatı ve horlama tedavisi yeni teknolojik cihazlarla yapılmaya devam etmektedir.

Ortopedi : Artroskopik (kapalı) diz ameliyatları; menisektomani veya menisküs tamiri, artroskopik mikrofraktür uygulamaları; Omuz çıkığında bankart tamiri, subakromiyal sıkışma sendromu, labral yırtık eksizyonu tamiri, kıkırdak ameliyatları, rotatar cuff tamiri; Kireçlenme durumunda kalça ve diz protezi ameliyatları, El bileği ve ön kolun tendon kesileri, kırıklar, sinir sıkışmalarının cerrahi tedavisi; Klaça çıkığı, çarpık ayak düz tabanlık gibi deformitelerin düzeltilmesi; Ekstremite (kol- bacak kemik uzatma ameliyatları), kemik deformitelerinde, kırık kaynamaması ve kemik enfoksiyonlarında eksternal fiksator uygulamaları, Travma sonrası oluşan kırık ve çıkıkların alçı- atel tespit araçları ile konservatif tedavisi yada gerektiğinde cerrahi tedavisi yapılmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Özel Niğde Hayat Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Göğüs Hastalıkları
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Radyoloji
 • Mikrobiyoloji
 • Acil
 • Yoğun Bakım
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Harun Ateş
Tam anlamı ile soygun akşam giriş yapıldı giriş ücreti alındı sabah tekrar geldim tekrar giriş tekrar para haram olsun bumu saglıkta hizmet bumu insanları sevmek hastalara yardımcı olmak tek kelime ile rezalet.
Ilyas Mib
★★★★★
İlgi, hastaya yakınlık ve sorun dinleme gayet güzel.

Özel Niğde Hayat Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.8 / 5

Özel Niğde Hayat Hastanesi 5 üzerinden 3.8 puan almıştır. Toplam 67 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel Simge Diyaliz Merkezi
Özel Niğde Diyaliz Merkezinde hemodiyaliz ve ev diyalizi hizmeti verilmektedir. Niğde şehir merkezinde, 75. Yıl Caddesi, Kızıl Elma Sitesi karşısında faaliyet göstermektedir. Merkezimizde 28+1 cihaz mevcuttur.
Özel Niğde Yaşam Tıp Merkezi
Yaşam Tıp Merkezi olarak amacımız halkımıza güvenilir, güler yüzlü ve nezih bir ortamda ikinci bir aile gibi sağlık hizmeti vermektir.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 585 yatak ve 133 yoğun bakım yatağı ile yataklı sağlık hizmeti, 94 poliklinikte ayaktan tedavi hizmeti ve 24 saat acil servis ve ambulans hizmetleri verilmektedir
Niğde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Niğde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Niğde halkının ağız diş sağlığı ihtiyaçlarına duyarlı duruşuyla ağız diş sağlığında gözde bir kurum olmuştur.
Özel Niğde Umut Diyaliz Merkezi
Özel Umut Diyaliz Merkezimizde diyaliz hususunda deneyimli uzman hekim ve hemşire kadroları çalışmakta olup, Niğde'de 2006 yılında hizmete başlamıştır. Merkezimizde toplam 28+1 adet Braun marka hemodiyaliz cihazı mevcuttur.
Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi toplam 126 yatak kapasitesi ile Okçu yolu üzeri 1.km üzerinde bulunan modern binasında hizmet vermektedir.
Bor Devlet Hastanesi
Bor Devlet Hastanesi
11 km. uzaklıkta
Bor Devlet Hastanesi Acil, Ameliyathane, Yoğun Bakım, Doğumhane, Radyoloji, Laboratuvar ile Ortopedi, Dahiliye, Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Üroloji, Göz, Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk ve Kadın Doğum Servislerinden oluşmaktadır.
Altunhisar Devlet Hastanesi
Altunhisar Devlet Hastanesi
25 km. uzaklıkta
Altunhisar Devlet Hastanesi, 26 yatak kapasiteli olup, Merkez Sağlık Ocağı ve Altunhisar Devlet Hastanesi birleşerek Altunhisar İlçe Hastanesi Olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Çiftlik İlçe Hastanesi
Çiftlik İlçe Hastanesi
29 km. uzaklıkta
Çiftlik İlçe Hastanesi 3 katlı ve 30 yatak kapasitesiyle poliklinik ve klinik tedavisinde çağımız kalitesini yakalamış bir şekilde hizmet vermektedir.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Özel Niğde Hayat Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉