Özel Setbaşı Tıp Merkezi

Özel Setbaşı Tıp Merkezi
Kurum Adı:Özel Setbaşı Tıp Merkezi
Kategori:Tıp Merkezi
Şehir:Bursa
İlçe:Nilüfer
Adres:Mudanya Yolu Esentepe Metro İstasyonu Yanı
Telefon:0 (224) 246-8700
40.22844628.988360

Kurum Hakkında

Setbaşı Tıp Merkezi 20 Eylül 1982 tarihinde ilk binası olan Atatürk Caddesi No: 8 (Heykel-Setbaşı'ndaki) ve Ünlü Cadde'deki iki binası ile tam teşekküllü ayaktan teşhis-tedavi ve nükleer tıp merkezi olarak Setbaşı Polikliniği adı ile faaliyetine başlamıştır.

O tarihte Bursa'da küçük çaplı 2-3 özel sağlık kuruluşu vardı. Açılışımızdan itibaren Bursa'da sağlık alanında birçok ilkleri gerçekleştirdik. Bugün hastalıkların teşhisinde ve vücut görüntülemede yokluğu düşünülemeyecek olan Ultrasonografi'yi Aralık 1982'de, Bursa'da ilk olarak hizmete sunduk. O zaman Tıp Fakültesi bile kurumumuzdan 2 sene sonra ultrasonografi kullanmaya başladı.

Yine Bursa'da ilk Nükleer Tıp Tetkikleri (sintigrafi) Haziran 1983 itibariyle Setbaşı Polikliniği'nde yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca bugün her göz polikiğinde hasta muayenesinde standart olarak kullanılan Otorefraktometre ve Görme Alanı Tetkiki Bursa'da ilk Setbaşı Polikliniği'nde başlatılmıştır. Teşhis ve tedavide bu şekilde yeni teknoloji ve cihazları takip ederek halkımızın hizmetine sunan kuruluşumuz, bu alanda sadece Bursa'nın değil Doğu Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi'nin tek modern sağlık kuruluşu olarak hizmet etmiştir.

Vücut görüntülemede bir devrim niteliğinde olan, Multislice CT (64 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi)'yi 2005 yılında Bursa'ya ilk getiren kurumumuz olmuştur. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde doğru ve iyi hizmetin ancak iyi yetişmiş uzman doktorlar ve yardımcı sağlık personeli ile birlikte yeni ve gelişmiş teknolojik cihazlarla mümkün olduğunu prensip olarak kabul eden kurumumuz halen bu prensibi ile halkımızın sağlığına hizmete devam etmektedir.

Setbaşı Polikliği ismi ile 1999 yılına kadar faaliyetlerimiz devam etmiş ve bu tarihten itibaren de Sağlık Bakanlığının yeni uygulamaya koyduğu yönetmelik gereğince Tıp Merkezi statüsüne dönüşmüştür. Atatürk Caddesi No: 8'deki ve Ünlü caddedeki ilk binamızdan 28. yılda taşınarak halen bulunduğumuz Mudanya Yolu Bağlarbaşı Metro İstasyonu Karşısındaki yeni binamızda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Yeni binamızda da daha geniş ve rahat fiziki imkânların yanında AÇIK MR, Kemik Dansitometre, Endoskopi-Kolonoskopi, Ambulatuar EEG, Tam Otoanalizörlü Biyokimya ve Hormon Laboratuarları ile aynı prensiplerimiz doğrultusunda hizmet ediyoruz.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Psikiyatri
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Kardiyoloji
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Radyoloji

Özel Setbaşı Tıp Merkezi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Setbaşı Tıp Merkezi, Bursa ili Nilüfer ilçesinde tıp merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

HativrHatice Diyaroglu · 3 Ekim 2017

Setbaşı tıp merkezi ***z doktoru *** son derece terbiyesiz bir doktor insan ol ilk once

Mukaddes Can-akar · 4 Mayıs 2014

Dr.Sedat bey mükemmel bir doktor..

Furkan Aksu · 9 Şubat 2014

Evet bence de Dr Nevin hanım çok çok iyi bir doktor.

Nese Ayvaz · 11 Ekim 2013

Kardiolog Neslihan hanıma teşekkürler, süper bir hekim. Başarılı çalışmalarının devamı dileğiyle sevgiler

İbrahim Üze · 26 Haziran 2013

Dr. Sedat bey sayesinde giribal enfeksiyon 2 dr sonra onun sayesinde bir seferde kurtuldum teşekkürler.

Mehmet Kazım Gülgönül · 24 Ocak 2013

Hanımım senelerdir migren illeti ile uğraşıyordu 8 ay evel tıp merkezine geldikten sonra şu an migrenden eser kalmadı. Allah razı olsun sebep olanlardan

Gülten Şahin · 8 Mart 2012

Çocuk Dr. Nevin Hanım harika. Çocuklarınızı güvenle götürebilirsiniz.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Özel Setbaşı Tıp Merkezi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Özel Setbaşı Tıp Merkezi 5 üzerinden 3.2 puan almıştır. Toplam 53 oy kullanılmış ve kurum hakkında 7 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Özel Setbaşı Tıp Merkezi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Esentepe Hastanesi

360 metre uzaklıkta

Esentepe Mh. Mudanya Yolu Cd. No:169

Retina Göz Hastanesi

380 metre uzaklıkta

Sanayi Cad. No:171

Analiz Tıp Laboratuvarı

380 metre uzaklıkta

Yeni Karaman Mh. Sanayi Sk. UMİ Plaza D:22

Jinemed Bursa Tüp Bebek Merkezi

670 metre uzaklıkta

Fethiye Mah. Alev Sok. No:10 D:16-17-18

Bursa A.R.T. Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi

670 metre uzaklıkta

Fethiye Mah. Beyaz Sokak No:28

Medicabil Hastanesi

970 metre uzaklıkta

Mudanya Yolu. Fethiye Mah. Küre Sok. No:1

Mamer Cerrahi Merkezi

1000 metre uzaklıkta

Bağlarbaşı Mah. Harran Sokak No:36