Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Kurum Adı:Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Sakarya
İlçe:Adapazarı
Adres:Paputçular Mah. Fabrika Cad. Müftülük Arkası
Telefon:0 (264) 274-5080
Web Sitesi:www.sakaryaeah.saglik.gov.trHata Bildir
40.77336730.397454

Kurum Hakkında

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi şehir merkezinde 7122 m² arsa üzerinde 9938 m² kapalı alan olarak hizmet vermektedir. 1945 yılında memleket hastanesi olarak yapılan binada hizmete başlamıştır. 1992 yılında yapılan 4 katlı binasına taşınarak 125 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Aynı yıl çocuk kliniğinin taşınmasıyla 180 yatak kapasitesiyle hizmet verir duruma gelmiştir. 1999 depreminde yeni yapılan binanın iki katı alınarak hizmete, eski hizmet binasıyla birlikte sürdürülmüştür. Hastanemiz yeni yapılan düzenlemelerle 201 yatak olarak hizmet vermektedir.

Doğumhanede aynı anda 4 doğum yaptırma imkanı vardır. Doğumhanede 16 yatak kapasitesi mevcuttur. Lohusa cerrahi servisi 52 yatak, septik servisi 21 yatak, gebe takip 11 yatak, çocuk cerrahisi 13 yatak, prematüre – yenidoğan servisi 31 kuvöz ve bebek yatağı, çocuk servisi 55 yatak ve çocuk yoğun bakım 6 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Prematüre – yenidoğan servisinde 3. derece 6 yatak, 2. derece 4, 1. derece 6 olmak üzere 16 yenidoğan yatağı bulunmaktadır. Çocuk yoğun bakımda 4, çocuk 2 tane annelere yönelik yoğun bakım 2. Derece yatağı mevcuttur.

Doğumhanemizde doğum yapacak anne adaylarıyla yakınlarını görüştürmek için görüntülü ve sesli sistemimiz mevcuttur. Yine doğum yapan anneler, yakınlarına bekleme salonundan anında monitörle bildirilmektedir. Yenidoğan ve çocuk yoğun bakımda hasta yakınları, hastalarını ekrandan gösterebilmektedirler.

Hastanemizde gündüz kadın doğum, çocuk, çocuk cerrahisi, enfeksiyon hastalıkları, çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, diyet poliklinikleri yapılmaktadır. Akşam saat 17:00 den sonra kadın doğum, çocuk, ultrason, psikiyatri poliklinikleri ve genel cerrahi uzmanı tarafından meme poliklinikleri mesai dışı olarak hizmet vermektedir.

Hamile annelere yönelik normal doğumu teşvik amaçlı, Doğumhane Sorumlusu ve ekibi yardımıyla bilgilendirme ve Normal Doğuma Hazırlık Eğitimi Kurs Programı yapılmaktadır.

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Sakarya ili Adapazarı ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
★★★★☆· Eğitim ve Araştırma Hastanesi · Adapazarı / Sakarya
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Merkez kampüs, Korucuk kampüs, Doğumevi kampüs ve Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) olarak dört kampüste hizmet vermeye devam etmektedir.
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Serdivan Ek Binası
★★★☆☆· Eğitim ve Araştırma Hastanesi · Serdivan / Sakarya
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma (SAÜEAH) Hastanesi'ne bağlı olarak Serdivan Ek Binası adıyla acil servis, poliklinik, yataklı servisleriyle hizmet sunmaktadır.
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü
★★☆☆☆· Eğitim ve Araştırma Hastanesi · Adapazarı / Sakarya
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü, merkez, doğumevi ve TRSM olarak dört ayrı lokasyonda hizmet vermeye devam etmektedir.

Yorum ve Şikayetler

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.2 / 5

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 5 üzerinden 3.2 puan almıştır. Toplam 24 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Adamedica Tıp Merkezi
110 metre uzaklıkta
Yenidoğan Mah. Fabrika Cad. No:36/1
Sakarya Diyaliz Merkezi
280 metre uzaklıkta
Yeni Doğan Mah. Fabrika Cad. No:71
Veni Vidi Göz Sakarya Tıp Merkezi
450 metre uzaklıkta
Adnan Menderes Cad. No:16
Fizyobel Tıp Merkezi
450 metre uzaklıkta
Papuççular Mh. Adnan Menderes Cd. N:58
Sakarya Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi
490 metre uzaklıkta
Adnan Menderes Cad. No:33/A
Kalpmer Tıp Merkezi
520 metre uzaklıkta
Semerciler Mahallesi Parlak Sokak No:15
Sakarya Tıp Merkezi
630 metre uzaklıkta
Yenidoğan Mh. Milli Egemenlik Cd. No:89