Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Kurum Adı:Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Sakarya
İlçe:Adapazarı
Adres:Paputçular Mah. Fabrika Cad. Müftülük Arkası
Telefon:0 (264) 274-5080
40.77336730.397454

Kurum Hakkında

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi şehir merkezinde 7122 m² arsa üzerinde 9938 m² kapalı alan olarak hizmet vermektedir. 1945 yılında memleket hastanesi olarak yapılan binada hizmete başlamıştır. 1992 yılında yapılan 4 katlı binasına taşınarak 125 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Aynı yıl çocuk kliniğinin taşınmasıyla 180 yatak kapasitesiyle hizmet verir duruma gelmiştir. 1999 depreminde yeni yapılan binanın iki katı alınarak hizmete, eski hizmet binasıyla birlikte sürdürülmüştür. Hastanemiz yeni yapılan düzenlemelerle 201 yatak olarak hizmet vermektedir.

Doğumhanede aynı anda 4 doğum yaptırma imkanı vardır. Doğumhanede 16 yatak kapasitesi mevcuttur. Lohusa cerrahi servisi 52 yatak, septik servisi 21 yatak, gebe takip 11 yatak, çocuk cerrahisi 13 yatak, prematüre – yenidoğan servisi 31 kuvöz ve bebek yatağı, çocuk servisi 55 yatak ve çocuk yoğun bakım 6 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Prematüre – yenidoğan servisinde 3. derece 6 yatak, 2. derece 4, 1. derece 6 olmak üzere 16 yenidoğan yatağı bulunmaktadır. Çocuk yoğun bakımda 4, çocuk 2 tane annelere yönelik yoğun bakım 2. Derece yatağı mevcuttur.

Doğumhanemizde doğum yapacak anne adaylarıyla yakınlarını görüştürmek için görüntülü ve sesli sistemimiz mevcuttur. Yine doğum yapan anneler, yakınlarına bekleme salonundan anında monitörle bildirilmektedir. Yenidoğan ve çocuk yoğun bakımda hasta yakınları, hastalarını ekrandan gösterebilmektedirler.

Hastanemizde gündüz kadın doğum, çocuk, çocuk cerrahisi, enfeksiyon hastalıkları, çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, diyet poliklinikleri yapılmaktadır. Akşam saat 17:00 den sonra kadın doğum, çocuk, ultrason, psikiyatri poliklinikleri ve genel cerrahi uzmanı tarafından meme poliklinikleri mesai dışı olarak hizmet vermektedir.

Hamile annelere yönelik normal doğumu teşvik amaçlı, Doğumhane Sorumlusu ve ekibi yardımıyla bilgilendirme ve Normal Doğuma Hazırlık Eğitimi Kurs Programı yapılmaktadır.

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Sakarya ili Adapazarı ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres: Adnan Menderes Cd. Sağlık Sok. No:195

Telefon: 0 (264) 444-5400

MHRS - Online Randevu

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi RandevuSakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 5 üzerinden 3.2 puan almıştır. Toplam 21 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Sakarya Vatan Hastanesi

430 metre uzaklıkta

Semerciler Mh. Eski İtfaiye Cd. No:7

Veni Vidi Göz Sakarya Tıp Merkezi

450 metre uzaklıkta

Adnan Menderes Cad. No:16

Fizyobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

450 metre uzaklıkta

Papuççular Mh. Adnan Menderes Cd. N:58

Sakarya Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi

490 metre uzaklıkta

Adnan Menderes Cad. No:33/A

Kalpmer Tıp Merkezi

520 metre uzaklıkta

Semerciler Mahallesi Parlak Sokak No:15

Sakarya Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

630 metre uzaklıkta

Yenidoğan Mh. Milli Egemenlik Cd. No:89 (Kentpark Karşısı)

Ada Diyaliz Merkezi

630 metre uzaklıkta

Cumhuriyet Mah. Annem Sok. No:6