Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Samsun
İlçe:İlkadım
Adres:Fevzi Çakmak Mahallesi Lise Caddesi
Telefon:0 (362) 230-9100
Web Sitesi:www.samsundogumevi.gov.trHata Bildir
41.28157636.337932

Kurum Hakkında

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 1937 yılında Samsun Belediyesi tarafından Samsun Doğum ve Çocuk Bakımevi adıyla hizmete açılmıştır. Daha sonra Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı bütçesine alınmıştır. 1939 yılında Şehir Kulübü civarında Samsun Doğum ve Çocuk Bakımevi için yeni bir bina yapımına başlanmıştır, ancak 2. Dünya Savaşı sıralarında tamamlanması mümkün olmamıştır. Bu nedenle 1954 yılında bugün (eski) Kamu Sağlığı Merkezi olarak bilinen binaya taşınmıştır.

1984 yılında Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Samsun 100. Yıl Bulvarı üzerinde Pafta No:63 Ada No:15 olan Mehmet Aydın Devlet Hastanesi ile ortak tapulu alan üzerine taşınan hastane, 170 yataklı olarak 2001 yılına kadar hizmete devam etmiştir. 1998 yılında başlatılan modernizasyon çalışmalarıyla hastane, hem fiziki hem de teknik hizmetler, ekipman ve hizmet anlayışı konusunda hızlı bir değişim sürecine girmiştir. Öncelikli olarak bir Doğum Hastanesinin temel üniteleri olan modern bir doğum salonu kurulmuş ve teknik ekipmanla desteklenmiştir. 25 yataklı modern bir prematüre yoğun bakım ünitesi hizmete açılmış, ameliyathane sayısı 4 e çıkarılarak modernize edilmiş ve reanimasyon odası hizmete açılmıştır. 2000 yılında Görüntüleme Merkezi, USG, Mamografi, Kemik Dansitometrisi ile hizmete açılmıştır. Laboratuvar her türlü tetkik yapacak hale gelmiş, Kan Bankası, Patoloji ve Mikrobiyoloji gibi yeni bölümler kurulmuştur.

Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma hastanesinin taşınması sonucunda ortak alan üzerinde bulunan Eğitim ve Araştırma Hastanesine ait olan poliklinik binası Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine eklenmiştir. Bu bina 2004 yılında 1071 m²'lik oturma alanı üzerinde yapılmış olup 4860 m²'lik kapalı alana sahiptir. Bina bodrum ve zemin katla birlikte toplam 5 (beş) kattan oluşmaktadır. Bu binada her doktora bir poliklinik odası hazırlanarak verilmiş ve poliklinik hizmetini destekleyecek birimlerle birlikte faal hale getirilmiştir. Ayrıca Hastanemizde branş dalları olan Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Nefroloji, Çocuk Nöroloji alanlarında da kesintisiz hizmet verilmektedir.

Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yataklı servis ve idari birimlerinin de Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine verilmesiyle Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesinin eski binasına taşınmıştır. 27905 m²'lik kapalı alanda tek ve çift kişilik toplam 304 yatak sayısıyla hizmet vermektedir.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Gastroenterolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Göz Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Neonatoloji
 • Perinatoloji

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Samsun ili İlkadım ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Fatma Tastangunactı
Hiç kimseye tavsiye etmiyorum. Hiç ilgilenmiyorlar. Acillerde tenezzül edip bakmıyorlar bile.

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
1.8 / 5

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 1.8 puan almıştır. Toplam 11 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Çokay Diyaliz Merkezi
270 metre uzaklıkta
Karadeniz Mh. Gazi Cad. No:139
Samsun Diyaliz Merkezi
480 metre uzaklıkta
İstasyon Mah. Cumhurriyet Cad. No:63
Büyük Anadolu Hastanesi
530 metre uzaklıkta
İstasyon Mah. Atatürk Bulvarı No:62
Samsun Gazi Devlet Hastanesi
560 metre uzaklıkta
Yenidoğan Mah. Aziziye Cad. No:86
Dünyagöz Hastanesi Samsun
610 metre uzaklıkta
19 Mayıs Mah. Doktor Kamil Cad. No:6
Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
630 metre uzaklıkta
Adalet Mah. Lise Cad. İlkadım
Mediliv Tıp Merkezi
840 metre uzaklıkta
Kale Mah. Himaye-i Eftal Sokak No:1