Samsun Gazi Devlet Hastanesi

Samsun Gazi Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Samsun Gazi Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Samsun
İlçe:İlkadım
Adres:Yenidoğan Mah. Aziziye Cad. No:86
Telefon:0 (362) 311-3030
41.27948936.331864

Kurum Hakkında

Gazi Devlet Hastanesi 1964 yılında Sosyal Sigortalar Hastanesi olarak hizmete başlamıştır. Kuruluşunda 250 yatak kapasitesi olan hastanemiz; 2007 yılında 750 yatak, 78 poliklinik ve 14 klinik kapasitesine ulaşmıştır. 2008 oda revizyonu programı kapsamında daha konforlu sağlık hizmeti için 530 fiili yatak kapasitesine geçilmiştir. 2005 yılına kadar Sosyal Sigortalar Kurumu Samsun Bölge Hastanesi olarak sadece sigortalılara hizmet verirken, sağlık sisteminin tek çatı altında toplanmasıyla ilgili yapılan yasal düzenlemelerle TC Sağlık Bakanlığı bünyesine geçerek Samsun Gazi Devlet Hastanesi adı altında günlük ortalama 3000–3500 poliklinik hastasına hizmet vermeye devam etmektedir.

2005 yılında TC Sağlık Bakanlığı'nın hastanelerin gelişmesi ve hizmet sunumu arttırması noktasında verdiği yetkilerle birçok yeni birim hastane bünyesine katılmıştır. MR, Tomografi, Kemik Dansitometri, Mamografi, Görüntüleme Merkezi, Halkla İlişkiler ve Yönlendirme, Otomasyon Sistemi ve yapımı devam eden diğer birimlerle misyonunu her geçen gün güçlendirmektedir.

Hastanemizde toplam 80 adet poliklinik mevcuttur. Hasta kayıtları tıbbi sekreterlerce hastane otomasyon sistemi üzerinden doğrudan yapılmaktadyr. Tüm branş hekimlerinin ayrı polikliniği mevcuttur.

Yoğun bakım ve diyaliz üniteleri hariç tüm dahili ve cerrahi branşların bulunduğu toplam 19 adet yataklı servisimiz mevcuttur. Koroner Yoğun Bakım, Cerrahi Yoğun Bakım ve Dahiliye Nöroloji Yoğun Bakım olmak üzere 3 adet yoğun bakım ünitesi mevcuttur. Diyaliz ünitemizde 13 adet diyaliz mekinesi ile vardiya usulü hastalara hizmet verilmektedir.

Hastanemizde uygulanan anestesi türüne göre lokal ve genel olmak üzere 2 ana ameliyathane vardır. Lokal ameliyathaneler Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları, Cerrahi olmak üzere 3 odadan oluşmaktadır. Genel ameliyathane sayımız 9 tanedir. Lokal odalarda dahili olmak üzere tüm ameliyathane odalarımızda hepafiltreli havalandırma sistemi mevcuttur.

Yataklı servis biriminde ve poliklinik kısmında da fizyoterapistler tarafından Fizik Tedavi Rehabilitasyon uygulamaları yapılmaktadır.

Acil servisimizde 8 yataklı bay, 9 yataklı bayan müşahade salonları ve 2 yataklı izolasyon odası bulunmaktadır. Hastalar müşahade odalarında sorumlu hemşire ve sağlık memurları tarafından takip edilmektedirler.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Nükleer Tıp
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Samsun Gazi Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Samsun Gazi Devlet Hastanesi, Samsun ili İlkadım ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Samsun Gazi Devlet Hastanesi RandevuSamsun Gazi Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Nazmiye Ilyas · 24 Ocak 2016

sayın Mustafa Ketenci ve dahiliye ekibine sonsuz teşekkürler hastanede yattığımız bir hafta süresince 86 yaşındaki anneme yapılan tedavi ve hizmetten dolayı sizin aracığılınızla Sağlık Bakanlığının bu değişimini de kutlarım İstanbuldan sevgiler

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Samsun Gazi Devlet Hastanesi 5 üzerinden 4.5 puan almıştır. Toplam 23 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

490 metre uzaklıkta

Adalet Mah. Lise Cad. İlkadım

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

560 metre uzaklıkta

Fevzi Çakmak Mahallesi Lise Caddesi

Çokay Diyaliz Merkezi

770 metre uzaklıkta

Karadeniz Mh. Gazi Cad. No:139

Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi

920 metre uzaklıkta

Reşadiye Mah.Osmaniye Cad. Mehmet Aydın Kompleksi

Dünyagöz Hastanesi Samsun

980 metre uzaklıkta

19 Mayıs Mah. Doktor Kamil Cad. No:6

Samsun Diyaliz Merkezi

1 km. uzaklıkta

İstasyon Mah. Cumhurriyet Cad. No:63

Medical Park Samsun Tıp Merkezi

1.1 km. uzaklıkta

Kale Mah. Himaye-i Etfal Sok. No:1 Merkez

İlgi Tıp Merkezi

1.3 km. uzaklıkta

Kale Mh. İstiklal Cd. No:9