Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Psikiyatri Merkezi
Şehir:Samsun
İlçe:İlkadım
Adres:Unkapanı Cd. Leventler Sk. No:1
Telefon:0 (362) 431-5559
Web Sitesi:www.samsunrshh.gov.trHata Bildir
41.29330236.321544

Kurum Hakkında

1924 yılında Samsun Millet Hastanesi ismini alan hastane, Türkiye'deki bütün özel idare hastaneleri gibi, 1954 yılına kadar Özel İdarece Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına verildi ve ismi "Samsun Devlet Hastanesi"oldu. 1965 yılında Sağlık ve Sosyal Yardım bakanlığınca inşaasına başlanan buünkü Devlet hastanesi 1970 yılında bitti ve o yılın mayıs ayında Karadeniz Bölgesi Ruh Sağlığı Hastanesi olarak hizmete sokuldu. Ismi ise Karadeniz Bölgesi Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi olarak değiştirildi. 1990 yılında Karadeniz Bölgesi ünvanı kaldırılarak "Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi" oldu.

Samsun Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi, 22 dönüm arazi üzerine kurulu 4 ayrı binadan oluşan bir yapıya sahip. 14. 000 metrekare kapalı alanda 11 servis 2 normal poliklinik, 1 acil poliklinik ve 1 idari bina bulunuyor. Hastane, 18 il ve buna bağlı ilçeler olmak üzere yaklaşık 10 milyon nüfusa hizmet vermektedir. Samsun Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi, 400 kadro yatağına sahiptir. Ancak fiili yatak sayısı 351'dir.

Poliklinikler
  • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
  • Çocuk Psikiyatrisi
  • Genel Cerrahi
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Nöroloji
  • Psikiyatri

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Samsun ili İlkadım ilçesinde psikiyatri merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Mücella Orta
★★★★★
Hastanenizde görev yapmakta olan Dr. Mehmet Emin Erdem beye ve pskytr Dr Enver Gül beyfendiye vermiş oldukları sağlık hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.8 / 5

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 2.8 puan almıştır. Toplam 16 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

İlgi Tıp Merkezi
850 metre uzaklıkta
Kale Mh. İstiklal Cd. No:9
Eksen Göz Merkezi
980 metre uzaklıkta
Kazım Paşa Cad. Büyük Postane Binası B Blok
Samsun Liman Hastanesi
1 km. uzaklıkta
Hançerli Mah. No:570 Atatük Bulvarı İlkadım
Büyük Anadolu Meydan Hastanesi
1.1 km. uzaklıkta
Kale mah. Atatürk Bulvarı Sahil cad. No:160
Liv Hospital Samsun Hastanesi
1.1 km. uzaklıkta
Hançerli Mah. 608 Sok. No:2
Mediliv Tıp Merkezi
1.3 km. uzaklıkta
Kale Mah. Himaye-i Eftal Sokak No:1