Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi

Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Isparta
İlçe:Şarkikaraağaç
Adres:Ulvikale Mah. Sağlık Sokak No:1
Telefon:0 (246) 411-4528
Web Sitesi:www.skaraagacdh.gov.trHata Bildir
38.08367531.370240

Kurum Hakkında

Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi, 1953 yılında eski Milli Savunma Bakanı ve bölge milletvekili olan koca reis lakaplı Sn. Dr. Sadettin Bilgiç'in girişimleri ile açılmıştır. Daha sonraki yıllarda yeni binalar eklenerek ameliyathanesi ve diyaliz üniteleri de hizmete girmiştir. 2009 yılından itibaren 50 yatak kapasiteli ve D grubu hastane olarak hizmet vermiştir.

Mevcut yapının yetersiz kalması dolayısıyla eski bina yıkılarak yeni hastane binası inşa edilmiştir. Hastanemiz 8554 m2 alan üzerinde toplam 7500 m2 kapalı alana sahiptir. Dış görünüm olarak dörtgen ve dairesel iki bölümden oluşmaktadır.

Dörtgen bölümün; Zemin katında; Poliklinikler, Acil Servis Röntgen Birimi ve İdari birimler bulunmaktadır. Bodrum Katında; Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, Çamaşırhane, Arşiv, Server Odası, Kazan Dairesi, Teknik Servis, Gıda Depoları ve Laboratuvar bulunmaktadır. 1.Katında; Ameliyathane, Hemodiyaliz Ünitesi ve Doğum Kliniği bulunmaktadır.

Dairesel bölümün; Zemin katında; İdari Birimle ve Santral bulunmaktadır. Bodrum Katında; İlaç ve Ayniyat Ambar Depoları, Tıbbi ve Evsel Atık Depoları, Sığınak, Morg ve Merkezi Tıbbi Gaz Sistemi Deposu bulunmaktadır. 1. ve 2. Katında; Yatan Hasta Servisleri bulunmaktadır. Dairesel yapı içerisine yerleştirilen hasta odaları ve ortada hemşire deski yer almaktadır. Bu fiziki yapı hastanın hemşireye, hemşirenin de hastaya ulaşımını ve iletişimini sağlamada büyük bir avantaj sağlamaktadır. 3.Katında; Eğitim Salonu Toplantı Salonu, Kalite Yönetim Birimi ve Yemekhane bulunmaktadır. Yemekhane önündeki dairesel balkon yapı tüm Şarkikaraağaç’a hakim bir durum oluşturmaktadır.

Poliklinikler
  • Aile Hekimliği
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum

Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi, Isparta ili Şarkikaraağaç ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.2 / 5

Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.2 puan almıştır. Toplam 5 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Hüyük Devlet Hastanesi
23.4 km. uzaklıkta
Cumhuriyet Mah. Hastane Cad. No:1
Yalvaç Devlet Hastanesi
28 km. uzaklıkta
Sanayi Mah. Şehit Latif Keçeci Cad. No:10
Doğanhisar Devlet Hastanesi
28.2 km. uzaklıkta
Kuz Mah. Kazım Karabekir Cad. No:48
Akşehir Devlet Hastanesi
29.7 km. uzaklıkta
Seyran Mah. Dr. Vahti Yamalık Cd. No:129
FMC Konya Akşehir Diyaliz Merkezi
30.7 km. uzaklıkta
Yarenler Mh. 24 Ağustos Bulvarı Askeri Depo Karşısı
Gelendost Devlet Hastanesi
31.3 km. uzaklıkta
Orta Mah. Küme Evler Sok. No:1
Parkhayat Akşehir Hastanesi
31.7 km. uzaklıkta
İstasyon Mah. İstasyon Cad. No:119