Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Zonguldak
İlçe:Merkez
Adres:Tepebaşı Mah. Değirmenbaşı Sok. No:145 Rüzgarlıçeşme
Telefon:0 (372) 268-3222
Web Sitesi:zonguldakkdch.saglik.gov.trHata Bildir
41.46013731.811526

Kurum Hakkında

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Zonguldak şehrinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz 2006 yılı Haziran ayında faaliyete geçmiştir. Zonguldak’taki tüm Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hekimlerini bünyesinde toplayan branş hastanesidir. Hastanemiz 23.800 m2 arsa alanı üzerinde 10.050 m2 kapalı alan ve 2600 m2 oturma alanına sahiptir. Ana ve ek hizmet binası olmak üzere 2 bloktan oluşmakta olup, aktif 135 yatak kapasitesine sahiptir.

POLİKLİNİKLER: Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi ve Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları olmak üzere 4 ayrı uzmanlık branşında hizmet verilmektedir. Ayrıca poliklinikte Diyetisyen, Çocuk Gelişimi, Aile Planlaması, Psikolog ve Gebe Polikliniği de hizmet verilmektedir.

ACİL SERVİS: Hastanemiz zemin katında bulunmaktadır. Çocuk Acil ve Kadın Hastalıkları ve Doğum olmak üzere her gün iki branş uzman hekim nöbete kalmaktadır.1 pratisyen hekim de acil de görev yapmaktadır. Çocuk acil servisinde 7 çocuk yatağı, 2 yetişkin yatağı, 3 tedavi masası, müşahede odası i l e 2 4 s a a t hizmet verilmektedir. Reanimasyon odası bulunmaktadır.

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM SERVİSİ: Hastanemizin 1 katında Kadın Doğum servisi, 3 katında Kadın Hastalıkları servisi toplamda 61 yatakla hizmet verilmektedir. 1. kat Kadın Doğum servisinde doğum öncesi ve doğum sonu bakım verilmektedir. Ayrıca Kadın Doğum hemşireleri tarafından doğum öncesi ve doğum sonu bakım da anne sütü hakkında eğitim verilmektedir. 3. Kat Kadın Hastalıkları servisinde kadın hastalıkları şikâyeti ile başvuran hastalarımıza hizmet verilmektedir.

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ VE BEBEK ODASI: Hastanemiz 1. katında düzey1 ve düzey2 olmak üzere, 15 kuvöz ve 4 ventilasyon cihazı ile öncelikle doğum sonu sıkıntılı doğan bebeklere hizmet verilmektedir. Hastanemiz 1. katında 1 küvöz ile bebek bakım ve takibi, anne sütü ve bebek bakımı eğitimlerinin verildiği birimimiz ile hizmet verilmektedir. Tüm yeni doğanların işitme tarama testi yapılmaktadır.

DOĞUMHANE: Hastanemiz 1. katında yer almaktadır. Toplam 7 yataktan oluşan 2 travay odası bulunmaktadır. Yine toplam 4 jinekolojik masadan oluşan iki doğum odası ile hizmet verilmektedir.

AMELİYATHANE: Hastanemiz 1. katında 3 masa ile hizmet verilmektedir. Ameliyathane içinde yeni doğanın ilk değerlendirilmesinin yapıldığı acil müdahale odası bulunmaktadır.

LABORATUVAR HİZMETLERİ: Hastanemiz bodrum katında Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji laboratuarı ve zemin katında kan alma odası ile hizmet verilmektedir. astanemizde rutin biyokimya, hemogram, serolojik testler (hormon tetkikleri, hepatit ve HIV tetkikleri, tümör markırları), kültürler, hematolojik diğer testler, tam idrar analizi, gaita tetkiki, ilaç kan düzeyleri, gebelik için ikili ve üçlü tarama testleri ile vücut sıvıları ve dokularına ait sitolojik ve patolojik inceleme ve fetus otopsisi yapılmaktadır.

RADYOLOJİ HİZMETLERİ: Hastanemiz zemin katında Röntgen ve USG hizmetleri verilmektedir. Hastanemizde yapılamayan görüntüleme hizmetleri ise Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi ile protokol kapsamında karşılanmaktadır

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
  • Çocuk Cerrahisi
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Çocuk Psikiyatrisi
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı veya eleştirilerinizi mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Puan Verin
3.3 / 5

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 4 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Zonguldak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Zonguldak Ağız Diş Sağlığı Merkezi 23.09.2013 tarihinde 69 Ambarları mevkiindeki yeni binasında hizmete girmiştir....
Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi
Atatürk Devlet Hastanesi'nin modern yüzü ve deneyimli kadrosu ile tamamı tek kişilik ve çift kişilik odalardan oluşan 423 yatak kapasitesi ve 50 adet yoğun bakım yatağı i...
Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi
Daha önceki ismi Zonguldak Göğüs ve Meslek Hastalıkları olan kurum özellikle göğüs hastalıkları konusunda uzmanlaşmıştır....
Özel Level Hastanesi
Özel Level Hastanesi
3 km. uzaklıkta
75 hasta yatak kapasiteli Özel Level Hastanesi 4 adet modern teknoloji ile donatılmış ameliyathane, radyoloji ve tıbbi tahlil laboratuvarı, tanı üniteleri ve fizik tedavi...
Özel Zonguldak Can Diyaliz Merkezi
Zonguldak Özel Can Diyaliz Merkezinde hastalarımız lüks, klimalı servis araçlarımızla, özel eğitimli şoförlerimiz ve deneyimli acil tıbbi teknisyenlerimiz ile birlikte ev...
Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde tüm branşlarda deneyimli ve güçlü kadrosuyla teşhis, tetkik, her türlü cerrahi girişim, yoğun bakım v...
Çaycuma Devlet Hastanesi
Çaycuma Devlet Hastanesi
22 km. uzaklıkta
Kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaç edinen Çaycuma Devlet Hastanesinin 108 yataklı olan yeni hastanede 16 yataklı da yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır....
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉