Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Göğüs Hastalıkları Hastanesi
Şehir:Zonguldak
İlçe:Merkez
Adres:Mithatpaşa Mah. Sağlık Sk. No:35
Telefon:0 (372) 251-4361
Web Sitesi:uzunmehmetghh.saglik.gov.trHata Bildir
41.45208331.792660

Kurum Hakkında

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi, Zonguldak şehrinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz 1939 yılında Türkiye Taş Kömürleri Kurumuna bağlı olarak "Amele Birliği Hastanesi" adı altında genel sağlık hizmeti sunmak üzere planlanmış ve hizmete açılmıştır. 1977 yılına kadar bu şekilde faaliyetini sürdürmüş olup, aynı yıl Sosyal Sigortalar Kurumuna devredilmiştir. Bu süreçte Sosyal Sigortalar Kurumu Zonguldak Bölge Hastanesine bağlı olarak hastanemizde Göğüs Hastalıkları ve İntaniye Servisleri istihdam edilmiştir. 1990 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunca Zonguldak- Bartın- Karabük sigortalılarının maden tozuna bağlı meslek hastalıkları yönünden değerlendirilme yetkisi de hastanemize verilmiştir.

Hastanemiz 1995 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu Zonguldak Hastanesinden ayrılarak "Sosyal Sigortalar Kurumu Zonguldak Göğüs ve Meslek Hastalıkları" adı altında müstakil dal hastanesi olarak faaliyetini sürdürmüştür. Şubat 2005 tarihinde 5283 Sayılı Kanun kapsamında Sağlık Bakanlığına devir olunarak "Zonguldak Uzunmehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi" adını almış olup, halen faaliyetini sürdürmektedir.

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Göğüs Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.1 / 5

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.1 puan almıştır. Toplam 14 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi
Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi çatısı altında toplanan, Zonguldak Devlet Hastanesi, Kozlu Semt Polikliniği ve Kilimli Semt Polikliniği binalarıda hastanemiz bünyesinde hizmet vermektedir.
Özel Level Hastanesi
Özel Level Hastanesi
920 metre uzaklıkta
75 hasta yatak kapasiteli Özel Level Hastanesi 4 adet modern teknoloji ile donatılmış ameliyathane, radyoloji ve tıbbi tahlil laboratuvarı, tanı üniteleri ve fizik tedavi bölümü, 24 saat acil servis ve ambulans hizmetiyle Zongulda
Zonguldak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Zonguldak Ağız Diş Sağlığı Merkezi 23.09.2013 tarihinde 69 Ambarları mevkiindeki yeni binasında hizmete girmiştir.
Özel Zonguldak Can Diyaliz Merkezi
Zonguldak Özel Can Diyaliz Merkezinde hastalarımız lüks, klimalı servis araçlarımızla, özel eğitimli şoförlerimiz ve deneyimli acil tıbbi teknisyenlerimiz ile birlikte evlerinden alınıp diyaliz hizmeti verildikten sonra evlerine b
Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ilimiz bünyesinde tek dal hastanesi olup, il merkezi, ilçe ve köyler dahil olmak üzere toplam 619000 kişiye nitelikli sağlık hizmeti vermektedir.
Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde tüm branşlarda deneyimli ve güçlü kadrosuyla teşhis, tetkik, her türlü cerrahi girişim, yoğun bakım ve yataklı tedavi hizmetleri, üst düzey kalitede sunulmaktadı
Çaycuma Devlet Hastanesi
Çaycuma Devlet Hastanesi
23 km. uzaklıkta
Kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaç edinen Çaycuma Devlet Hastanesinin 92 yataklı olan yeni hastanede 16 yataklı da yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır.
Özel Çaycuma Sevgi Tıp Merkezi
1999 yılında kurduğumuz Özel Sevgi Polikliniği 2008 yılından beri Tıp Merkezi statüsünde Çaycuma ve Zonguldak halkına hizmet vermektedir.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉