Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gazi Hastanesi

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gazi Hastanesi
Kurum Adı:Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gazi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Ankara
İlçe:Çankaya
Adres:Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 06500 Beşevler
Telefon:0 (312) 444-4848
39.93386832.822400

Kurum Hakkında

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 2 Ekim 1979'da Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne bağlı Tıp Fakültesi olarak kurulmuştur. Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ve Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı arasında 26 Mart 1979'da yapılan bir protokol ile Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne bağlı Tıp Fakültesi'nin Uygulama ve Araştırma Hastanesi olur. 1984 Kasım ayında bugünkü, modern Gazi Hastanesi'nin temeli atılır. 1985 Haziran'ına gelindiğinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ilk mezunlarını verir.

Beşevlerdeki yurt binalarında gerekli değişiklikler yapılarak inşa edilen yeni hastane binasının açılışı 30 Haziran 1986 da yapılır. Hastanenin adı Gazi Hastanesi'dir. Böylece 1979 yılından bu yana hizmet verdiği Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesinden ayrılan Tıp Fakültesi, görevine artık kendi hastanesinde devam etmeye başlar. Gazi Hastanesi'nin poliklinik binası 1994'de, yataklı üniteler, laboratuvar ve tıbbi görüntüleme üniteleri ise 1997'de bitirilerek hizmete sokulur. Yeni Acil Servis ve ek hastane blokları 10 Temmuz 2000 tarihinde açılmıştır.

Bugün itibariyle fakültemiz, 297 Profesör, 104 Doçent, 27 Yrd. Doçent, 21 öğretim görevlisi, 21 uzman, 553 araştırma görevlisi, toplam 1023 öğretim elemanı ve modern araştırma ve uygulama hastanesi ile çağdaş tıp eğitimi yanında hasta bakım hizmetlerini sürdürmektedir.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gazi Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gazi Hastanesi, Ankara ili Çankaya ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Caner çiftçioğlu · 14 Ağustos 2012

hastanenede deoktorların ilgi ve alakasına diycek hiç bir lafım yok çok iyi doktorlarla karşılaştım 12.kat üroloji katında ama gazi üniversitesi yönetimi olarak bir konuyu eksik gördüm oda ramazan ayında kaldğımız için refakatçi olarak yiyecek verilmemesi çok kötü bir şey oldu bizim için bu konuyla ilgili tıp fakültesi yönetiminı bu konuyla ilgilenmesini isterim insanların mağdur etmeye hakları yok...

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gazi Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gazi Hastanesi 5 üzerinden 2.6 puan almıştır. Toplam 10 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gazi Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Turgut Özal Üniversitesi Beştepe Hastanesi

750 metre uzaklıkta

Alparslan Türkeş Cad. No:57 Emek

Bahçelievler Koç Diyaliz Merkezi

750 metre uzaklıkta

Kazakistan Cad. 46. Sok. No:14 Bahçelievler

Bali Diyaliz Merkezi

980 metre uzaklıkta

Turgut Reis Cd. Şerefli Sk. No:27/1 Tandoğan

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi

1.2 km. uzaklıkta

Silahtar Cad. No:2 Gazimahallesi

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi

1.2 km. uzaklıkta

Fevzi Çakmak Cd. 10. Sk. No:45 Bahçelievler

Magnet Tıp Merkezi

1.3 km. uzaklıkta

Mebusevleri Anıt Cad. No:12 Tandoğan

Kent KBB Hastalıkları Merkezi

1.4 km. uzaklıkta

Turgutreis cad. No:25 Tandoğan