Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İzmir
İlçe:Konak
Adres:Kültür Mah. Ali Çetinkaya Bulvarı No:26 Alsancak
Telefon:0 (232) 463-6465
Web Sitesi:alsancakdh.saglik.gov.trHata Bildir
38.43402327.143584

Kurum Hakkında

Nevvar Salih İşgören Asancak Devlet Hastanesi, İzmir şehir merkezinde kent yaşamının en yoğun olduğu bölgede kurulmuş olup; 7112 metrekare alan üzerinde üç blok olarak hizmetini sunmaktadır.

A BLOK : Fransız Hastanesi olarakta bilinen A blok 1857 yılında Fransızlar tarafından inşa edilmiş 1907 yılında bina genişletilmiş ve uzun yıllar Fransız Hastanesi olarak hizmet vermiştir. Hastane şapel ve diğer eklentileri ile birlikte 25. Mayıs. 1978 tarihinde imzalanan protokol ile Fransız Hükümeti tarafından Türk Hükümetine devir edilen hastane Sağlık Bakanlığına tahsis edilmiştir.

1978-1986 Yılları arasında sırasıyla Trafik ve Travmoloji Hastanesi, Yaşlı Hastalıkları Hastanesi, Kamu Sağlığı Merkezi ve Sağlık Müdürlüğü olarak hizmet veren tesis halkın yoğun isteği üzerine 01 Temmuz 1986 tarihinde 50 yataklı Alsancak Devlat Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. Hastane ve şapel Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından SİT binası olarak tescil edilmiş olup bahçesinde bulunan asırlık palmiyeler ile birlikte koruma altındadır.

B BLOK : 1935 tarihinde inşa edilmiş olup, Cumhuriyet dönemi ilk betonarme binalarından olduğu bilinmektedir.

B Blok ile bitişik olan şapel binasının ise yapım tarihi hakkında kesin bir bilgi yoktur.

C BLOK : Yapımına Hastane Yardım ve Yaşatma Derneği tarafından başlanmış olup, Başkanlığımız tarafından imşaatına devam edilerek kısmen bitirilmiş daha sonra ise hayırsever iş adamı Salih İşgören tarafından tamamlanarak 1996 yılında hizmete açılmiştır. Hastanenin yatak kapasitesi 200 yatağa çıkartılmış ve ismi Nevvar Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi, İzmir ili Konak ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Guliz Cıgın
★★
Doktor iyiydi ama çok pis hastane 2 kattaki tuvalet çok pisti ayrıca 1 liraya kantinden küçük su aldım normalde oraya yoksullar geliyor.
Serap Hoşkal Palasar
Acil kısmına gelmiş bir tansiyon hastası için midesi bulanıyor diye sorgusuz sualsiz iğne yapıp eve gönderdiyorsunuz. Birde hasta yakını içeriye sokulmuyor ama tansiyonu ölçüldümü diye sorulduğundada ukala bi şekilde her hasta için tansiyon ölçüyoruz die sert bi şekilde cevap alıyoruz Oysaki hasta çıkınca hiç birşekilde tansiyonun ölçülmediğini sadece midesinden dolayı iğne yapıldığını öğreniyoruz.. Acil durum insan hayatı anlayışınız bumudur sizin. Bu deilse çalışanlarınıza bi çekin düzen verin. İşiniz zordur insanla uğraşmak dahada zor bunun bilincindeyiz yalnız yinede doğru düzgün soran insanada bu şekilde alaka gösteriyorsanız bu sizin probleminiz.
Dilara Gürbüz
Hastanenizin **** kliniğindeki hekim ve yanında çalışmakta olan sekreterinden hiç memnun kalmadım. Randevu alarak gitmiş olmama rağmen 45 dakika bekletildim. Benden başka bir çok hastada aynı duruma mağruz kaldı. Ayrıca sormuş olmama rağmen baştan savma bir cevapla karşılaştım. Gerekli açıklamayı bekleyen hastalara yapmayı bile gerek duymuyorlar. Gerekli özeni gösteremediklerini düşünüyorum. MHRS ile hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması amaçlandı. Malesef bu konuda bu sisteme uymayanlar var. Randevuma istediğim saatde girememeninde ötesinde en azında gerekli duyarlılığı ve ilgiyi göstermiş olmalarını beklerdim. Bir daha tercih ediceğimi sanmıyorum. Tavsiye de etmiyorum.
Süleyman Er
★★★★★
Harika bir Başhekim, müthiş nitelikli ve insancıl doktor ve personel kadrosu. Emeği geçen ve olan herkesi kutluyorum.

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.8 / 5

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.8 puan almıştır. Toplam 34 oy kullanılmış ve kurum hakkında 4 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

İrenbe Tüp Bebek - Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi
200 metre uzaklıkta
Talatpaşa Bulvarı 1436 Sk. No:6 Alsancak
Retina Göz Hastalıkları Dal Merkezi
260 metre uzaklıkta
1488 Sk. No:3 Alsancak
Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
390 metre uzaklıkta
1400 Sokak No:10 Alsancak
Alsancak İlke Tıp Merkezi
440 metre uzaklıkta
Mimar Sinan Mh. Dr. Mustafa Bey Cd. No:37
Dünyagöz Hastanesi İzmir
450 metre uzaklıkta
Alsancak, Ali Çetinkaya Blv No:79
Sağlık Hastanesi
520 metre uzaklıkta
Mimar Sinan Mah. 1399. Sokak No. 25 Alsancak
Ege Sağlık Vakfı Diyaliz Merkezi
530 metre uzaklıkta
1399 Sokak No.17 Alsancak
İzmir Üroloji Merkezi
560 metre uzaklıkta
1420 Sk. No.98 Sağlıker Sitesi Kahramanlar Alsancak