Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İzmir
İlçe:Konak
Adres:Ali Çetinkaya Bulvarı No:26 Alsancak
Telefon:0 (232) 463-6465
38.43402327.143584

Kurum Hakkında

Nevvar Salih İşgören Asancak Devlet Hastanesi, İzmir şehir merkezinde kent yaşamının en yoğun olduğu bölgede kurulmuş olup; 7112 metrekare alan üzerinde üç blok olarak hizmetini sunmaktadır.

A BLOK : Fransız Hastanesi olarakta bilinen A blok 1857 yılında Fransızlar tarafından inşa edilmiş 1907 yılında bina genişletilmiş ve uzun yıllar Fransız Hastanesi olarak hizmet vermiştir. Hastane şapel ve diğer eklentileri ile birlikte 25. Mayıs. 1978 tarihinde imzalanan protokol ile Fransız Hükümeti tarafından Türk Hükümetine devir edilen hastane Sağlık Bakanlığına tahsis edilmiştir.

1978-1986 Yılları arasında sırasıyla Trafik ve Travmoloji Hastanesi, Yaşlı Hastalıkları Hastanesi, Kamu Sağlığı Merkezi ve Sağlık Müdürlüğü olarak hizmet veren tesis halkın yoğun isteği üzerine 01 Temmuz 1986 tarihinde 50 yataklı Alsancak Devlat Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. Hastane ve şapel Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından SİT binası olarak tescil edilmiş olup bahçesinde bulunan asırlık palmiyeler ile birlikte koruma altındadır.

B BLOK : 1935 tarihinde inşa edilmiş olup, Cumhuriyet dönemi ilk betonarme binalarından olduğu bilinmektedir.

B Blok ile bitişik olan şapel binasının ise yapım tarihi hakkında kesin bir bilgi yoktur.

C BLOK : Yapımına Hastane Yardım ve Yaşatma Derneği tarafından başlanmış olup, Başkanlığımız tarafından imşaatına devam edilerek kısmen bitirilmiş daha sonra ise hayırsever iş adamı Salih İşgören tarafından tamamlanarak 1996 yılında hizmete açılmiştır. Hastanenin yatak kapasitesi 200 yatağa çıkartılmış ve ismi Nevvar Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi, İzmir ili Konak ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi RandevuAlsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Guliz Cıgın · 6 Mart 2017

Doktor iyiydi ama çok pis hastane 2 kattaki tuvalet çok pisti ayrıca 1 liraya kantinden küçük su aldım normalde oraya yoksullar geliyor

Serap Hoşkal Palasar · 7 Kasım 2016

Acil kısmına gelmiş bir tansiyon hastası için midesi bulanıyor diye sorgusuz sualsiz iğne yapıp eve gönderdiyorsunuz. Birde hasta yakını içeriye sokulmuyor ama tansiyonu ölçüldümü diye sorulduğundada ukala bi şekilde her hasta için tansiyon ölçüyoruz die sert bi şekilde cevap alıyoruz Oysaki hasta çıkınca hiç birşekilde tansiyonun ölçülmediğini sadece midesinden dolayı iğne yapıldığını öğreniyoruz.. Acil durum insan hayatı anlayışınız bumudur sizin. Bu deilse çalışanlarınıza bi çekin düzen verin. İşiniz zordur insanla uğraşmak dahada zor bunun bilincindeyiz yalnız yinede doğru düzgün soran insanada bu şekilde alaka gösteriyorsanız bu sizin probleminiz.

Dilara Gürbüz · 23 Ocak 2013

Hastanenizin **** kliniğindeki hekim ve yanında çalışmakta olan sekreterinden hiç memnun kalmadım. Randevu alarak gitmiş olmama rağmen 45 dakika bekletildim. Benden başka bir çok hastada aynı duruma mağruz kaldı. Ayrıca sormuş olmama rağmen baştan savma bir cevapla karşılaştım. Gerekli açıklamayı bekleyen hastalara yapmayı bile gerek duymuyorlar. Gerekli özeni gösteremediklerini düşünüyorum. MHRS ile hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması amaçlandı. Malesef bu konuda bu sisteme uymayanlar var. Randevuma istediğim saatde girememeninde ötesinde en azında gerekli duyarlılığı ve ilgiyi göstermiş olmalarını beklerdim. Bir daha tercih ediceğimi sanmıyorum. Tavsiye de etmiyorum.

Süleyman Er · 12 Kasım 2012

Harika bir Başhekim, müthiş nitelikli ve insancıl doktor ve personel kadrosu. Emeği geçen ve olan herkesi kutluyorum.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 32 oy kullanılmış ve kurum hakkında 4 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Teras Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

140 metre uzaklıkta

Şair Eşref Blv. Güneş Apt. No:80 D:16 Alsancak

Derim Dermatoloji Dal Merkezi

150 metre uzaklıkta

1403 Sokak. No:3 Daire:3-4 Alsancak

İrenbe Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezi

200 metre uzaklıkta

Talatpaşa Bulvarı 1436 Sk. No:6 Alsancak

Retina Göz Hastalıkları Dal Merkezi

260 metre uzaklıkta

1488 Sk. No:3 Alsancak

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

390 metre uzaklıkta

1400 Sokak No:10 Alsancak

Alsancak İlke Tıp Merkezi

440 metre uzaklıkta

Mimar Sinan Mh. Dr. Mustafa Bey Cd. No:37

Lamed Görüntüleme Merkezi

530 metre uzaklıkta

Mimar Sinan Mah. 1355 Sokak No:5/7 Alsancak

Ege Sağlık Vakfı Diyaliz Merkezi

530 metre uzaklıkta

1399 Sokak No.17 Alsancak