Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kurum Adı:Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kategori:Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Şehir:Balıkesir
İlçe:Altıeylül
Adres:Bahçelievler mah. 100. Yıl Cad. 289 Sk.
Telefon:0 (266) 245-9004
Web Sitesi:balikesiradsm.saglik.gov.trHata Bildir
39.65139327.889696

Kurum Hakkında

04.08.2008 tarihinde ilk başhekimimiz Zekai Kafaoğlu İdaresinde 8 poliklinikle verilmeye başlayan ağız ve diş sağlığı hizmeti, 43 poliklinikle devam etmiştir. 21.05.2012 tarihi itibarıyla Bahçelievler Mahallesinde 9947 metrekare içerisinde, 56 poliklinik, 1 acil hizmetler polikliniği, 1 mahkum polikliniği, 1 genel ve 2 lokal ameliyathanesi, ile yeni hizmet binamızda hasta muayene ve tedavi hizmetleri, 21.01.2020 tarihinde Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak verilmeye devam edilmektedir

Merkezimizde bulunan tam teşekkülü ameliyathanede genel anestezi ile özellikle engelli vatandaşlarımıza diş tedavisi ve diş çekim işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca yeni hizmet binamızda Hasta – Çalışan Güvenliği gereklilikleri ile tam donanımlı olarak, steril ve yarı steril alanlarıyla standardize edilmiş ameliyathanemizde Periodontoloji, Ağız ve çene Cerrahi Uzmanı ve bir kısım diş hekimlerimiz tarafından genel anestezi altında diş çekimi ve implant uygulamaları yapılmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında; 1Diş hekimi 1Diş teknisyeni, 1hemşire ve 1 şoför ile sağlık sorunları nedeniyle Merkezimize müracaat edemeyen hastalarımıza hizmet verilmektedir. Koruyucu hizmetler alanında ise 7 adet çocuk polikliniğimiz mevcuttur. Bu polikliniklerimizde diş tedavileri, Flor uygulamaları, Fissür Sealant uygulamaları yapılmakta; Hastanemize baş vuran öğrencilerimize Ağız ve Diş Sağlığı taramaları yapılarak eğitim verilmektedir.

Hastanemize bağlı Karesi Ağız ve Diş Sağlığı semt Polikliniğimizde de tüm işlemler yapılmaktadır.

Hasta ve hasta yakınlarının temel hakkı olan sağlık hizmeti alanında hekimini seçmesi ve değiştirmesi, teşhis ve tedavilerinde katılımcı rol oynamaları vazgeçilmez hedefimizdir. Hasta Haklarına İlişkin Avrupa Statüsü Ana Sözleşmesi, Hasta Hakları Yönetmeliği, Yataklı Tedavi İşletme Yönetmeliği gereğince hastalarımıza Hekim Seçme Hakkı merkezimizde tüm gereklilikleri ile uygulanmaktadır.

Tanı ve teşhis amacıyla merkezimizde 2 adet Dijital Panoramik Röntgeni, 3 adet Periapikal Diş Röntgeni mevcuttur. Dijital olarak çekilen diş röntgen filmleri hastane otomasyon sistemi sayesinde, doğrudan polikliniklerde hekim bilgisayarında görüntülenmekte, böylece hastalarımızın röntgende bekleme sürelerini azaltmış bulunmaktayız. Ayrıca bu sistemle röntgen tehlikeli atık suları üretmemiş oluyoruz.

Merkezi sterilizasyon ünitemiz 2 adet büyük otoklav, 2 adet masa üstü otoklav ve diş tedavilerinde kullanılan başlıkların sterilizasyonu için 6 adet başlık bakım otoklavları ile hizmet vermektedir. Günümüz koşullarında diş tedavilerinde Sterilizasyon Ünitesinde konusunda eğitimli ve deneyimli personellerimizle en üst standartlarda kontrollü olarak sterilizasyon işlemleri yapılmaktadır.

Merkezi ısıtma, soğutma, kompresör sistemleri ve kesintisiz güç kaynaklarıyla merkezimiz teknik hizmetler ile destekli olup tüm fiziki alt yapıya sahip bulunmaktadır. Merkezimiz hasta ve çalışanlarımızın güvenliklerinin sağlanması amacıyla 24 saat güvenlik kameraları ile kontrol edilmektedir.

Vatandaşlarımız 182 MHRS (Merkezi Randevu Sistemi) ile muayene olmak istediği hekimimize randevu alarak tedavilerini yaptırabilirler. Merkezimizde poliklinik hizmetleri sonrasında hafta içi 17:00 - 08:00 saatleri arasında, hafta sonları ise 24 saat durumu acil olan hastalarımıza kesintisiz hizmet vermekteyiz.

Poliklinikler
  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Balıkesir ili Altıeylül ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Karesi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
★★★☆☆· Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi · Karesi / Balıkesir
Karesi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Balıkesir ADSM'ye bağlı olarak Karesi AVM'de hizmet vermektedir.

Yorum ve Şikayetler

Efe Tuğhan Fırat
★★★★★
Çalışanları ilgili, doktorları güleryüzlü ve bilgili kaliteli bir hastahane.

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.4 / 5

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 31 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Balıkesir Devlet Hastanesi
300 metre uzaklıkta
Atatürk Mah. Turgut Reis Cad. Karesi
Karesi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
370 metre uzaklıkta
Ege Mah. Karesi AVM 11 Kalaycılar Sk. No:15
FMC Balıkesir Diyaliz Merkezi
420 metre uzaklıkta
Ali Hikmetpaşa Mh. Yeni Sk. Karesi Apt. No:18/A
Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası
1.4 km. uzaklıkta
Dumlupınar Mah. Ali Hikmet Paşa Cad. Koca Okul Sok. No:28/9
İlke Diyaliz Merkezi
2.2 km. uzaklıkta
Paşaalanı Mah. 1. Dereboyu Cad. No:21
Bal-Fizik Tıp Merkezi
2.2 km. uzaklıkta
Paşaalanı Mah. Dereboyu Cd. No:20-22
Balıkesir Sevgi Hastanesi
2.3 km. uzaklıkta
Paşaalanı Mah. 128. Sok No:11/A