Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İzmir
İlçe:Bornova
Adres:Evka 3 Mah. Ankara Asfaltı Üzeri, 4. Sanayi Girişi No:305
Telefon:0 (232) 375-5858
Web Sitesi:bornovadh.saglik.gov.trHata Bildir
38.45899727.250337

Kurum Hakkında

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi, İzmir ili Bornova ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastane 1996 yılında Bornova Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 2001 yılında talebi karşılayabilmek adına poliklinik ek binası yapılmıştır. 16 aralık 2009 tarihinde genel hastaneye dönüştürülerek Bornova Türkan Özilhan Devlet hastanesi adını almıştır.

Bornova ve bölge halkına güvenilir, konforlu ve en üst seviyede kaliteli sağlık hizmeti sunmak adına yenilenmesine karar verilen hastanenin 06 Haziran 2014 tarihinde inşaatına başlanmıştır. 22 Mart 2017 tarihinde inşaat firmasından teslim alınmış, 10 Nisan 2017 tarihinde poliklinik hizmetiyle faaliyet vermeye başlamıştır.

Fiziksel imkanlarının kaliteli ve konforlu bir sağlık tesisi haline getirildiği hastanemizin kapalı alanı 6 bin 717 metre kareden 38 bin 200 metre kareye, yatak kapasitesi ise eski hali 74 iken yenilenmiş haliyle 210' a çıkarılmıştır.

Hem hasta hem de refakatçi için konforlu hale getirilen hastanemiz, toplamda 6 bloktan oluşan 210 yatak kapasitesi, üç yapraklı yonca görünümlü modern binası ile dijital hastane olarak sağlık hizmeti sunmaktadır. Toplam 174 adet klinik yatağı bulunmaktadır. Her bir servis 24 yataklı olan tek ve çift kişilik nitelikli odalardan oluşmakta olup, 30 Mart 2017 tarihinden itibaren hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. Çalışanları ve hastaları açısından tıbbi ve fiziki donanımı modern hale getirilen 58 poliklinik odası 10 Nisan 2017 tarihinden itibaren sağlık hizmet sunmaktadır.

11 yataklı genel yoğun bakım, 8 yataklı dahiliye-kardiyoloji yoğun bakım olmak üzere toplam 19 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. 16 Nisan 2018 tarihinden itibaren birinci ve ikinci basamak hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. Üst düzey donanıma sahip, birçok cerrahi müdahalenin yapılabileceği 9 ameliyathane salonu bulunan hastanede Nisan 2017 tarihinde ameliyatlara başlanmıştır.

30 sedye/monitör kapasiteli ve içerisinde triaj, yeşil alan, sarı alan, kırmızı alan, travma alanı, resüsitasyon alanı, izolasyon odası, eczane, röntgen, tomografi, laboratuvar birimleri olan Acil servis birimimiz, 07.05.2017 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. 2018 Haziran ayında hasta ve yakınlarına hizmet vermeye başlayan Palyatif Bakım Merkezimiz 24 yataklı tek ve çift kişilik odalardan oluşmaktadır.

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
 • Aile Hekimliği
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Feyzullah Ülgü
Malesef üniversite hastahanesinden çok uzak.. Hizmet yeterli değil. Odalar çok kalabalık. 1 kişilik odalarda 3 kişi yatıyor. Odalarda banyo tuvalet yok. Genel tuvaletlerde kırık dökük bir vaziyette.
Sefa Korkmaz
★★
Nörolojiye sıra alıyorsun. 15 gün sonrasına bulabilirsen şanslısın. Evet sıranı aldın gittin muayene oldun. MR istedi doktor. MR sırası için gece 00:30 da MR a çağırdılar. Gittin onada girdin. Sonra sonuçların çıkmasını bekledin. Evet sonuçların çıktı ve doktora gidip artık ne olduğunu öğrenebilirsin. FAKAT ÖĞRENEMİYORSUN. Bunun için birdaha sıra almanı istiyorlar. 15 gün sonrasına anca randevu bulabiliyorsun. Hafta içi gelip göstermek öğrenip çıkmak 2-3 dk sını alıcak doktorun fakat ulaşamıyorsun. Salı-Perşembe heyeti oluyor. P.tesi-Çarşamba sıra vermiyor Cuması resmi tatile denk geliyor. Sonuç olarak sonuçların çıktı ama gösterecek doktordan randevu alamıyorsun. Yahu MR a giren kişinin ertesi günü için yarım saat fazladan mesai ile herkesin sonucuna bakabilecekken malesef saçma bir düzenin içinde buluyorsun kendini. Tanıdık varsa bi ihtimal öncelikli girersin yoksa yandın. Vah halimize.
TC Sevim Talay
★★★★★
Hastaneden çok memnun yalnız doktorların odasında sekreter yok doktorlarımız işlemi yapmaktan bizimle ilgilenemiyorlar. Lütfen sekreter olsun olsun biz doktorlarımızdan memnunuz. Saygılarımla.
Ali Demir
★★★★★
Ben DemirAli Dilşame. İzmirin bir çok hastanesinde tedavi gördüm ve hala görmekteyim fakat Trafik Hastanesi Başta Başhekim Olmak üzere Sağlık Kurul başkanı, Başhekim genel sekreteri hanfendi başta olmak üzere Sağlık kurulunda görevli tüm personele hastalara yaklaşımlarından dolayı çok tşk ederim. Tüm hastanelerin çalışan personel ve yetkili birimlerin örnek almalarını öneririm. Saygılarımla
Nesrin Uyan Kara
★★
Daha eğitimli personele sahip bir güvenlik şirketi ile çalışmalılar, yada güvenlik personeli ile çalıştıkları firmadan iyileştirme istemeliler.
Muhibbi Çınar
★★★
Ameliyattan yoğun bakıma alınan hastaların yakınları net olarak yetkili ağızdan bilgilendirilmeli, yoğun bakım bizim için, dışarıda bekleyen hasta yakınları ne kadar sabredebilir. Bizim için çalışan doktor ve hemşirelerimiz hakkında kötü düşünce ve emellere sebebiyet vermesin.
Muhibbi Çınar
★★★★★
Ortopedi dktoru Uzm. Doktor Gökhan Toker ve servisteki görevli hemşire ve diğer çalışan arkadaşlara tşk.
Ali Ersen
★★★★★
İzmirin 1. sınıf sağlık merkezlerinden biridir.

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı veya eleştirilerinizi mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Puan Verin
4.1 / 5

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi 5 üzerinden 4.1 puan almıştır. Toplam 108 oy kullanılmış ve kurum hakkında 8 yorum yapılmıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel FMC İzmir Ege Nefroloji Diyaliz Merkezi
Özel FMC Ege Nefroloji Diyaliz Merkezi 55+1 cihaz kapasitesine sahip olup haftanın 6 günü hizmet vermektedir...
Özel Egegöz Bornova Göz Hastalıkları Merkezi
Merkezimiz 2007 yılında kurulmuş olup, Göz Hastalıkları konusunda tecrübeli ve deneyimli kadrosuyla 6 yılı aşkın süredir İzmir Bornovada hizmet vermektedir....
Bornova Semt Polikliniği
Bornova Semt Polikliniği
3 km. uzaklıkta
Bornova Semt Polikliniği, İzmir Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesine bağlı olarak poliklinik hizmetleri sunmaktadır....
Özel İzmir Denta Köşk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Denta Köşk olarak İzmir'in ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmasının yanında muazzam tarihi köşkü restore edip, tarihe hayat vermiş olmak, bizim için bir gurur kaynağıdır...
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
İzmir'in en büyük hastanesi olan Ege Üniversitesi Hastanesi; cerrahi bilimler, dahili bilimler ve temel tıp bilimleri başta olmak üzere tüm branşlarda 43 anabilim dalı, b...
Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi
Ege Üniversitesi Kitvak Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi 18 Mayıs 2004 tarihinde hizmete girmiş olup öncelikli olarak çocukların teşhis ve tedavileri olmak üzere, yurtiçi v...
Özel DentAgora Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Özel Dentagora Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 2021 yılında yeni açılan Bornova şubesiyle Forum Bornova girişinde hizmete girmiştir....
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bornova Onkoloji Merkezi
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 50'si yoğun bakım olmak üzere toplam 147 nitelikli yatak ve 27 branşta poliklinik hizmeti verilmekte olup, Onkoloji...
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉