Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi
Kurum Adı:Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi
Kategori:Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi - FTRM
Şehir:Sivas
İlçe:Yıldızeli
Adres:Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35. km
Telefon:0 (346) 258-0000
39.77025736.741546

Kurum Hakkında

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, şehir merkezinden 30 km. uzaklıktaki Sıcak Çermik mevkiinde hizmet vermektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, 5 katlı olup 100 yatak kapasitelidir. Merkez bünyesinde Egzersiz Salonu, Röntgen Odası, 2 adet Poliklinik, 10 adet Tedavi Odası bulunmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne başvuran hastalar için, hekim kontrolünde tedaviler, seanslar halinde fizik tedavi ve kaplıca tedavisi hastanın durumuna göre 3 haftalık kürler halinde uygulanmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon tıbbı kapsamındaki tüm tanı ve tedavi yaklaşımları Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilimdalı’nın öğretim üye ve görevlileri başta olmak üzere uzman personel tarafından modern teknolojik cihaz ve sistemler kullanarak uygulamaktadır.

Bölümümüzün ilgilendiği sorunlar ağrılı kas iskelet sistemi hastalıkları, dejeneratif eklem hastalıkları (kireçlenmeler-osteoartrit), iltihaplı romatizmal hastalıklar (Romatoid artrit, Ankilozan spondilit, Sistemik lupus eritematozis, yumuşak doku romatizmaları, polimiyozit, dermatomiyozit, skleroderma, sjögren sendromu, sarkoidozis, reaktif artrit, vaskülit vs), boyun-sırt-bel ağrıları (bel-boyun fıtıkları, faset sendromu, bölgesel ağrı sendromları.. vs), kas-tendon-sinir yaralanmaları, osteoporoz (kemik erimesi), spor yaralanmaları, tam veya kısmı felçli (inme) omirilik yaralanmaları, tuzak nöropatiler (sinir sıkışmaları ve felçleri), yaygın kas ağrısı (fibromyalji sendromu), kırık ve ameliyat sonrası gelişen eklem kontraktürlerinin (ortopedik rehabilitasyonu), hareket kısıtlılıkları, serebral palsili çocuklar gibi bir çok kas-iskelet-nörolojik sistemi ilgilendiren hastalıkların tanı, tedavi ve rehabilitasyonunu kapsamaktadır.

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi, Sivas ili Yıldızeli ilçesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Mustafa Akman · 1 Ocak 2017

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü fizik anabilim dalı başkanlığı ve fizik tedavi çermik sıcak su fizik tedavi merkezinde fizik tedavisi gördüğüm süre içinde ilgilerinden dolayı çok sıcakkanlı yakınlıkları ve samimiyetlerinde dolayı başhekimi, doktorları, hemşireleri ve diğer çalışan personellerinin ilğisinden dolayı hepsine teşekkür ederim.

Hilmi Ebabil ve eşi Fatma Ebabil Ilgın Konya.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 18 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Yıldızeli Devlet Hastanesi

16.4 km. uzaklıkta

Fevzi Çakmak Mah. Cumhuriyet Cad. No:12

Orta Anadolu Diyaliz Merkezi

22.4 km. uzaklıkta

Kadiburhanettin Mah. Necip Fazıl Kısakürek Cad. Sancak Apt

Gültepe Hastanesi

22.5 km. uzaklıkta

Gültepe Mah. 53-7. Sok. No:8

Sivas Devlet Hastanesi

23.2 km. uzaklıkta

İstasyon Cad. İnönü Bulvarı No:55

Sivas Tıp Merkezi

23.8 km. uzaklıkta

Çarşıbaşı Mah. Sarraflar Sok. No:6/G

Mediyurt Tıp Merkezi

23.9 km. uzaklıkta

Terziler Çarşısı (Yimpaş Binası) Kat:5

Sivas Anadolu Hastanesi

24.7 km. uzaklıkta

Kızılırmak Mah. Şehit Fethi Akyüz Cad. No:8