Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi
Kurum Adı:Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi
Kategori:Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Şehir:Sivas
İlçe:Yıldızeli
Adres:Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35. km
Telefon:0 (346) 258-0000
Web Sitesi:hastaneler.cumhuriyet.edu.trHata Bildir
39.77025736.741546

Kurum Hakkında

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, şehir merkezinden 30 km. uzaklıktaki Sıcak Çermik mevkiinde hizmet vermektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, 5 katlı olup 100 yatak kapasitelidir. Merkez bünyesinde Egzersiz Salonu, Röntgen Odası, 2 adet Poliklinik, 10 adet Tedavi Odası bulunmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne başvuran hastalar için, hekim kontrolünde tedaviler, seanslar halinde fizik tedavi ve kaplıca tedavisi hastanın durumuna göre 3 haftalık kürler halinde uygulanmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon tıbbı kapsamındaki tüm tanı ve tedavi yaklaşımları Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilimdalı’nın öğretim üye ve görevlileri başta olmak üzere uzman personel tarafından modern teknolojik cihaz ve sistemler kullanarak uygulamaktadır.

Bölümümüzün ilgilendiği sorunlar ağrılı kas iskelet sistemi hastalıkları, dejeneratif eklem hastalıkları (kireçlenmeler-osteoartrit), iltihaplı romatizmal hastalıklar (Romatoid artrit, Ankilozan spondilit, Sistemik lupus eritematozis, yumuşak doku romatizmaları, polimiyozit, dermatomiyozit, skleroderma, sjögren sendromu, sarkoidozis, reaktif artrit, vaskülit vs), boyun-sırt-bel ağrıları (bel-boyun fıtıkları, faset sendromu, bölgesel ağrı sendromları.. vs), kas-tendon-sinir yaralanmaları, osteoporoz (kemik erimesi), spor yaralanmaları, tam veya kısmı felçli (inme) omirilik yaralanmaları, tuzak nöropatiler (sinir sıkışmaları ve felçleri), yaygın kas ağrısı (fibromyalji sendromu), kırık ve ameliyat sonrası gelişen eklem kontraktürlerinin (ortopedik rehabilitasyonu), hareket kısıtlılıkları, serebral palsili çocuklar gibi bir çok kas-iskelet-nörolojik sistemi ilgilendiren hastalıkların tanı, tedavi ve rehabilitasyonunu kapsamaktadır.

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi, Sivas ili Yıldızeli ilçesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Mustafa Akman
★★★★★
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü fizik anabilim dalı başkanlığı ve fizik tedavi çermik sıcak su fizik tedavi merkezinde fizik tedavisi gördüğüm süre içinde ilgilerinden dolayı çok sıcakkanlı yakınlıkları ve samimiyetlerinde dolayı başhekimi, doktorları, hemşireleri ve diğer çalışan personellerinin ilğisinden dolayı hepsine teşekkür ederim. Hilmi Ebabil ve eşi Fatma Ebabil Ilgın Konya.

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.2 / 5

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi 5 üzerinden 3.2 puan almıştır. Toplam 22 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Cumhuriyet Üniversitesi Sıcak Çermik Fizik Tedavi Merkezi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Yıldızeli Devlet Hastanesi
16.4 km. uzaklıkta
Fevzi Çakmak Mah. Cumhuriyet Cad. No:12
Sivas Devlet Hastanesi
23.2 km. uzaklıkta
İstasyon Cad. İnönü Bulvarı No:55
Medicana Sivas Hastanesi
24.7 km. uzaklıkta
Kızılırmak Mh. Şehit Fethi Akyüz Cd. No:8
Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
25.1 km. uzaklıkta
Kardeşler Mah. Bağdat Cad. 6. Sok. No:5
ONR Diyaliz Merkezi
25.3 km. uzaklıkta
Kardeşler Mah. Birlik Sokak No:1-D
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi
25.5 km. uzaklıkta
Üniversite Kampüsü 58140 Sivas
Orta Anadolu Diyaliz Merkezi
25.5 km. uzaklıkta
Mehmet Akif Ersoy Mh. Sultanşehir Bulvarı No:73/A