Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı EAH

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı EAH
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Ankara
İlçe:Altındağ
Adres:Talatpaşa Bulvarı Samanpazarı
Telefon:0 (312) 306-5006
Web Sitesi:www.ztb.gov.trHata Bildir
39.93330232.869678

Kurum Hakkında

Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1925 yılında Hamamönü Hacı Musa Mahallesinde kiralanan kerpiçten yapılma bir binada beş yataklı olarak Doğumevi ismiyle faaliyete başlamış olup; bu hastanede hizmetler bir kadın hastalıkları uzmanı ve bir çocuk hastalıkları uzmanı ile bir başhemşire ve iki ebeyle yürütülmüştür.

Doğumevi'nin gelişimi Türkiye Cumhuriyetinin gelişimi ile paralellik göstererek 1929 yılında 10 yatak kapasiteli başka bir binaya taşındı. Yıllar geçtikçe her alanda olduğu gibi sağlık alanında da ihtiyaçlar artıyor, ülke gelişimine paralel olarak doğumevi de gelişiyor, ihtiyaçlara cevap vermeye çalışıyordu. 1934 yılında doğumevi bir kez daha bina değiştirdi. 1949 yılına gelindiğinde bugünkü başarısına temel oluşturacak binasına geçti. 03 Mart 1949'da açılışı yapılan hastanenin Başhekimi İstanbul'un tanınmış kadın doğum uzmanlarından 1925 yılından itibaren görevini sürdüren Dr. Zekai Tahir Burak'tı. Bu yeni bina dönemin şartları içinde Türkiye'de bulunmayan pek çok örnek tesise sahip, 300 yataklı modern bir hastaneydi. Bu yıldan itibaren Eğitim Hastanesi vasfını kazandı.

2003 yılında 21 bin m2 kapalı alanda 409 yatak kapasitesi ile hizmet veren Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılan düzenlemeler ve fiziksel mekan genişletme çalışmaları sonucu 2010 yılı başında 35 bin m2 kapalı alanda 540 yatak kapasitesi ile hizmet veren dev bir kompleks haline getirilmiştir.

Zekai Tahir Burak Eğitim Araştırma Hastanesi de Türkiye'de kadın sağlığı konusunda alanında eğitim ve hizmette çıtasını devamlı yükselterek, iş mükemmelliği modelini örnek alarak alanında yenilikleri hızla geliştirmeye çalışıyor.

Misyonumuz; alanında en iyi uzmanları yetiştirmek, başvuran herkese en kaliteli hizmeti hızlı bir şekilde sunmak, koşulsuz hasta ve çalışan memnuniyetini sağlayarak kaliteli hizmetin devamı için çaba göstermektir.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji Cerrahisi
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Neonatoloji
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Perinatoloji
 • Psikiyatri
 • Tıbbi Onkoloji
 • Üroloji

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Sevim Kaya
Kızım da dr Hüseyin Yeşilyurta gidecek, bu konuda bana yardımcı olacak varmı? miyomu olupta tedavi olan varmı lütfen tşkediyorum.
Hatice Maraş
Başta sayın hocam Hüseyin Yeşilyurt olmak üzere tüm ameliyathane ekibine tüm personele ve Şehri Özdemir hemşireye teşekkürlerimi sunuyorum. Hocam ellerin dert görmesin.

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.9 / 5

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 21 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Betemar Cebeci Diyaliz Merkezi
330 metre uzaklıkta
Erzurum mh. Geçim Sk. No:8 Cebeci
Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi
410 metre uzaklıkta
Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230
Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi
450 metre uzaklıkta
Ulucanlar Caddesi No:59
75. Yıl Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
590 metre uzaklıkta
Şükriye Mah. Ulucanlar Cad.
Hacettepe Üniversitesi Hastanesi
770 metre uzaklıkta
Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
780 metre uzaklıkta
Şükriye Mh. Ulucanlar Cd. No:89
Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi
830 metre uzaklıkta
Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi
870 metre uzaklıkta
Hacettepe Mah. Talatpaşa Bulvarı No:82