Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı EAH
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Ankara
İlçe:Altındağ
Adres:Talatpaşa Bulvarı Samanpazarı
Telefon:0 (312) 306-5006
39.93330232.869678

Kurum Hakkında

Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1925 yılında Hamamönü Hacı Musa Mahallesinde kiralanan kerpiçten yapılma bir binada beş yataklı olarak Doğumevi ismiyle faaliyete başlamış olup; bu hastanede hizmetler bir kadın hastalıkları uzmanı ve bir çocuk hastalıkları uzmanı ile bir başhemşire ve iki ebeyle yürütülmüştür.

Doğumevi'nin gelişimi Türkiye Cumhuriyetinin gelişimi ile paralellik göstererek 1929 yılında 10 yatak kapasiteli başka bir binaya taşındı. Yıllar geçtikçe her alanda olduğu gibi sağlık alanında da ihtiyaçlar artıyor, ülke gelişimine paralel olarak doğumevi de gelişiyor, ihtiyaçlara cevap vermeye çalışıyordu. 1934 yılında doğumevi bir kez daha bina değiştirdi. 1949 yılına gelindiğinde bugünkü başarısına temel oluşturacak binasına geçti. 03 Mart 1949'da açılışı yapılan hastanenin Başhekimi İstanbul'un tanınmış kadın doğum uzmanlarından 1925 yılından itibaren görevini sürdüren Dr. Zekai Tahir Burak'tı. Bu yeni bina dönemin şartları içinde Türkiye'de bulunmayan pek çok örnek tesise sahip, 300 yataklı modern bir hastaneydi. Bu yıldan itibaren Eğitim Hastanesi vasfını kazandı.

2003 yılında 21 bin m2 kapalı alanda 409 yatak kapasitesi ile hizmet veren Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılan düzenlemeler ve fiziksel mekan genişletme çalışmaları sonucu 2010 yılı başında 35 bin m2 kapalı alanda 540 yatak kapasitesi ile hizmet veren dev bir kompleks haline getirilmiştir.

Zekai Tahir Burak Eğitim Araştırma Hastanesi de Türkiye'de kadın sağlığı konusunda alanında eğitim ve hizmette çıtasını devamlı yükselterek, iş mükemmelliği modelini örnek alarak alanında yenilikleri hızla geliştirmeye çalışıyor.

Misyonumuz; alanında en iyi uzmanları yetiştirmek, başvuran herkese en kaliteli hizmeti hızlı bir şekilde sunmak, koşulsuz hasta ve çalışan memnuniyetini sağlayarak kaliteli hizmetin devamı için çaba göstermektir.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji Cerrahisi
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Neonatoloji
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Perinatoloji
 • Psikiyatri
 • Tıbbi Onkoloji
 • Üroloji

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi RandevuDr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Sevim Kaya · 22 Aralık 2014

Kızım da dr Hüseyin Yeşilyurta gidecek, bu konuda bana yardımcı olacak varmı? miyomu olupta tedavi olan varmı lütfen tşkediyorum.

Hatice Maraş · 12 Ekim 2014

Başta sayın hocam Hüseyin Yeşilyurt olmak üzere tüm ameliyathane ekibine tüm personele ve Şehri Özdemir hemşireye teşekkürlerimi sunuyorum. Hocam ellerin dert görmesin.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 21 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Betemar Cebeci Diyaliz Merkezi

330 metre uzaklıkta

Erzurum mh. Geçim Sk. 8 Cebeci

Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi

410 metre uzaklıkta

Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi

450 metre uzaklıkta

Ulucanlar Caddesi No:59

75. Yıl Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

590 metre uzaklıkta

Şükriye Mah. Ulucanlar Cad.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi

770 metre uzaklıkta

Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi

780 metre uzaklıkta

Şükriye Mh. Ulucanlar Cd. No:89

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi

830 metre uzaklıkta

Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi

870 metre uzaklıkta

Hacettepe Mah. Talatpaşa Bulvarı No:82