Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Mersin
İlçe:Toroslar
Adres:Halkkent Mah. FSM Bulvarı No:23
Web Sitesi:mersinkadindogumcocuk.gov.tr
Durum:Faal Değil - KapandıHata Bildir
36.84216334.622999

Kurum Hakkında

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi kapanmış olup sağlık alanındaki faaliyetlerine son vermiştir. Bu sayfadaki bilgiler arşiv olarak tutulmaktadır. Kurumla ilgili iletişim, adres, web sitesi ve diğer bilgiler güncel değildir.

Halkımıza hizmet olanaklarını daha iyi, hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaştırmak için Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları adı altında bir branş hastanesi kurulması amaçlanmıştır. Bu sebeple; Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi kurulmuştur.

Hastanemiz; 14902 m²'lik bir arsa alanı üzerinde, 1998 yılında temelleri atılmıştır. Çocuk Hastalıkları binası 6 kattan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası 4 kattan ve 2009 yılı Aralık ayında hizmete giren Çocuk Hastalıkları poliklinik ek binası ise 2 kattan oluşmaktadır. Toplam 306 yatak kapasitesine sahip olan hastanemiz uzman hekimleri ve güleryüzlü personeliyle en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Hastanemiz; 01-07-2007 tarihinde Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bakanı Sn. Kürşat Tüzmen'inde katılımlarıyla gerçekleşen bir törenle hizmete açılmıştır.

Hastanemiz poliklinik ve yataklı servis hizmetleri olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum, Aile Planlaması, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca yan dal uzmanlıkları alanında ise Kardiyoloji, Hematoloji, Endokrin, Psikiyatri, Genetik branşlarında hizmet vermektedir. Hastanemizde tıbbi tahlil ve tetkiklerin yapıldığı Mikrobiyoloji Laboratuarı, Biyokimya Laboratuarı Patoloji Laboratuarı ve Androloji Laboratuvarı mevcuttur.

Hastanemizin Radyoloji Bölümünde USG, Röntgen, Skopi, Kemik Dansitometresi, Mammografi çekimleri yapılıp, raporlanmaktadır. Hastanemizde İşitme Tarama Testi Ünitesi hizmet vermektedir. Psikolog, Sosyal Çalışmacı dallarında hizmet verilmektedir.

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Mersin ili Toroslar ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ayşenur Koca
★★★
Ben hastane yemeklerinden memnun değilim. Yatış hastalarıyla günü birlik hastalara aynı yemek verilsin.
Cek Hunter
★★★★★
Ben şeker hastasıyım ve orda gördüğüm tedaviden memnunum.
Mustafa Kaynak
★★★★★
Mersin, Halk kent-Kadın doğum ve çocuk hastanesinde tedavi görmekte olan kızımın; yeni doğan yoğun bakımdaki tedavisinden,hastanenizin personelinin yoğun ilgi ve itinasından ötürü bu teşekkür e-maili yazma gereğini duydum. Başta gece-gündüz demeden, her türlü konuda ilgi gösteren,tedavide müspet sonuçları bulan,gerekli açıklama ve yönlendirmede bulunan, Yeni doğan doktorumuz; Sayın İstemihan Beye, yeni doğan hemşirelerine, tüm personelinize,sonsuz teşekkürlerimi belirtir. Ülkemizin böyle güzide-yetişmiş hekim ve sağlık personeline sahip olması çok gurur vericidir. Herşey için teşekkürler.

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.3 / 5

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 30 oy kullanılmış ve kurum hakkında 3 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Mersin Şehir Hastanesi
1.9 km. uzaklıkta
Korukent Mah., 96015 Sok.
Modern Akademi Cerrahi Tıp Merkezi
3 km. uzaklıkta
Zeki Ayan Mah. Okan Merzeci Bulv. No:355/A
Mersin Diyaliz Merkezi
3.4 km. uzaklıkta
Sağlık Mah. GMK Bulvarı No:108
FMC Mersin Diyaliz Merkezi
3.7 km. uzaklıkta
Nusratiye Mah 5015 Sk No:39/A
Mersin Tüp Bebek Merkezi
3.8 km. uzaklıkta
İhsaniye Mah. 4918 Sk. No:4
Mersin Su Hastanesi
3.8 km. uzaklıkta
İhsaniye Mah. Sait Çiftçi Cad. No:32/A
Toros Devlet Hastanesi
4.1 km. uzaklıkta
Yeni Mah. Cemalpaşa Cad. 5314 Sok.