Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Mersin
İlçe:Toroslar
Adres:Halkkent Mah. FSM Bulvarı No:23
Telefon:0 (324) 223-0701
36.84216334.622999

Kurum Hakkında

Halkımıza hizmet olanaklarını daha iyi, hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaştırmak için Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları adı altında bir branş hastanesi kurulması amaçlanmıştır. Bu sebeple; Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi kurulmuştur.

Hastanemiz; 14902 m²'lik bir arsa alanı üzerinde, 1998 yılında temelleri atılmıştır. Çocuk Hastalıkları binası 6 kattan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası 4 kattan ve 2009 yılı Aralık ayında hizmete giren Çocuk Hastalıkları poliklinik ek binası ise 2 kattan oluşmaktadır. Toplam 306 yatak kapasitesine sahip olan hastanemiz uzman hekimleri ve güleryüzlü personeliyle en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Hastanemiz; 01-07-2007 tarihinde Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bakanı Sn. Kürşat Tüzmen'inde katılımlarıyla gerçekleşen bir törenle hizmete açılmıştır.

Hastanemiz poliklinik ve yataklı servis hizmetleri olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum, Aile Planlaması, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca yan dal uzmanlıkları alanında ise Kardiyoloji, Hematoloji, Endokrin, Psikiyatri, Genetik branşlarında hizmet vermektedir. Hastanemizde tıbbi tahlil ve tetkiklerin yapıldığı Mikrobiyoloji Laboratuarı, Biyokimya Laboratuarı Patoloji Laboratuarı ve Androloji Laboratuvarı mevcuttur.

Hastanemizin Radyoloji Bölümünde USG, Röntgen, Skopi, Kemik Dansitometresi, Mammografi çekimleri yapılıp, raporlanmaktadır. Hastanemizde İşitme Tarama Testi Ünitesi hizmet vermektedir. Psikolog, Sosyal Çalışmacı dallarında hizmet verilmektedir.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Göğüs Hastalıkları
 • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
 • Çocuk İmmünolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Genel Cerrahi
 • İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Üroloji

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Mersin ili Toroslar ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi RandevuMersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ayşenur Koca · 31 Mayıs 2015

ben hastane yemeklerinden memnun değilim. yatış hastalarıyla günü birlik hastalara aynı yemek verilsin

Cek Hunter · 5 Ocak 2013

Ben şeker hastasıyım ve orda gördüğüm tedaviden memnunum

Mustafa Kaynak · 22 Eylül 2012

Mersin, Halk kent-Kadın doğum ve çocuk hastanesinde tedavi görmekte olan kızımın; yeni doğan yoğun bakımdaki tedavisinden,hastanenizin personelinin yoğun ilgi ve itinasından ötürü bu teşekkür e-maili yazma gereğini duydum.
Başta gece-gündüz demeden, her türlü konuda ilgi gösteren,tedavide müspet sonuçları bulan,gerekli açıklama ve yönlendirmede bulunan, Yeni doğan doktorumuz; Sayın İstemihan Beye, yeni doğan hemşirelerine, tüm personelinize,sonsuz teşekkürlerimi belirtir. Ülkemizin böyle güzide-yetişmiş hekim ve sağlık personeline sahip olması çok gurur vericidir. Herşey için teşekkürler.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 30 oy kullanılmış ve kurum hakkında 3 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

50 metre uzaklıkta

Erdal Acet Cad. Döşeme Mah. Marsa Yağ Fabrikası Karşısı

Mersin Şehir Hastanesi

1.9 km. uzaklıkta

Korukent Mah., 96015 Sok.

Modern Akademi Cerrahi Tıp Merkezi

3 km. uzaklıkta

Zeki Ayan Mah. Okan Merzeci Bulv. No:355/A

Mersin Diyaliz Merkezi

3.4 km. uzaklıkta

Sağlık Mah. GMK Bulvarı No:108

FMC Mersin Diyaliz Merkezi

3.7 km. uzaklıkta

Nusratiye Mah 5015 Sk No:39/A

Mersin Gözde Cerrahi Tıp Merkezi

3.8 km. uzaklıkta

İhsaniye Mah. 113 Cadde No:32

Mersin Toros Devlet Hastanesi

4.1 km. uzaklıkta

Yeni Mah. Cemalpaşa Cad. 5314 Sok.