Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Sarıyer
Adres:Merkez Mah. Dursun Fakih Sok. No:1
Telefon:0 (212) 242-0665
Web Sitesi:sislietfaleah.saglik.gov.trHata Bildir
41.16935729.056752

Kurum Hakkında

Sarıyer Devlet Hastanesi ilk olarak yardımsever vatandaş İsmail Akgün tarafından (1948) tarihinde dispanser olarak faaliyete geçmiştir. Açılışını o zamanın İstanbul valisi ve belediye başkanı Lütfü Kırdar tarafından yapılmıştır. Belediyenin de yardımı ile bugünkü hastanenin olduğu yerde İsmail Akgün Dispanseri adıyla tek kat üzerinde büyük bir dispanser olarak hizmete devam etmiştir (1960). Sarıyer İsmail Akgün Dispanserinin hastaneye dönüştürülmesi ve Sağlık Bakanlığına devredilerek Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi olarak hizmete açılışı 09-09-1985 Tarihinde Sağlık Bakanı Mehmet Aydın tarafından yapılmıştır.

Kurum günümüzde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı İsmail Akgün Ek Hizmet Binası olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi, İstanbul ili Sarıyer ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi
★★★★☆· Eğitim ve Araştırma Hastanesi · Şişli / İstanbul
Şişli Etfal Hastanesi ya da resmi adıyla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul'un Şişli ilçesinde yer alan bir eğitim ve araştırma hastanesidir. Şişli Etfal Hastanesi Türkiye'nin ilk çocuk hastanesidir.
Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi
★★☆☆☆· Eğitim ve Araştırma Hastanesi · Sarıyer / İstanbul
2020 yılnda açılan 350 yataklı Sarıyer Çayırbaşı Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 210 polikliniği, 12 ameliyathanesi, 71 yoğun bakımı, 67 acil yatağı ve 357 araç kapasiteli kapalı otoparkı ile halkımıza sağlık hizmeti sunmaktadır.
Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğtim ve Araştırma Hastanesi
★★★☆☆· Eğitim ve Araştırma Hastanesi · Sarıyer / İstanbul
Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğtim ve Araştırma Hastanesi, 702 adet yatak kapasitesi, yüksek teknolojileri ve ulaşıma olan yakınlığı ile bölge halkına sağlık hizmeti sunmaktadır.

Yorum ve Şikayetler

Alp Ülgür
★★
Merhabalar sizlere nasıl hitap edeceğimi bilemedim. Bağışlayın. İsmim Mustafa Alp Ülgür. Hastahanenizde 06/03/2017 tarihinde tahlil için kan verdim. Hastahanenizin kan alma kısmı olabildiğince güzel çalışıyor. En azından insanlar güleryüzlü tahlil sonuçlarımı ne zaman alacağımı sorduğumda bu gün 15.30 da doktor ekranına düşer 16.00 kadarda alabilirsiniz dediler. (Çünkü yarın doktorumlan randevum var). Ben rahatsız olduğum için eşim nüfus kağıdımla sonuçları almaya gittiğinde biz buradan vermiyoruz internetten alıcaksınız demişler. Ey Muhteremler bu gün kaç kişide internet var kaç kişi kullanmasını biliyor? Labrotuardaki hanım oğlunuza söyleyin o yapar demiş şimdi bizim hiç çocuğumuz yok bir tahlil almak için bu saatten sonra oğlan çocuk mu yapacağız? Hadi ben biraz internet kullanabiliyorumda bunları size yazıyorum. Sonuçları almak için internete girdiğimde ilkinde 19.09 da sonuçları vereceğini söyledi orada başarılı olamadık şimdide saat 22.00 de verecekmiş sanki tren kaldırıyorlar yahu bu devlet sırrımı Allahaşkına altı üstü bir tahlil sonucu vereceksiniz. Bu iş böyle yürümez insanlarımızın yarısı daha doğru dürüst konuşamıyor nasıl alacaklar sonuçlarını. Durumu bilgilerinize arz ederim.

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.0 / 5

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.0 puan almıştır. Toplam 17 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Sarıyer Tıp Merkezi
70 metre uzaklıkta
Sarıyer Deresi Sokak No:4
Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi
2.9 km. uzaklıkta
Kazım Karabekir Paşa Mah. Bahçeköy Cd. No:64
Alibey Tıp Merkezi
3.3 km. uzaklıkta
Cumhuriyet Mah. Arabayolu Caddesi No:47
Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
3.5 km. uzaklıkta
Cumhuriyet Mah. Araba Yolu Cad. No:29
Tarabya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
3.5 km. uzaklıkta
Cumhuriyet Mh. Arabayolu Cd. No:25/B1 Tarabyaüstü
North Clinics Tıp Merkezi
3.6 km. uzaklıkta
Ortaçeşme Mahallesi Çayır Caddesi No:178 Beykoz