Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:İstanbul
İlçe:Üsküdar
Adres:Opr. Dr. Burhanettin Üstünel Cad. No:10
Telefon:0 (216) 391-0680
Web Sitesi:zeynepkamilkdch.saglik.gov.trHata Bildir
41.01530629.025724

Kurum Hakkında

1862 yılında ilk kurulduğu tarihlerden itibaren bugüne kadar değişik isimler ve kurumlar altında hizmet veren hastanemiz; 1982 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı'na devredilerek Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları konusunda eğitim veren özel dal hastanesi statüsüne geçmiştir. 20 Ocak 2004 itibariyle Çocuk Cerrahisi uzmanlık eğitimi, 01 Mayıs 2009 itibariyle Yenidoğan yandal uzmanlık eğitimi, 05 Eylül 2011 itibariyle Jinekolojik Onkoloji ve Perinatoloji yandal uzmanlık eğitimleri hastanemizde verilmeğe başlanılmıştır.

İstanbul’un yalnızca sağlık alanında değil, kültürel mirasının da önemli bir parçası olan Zeynep Kamil Hastanesi, 150 yılı aşan geçmişinde pek çok depremle de karşılaştı. Bu önemli sağlık tesisimizin güçlendirme ve renovasyon faaliyetleri iki etaplık bir süreç sonrasında 30.12.2017 tarihinde tamamlandı. Toplamda 30 bin metrekarenin üzerinde bir alanda gerçekleştirilen çalışmalarla hastane modern bir hüviyete kavuşturulup aynı zamanda yatak kapasitesinde de artış sağlanmıştır. 118’i nitelikli yatak olmak üzere toplam yatak kapasitesinin 352’ye çıkarılmıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniklerimiz sadece İstanbul'un değil ülkemizin en önemli Obstetrik ve jinekolojik merkezlerinden biridir. Konusunda yetişmiş elemanları sayesinde riskli gebelikler ve problemli doğumlar için referans hastane haline gelmiştir. Jinekolojik Onkoloji, Ürojinekoloji, Pelvik Rekonstruktif Cerrahi, Jinekolojik Endoskopik tanı ve tedavi yöntemleri, Jinekolojik Endokrinoloji ve İnfertilite, Tüp Bebek ve IVF uygulamaları Üremeye Yardımcı Tedavi ve Eğitim Merkezimizde başarı ile yürütülmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Yenidoğan Klinikleri 6 ayrı üniteden (çocuk acil, yenidoğan yoğun bakım ünitesi I, yenidoğan yoğun bakım ünitesi II, süt çocuğu, çocuk dahiliye, çocuk intaniye) oluşmakta olup Devlet Hastanesi olarak Anadolu yakasının en büyük çocuk sağlığı ve hastalıkları ve yenidoğan konusunda tecrübeli tanı ve tedavi Merkezidir.

Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, yenidoğan ve çocuk cerrahisi dışında diğer uzmanlık alanlarından bazılarında ise sadece poliklinik hizmeti verilmektedir. Acil hastalar, hastanenin 24 saat hizmet veren çocuk acil ve kadın-doğum acil polikliniğinde değerlendirilirerek, gerekiyorsa ilgili kliniklere yatırılıp tetkik ve tedavileri yapılmaktadır. Hastanemizde ayrıca 24 saat süreyle laboratuvar ve röntgen hizmeti sunulmaktadır. Genetik Tanı Merkezi ve Laboratuvarında anomalili fetus ve bebekler için kromozom analizi yapılabilmektedir. Radyoloji bünyesinde Direkt grafi, US, mamografi; Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri bünyesinde US, Doppler US ve konvansiyonel US mevcuttur. İleri radyolojik görüntülemeler için anlaşmalı hastanelerde gerekli tetkikler yaptırılmaktadır.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
 • Çocuk İmmünolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Ürolojisi
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Neonatoloji
 • Nöroloji
 • Perinatoloji
 • Psikiyatri
 • Tıbbi Genetik
 • Üroloji

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Üsküdar ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Mert Işık
Yaklaşık 1 aydır detayli ultrason 20 24 hafta doppler için randevu alamıyorum ve şuan 22 haftalık olucam hala bulamadım. Detayli ultrason için 2 haftam kaldı ve benim özel hastanede bu işlemi yaptıracak durumum yok. Cimer'e yazdim yanıt yok. Zeynep kamil de kadın doğum doktoruna kontrole geldim beni yönlendirir diye onlarda yönlendirme yapamadıklarını söyledi. Peki ben bu hastaneye doppler için nasıl randevu alicam lütfen biri yardımcı olsun.

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.5 / 5

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 2.5 puan almıştır. Toplam 10 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Academic Hospital
920 metre uzaklıkta
Nuhkuyusu Cad. No:94 Bağlarbaşı
İstanbul Eurofertil Tüp Bebek Merkezi
940 metre uzaklıkta
Nuhkuyusu Caddesi No:96 Altunizade
Üsküdar Aktif Tıp Merkezi
1.1 km. uzaklıkta
Aziz Mahmut Hüdai Mah. Halk Cad. No:24
Üsküdar Veni Vidi Hastanesi
1.1 km. uzaklıkta
Ahmediye Mah. Halk Cad. No:8
Üsküdar Devlet Hastanesi
1.1 km. uzaklıkta
Barbaros Mah. Veysi Paşa Sok. No:14
Hürrem Sultan Hastanesi
1.1 km. uzaklıkta
Mimar Sinan Mah. Otopark Arkası Sk. No:18
Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
1.2 km. uzaklıkta
Tıbbiye Cad. No:40
Üsküdar Hospitaltürk Hastanesi
1.2 km. uzaklıkta
Solaksinan Mah. Selmanipak Cad. No:158