Üsküdar Devlet Hastanesi

Üsküdar Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Üsküdar Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Üsküdar
Adres: Barbaros Mah. Veysi Paşa Sok. No:14
Telefon:0 (216) 474-7900
41.01550029.039017

Kurum Hakkında

Hastanemiz 1950 yılında Polis Prevantoryumu olarak hizmete açılmıştır. Prevantoryum 1969 yılında ise Polis Hijyen ve Diyetetik Sağlık Merkezi, daha sonrada Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığının 1975 tarihli onayları ile 200 yataklı hastane şekline dönüştürülmüştür. 1978 yılında da Polis Hastanesi ismini almıştır. 1980 tarihinde ana bina inşaatına başlanmış 15-01-1985 tarihinde resmen hizmete açılmıştır.

2005 yılında 5283 sayılı kanun ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstanbul Polis Hastanesi Sağlık Bakanlığına devredilerek İstanbul Üsküdar Devlet Hastanesi adını almıştır. Aynı tarihte SSK Genel Müdürlüğüne bağlı Doğancılar SSK Dispanseri Üsküdar Devlet Hastanesi Semt Polikliniği olarak hastaneye bağlanmıştır.

Hastanemiz 01 Ağustos 2009 tarihinde Sağlık Bakanlığı Validebağ Devlet Hastanesi ile birleştirilerek Üsküdar Devlet Hastanesi adı altında tek çatı altında hizmet vermektedir. Hastane hemodiyaliz merkezi hastane arazisi içinde ayrı bir binada hizmet vermektedir. Hastane arazisi içinde eski hastane binası, hemodiyaliz merkezi, hemşire lojmanı, köşk, helikopter sahası ve otopark mevcuttur. Validebağ Ek Hizmet Binası A ve B Blok olarak hizmet vermektedir. Hastane 263 yatak kapasitesiyle yaklaşık 730 kadrolu ve sözleşmeli çalışanı ile hizmet vermektedir.

Ana binada; ağız ve diş hastalıkları cerrahisi, diş polikliniği, anesteziyoloji, beyin ve sinir cerrahisi, cildiye polikliniği, çocuk sağlığı ve hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, gastroenteroloji, gene cerrahi, göğüs hastalıkları, göz hastalıkları, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, kulak burun boğaz hastalıkları, kalp ve damar cerrahisi, kardiyoloji, nefroloji, nöroloji, ortopedi ve travmotoloji, plastik cerrahi, psikiyatri ve üroloji poliklinikleri bulunmaktadır.

Anesteziyoloji, beyin ve sinir cerrahisi, cildiye polikliniği, çocuk sağlığı ve hastalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, genel cerrahi, göğüs hastalıkları, göz hastalıkları, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum birimleri Validebağ Ek Hizmet Binasında sunulmaktadır.

Poliklinikler
 • Aile Hekimliği
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Nükleer Tıp
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Üsküdar Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Üsküdar Devlet Hastanesi, İstanbul ili Üsküdar ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Üsküdar Devlet Hastanesi Validebağ Ek Hizmet Binası

Adres: Kalfa Çeşme Sokak No:1 Koşuyolu

Telefon: 0 (216) 474-7900

Üsküdar Devlet Hastanesi Çamlıca Polikliniği

Adres: Ferah Mah. Ferah Cad. No:40 Çamlıca

Telefon: 0 (216) 474-7900

MHRS - Online Randevu

Üsküdar Devlet Hastanesi RandevuÜsküdar Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

T C Beyhan Enç · 27 Ocak 2015

Üsküdar Devlet Hastanesinde Yaşadıklarım...

Bugün annemi doktora götürdüm (annem 80 yaşında) doktor bizi neredeyse muayene etmeden dışarı atacaktı. Çok üzüldüm, Annemi üzmemek ve korkutmamak için doktora hiçbir şey söylemedim ama içime de dert oldu. Yaşlıların öncelikli olması gerekir iken!!! Bizden önceki hastaları yarım saat beklememize rağmen. 80 yaşındaki annem kısmi felçli olduğundan yavaş hareket ediyordu doktor ise sürekli “hadi teyze çabuk ol dışarıda daha hastalar var” diyerek annemi tedirgin etti. Annem ile çabuk olmaya çabaladık ama çabaladıkça elimiz ayağımız daha da karıştı. Kendimizi dışarı nasıl attık bilemedik, bu arada içeride kalma süremiz 15 yada 20 dakikayı geçmemiştir. Hastam kalp ve hiper tansiyon hastası olup önem içeren bir durumu vardır. İçerideki hastaya gereken ilgiyi gösteremeyen o sayın ... doktor dışarıdaki hastaları bu kadar düşünmesi de çok tezat bir durum açıkçası, kimi düşündüğü ise çok açık. Görevini layıkıyla yapan doktorları biliyor ve onları tenzih ediyorum ama annemi üzen bu sayın ... doktoru nefret ile kınıyorum.

Serdar Çatalçam · 23 Ekim 2013

İstanbul-Üsküdar-Doğancılar ilçesine tahsis etmiş olduğunuz, Uz.Dr. Alper Tekin (Aile Hekimliği Uzmanı) siz yetkililere teşekkür etmek isterim.

1944 doğumluyum. 69 yaşındayım şeker hastasıyım-kalp yetmezliği ve trambosit eksikliğim var. Yani hastaneden dışarı çıkamıyorum. O kadar hastane gezdim bütün doktorlarımız değerli tabiki ama, Sayın Alper Tekin doktormuz bir başka Allah ondan razı olsun sorunumu başından sonuna kadar sıkılmadan can kulağı ile dinleyip yardımcı olmaya çalışmıştır ve yapmış olduğu teşhisleri yerinde olup bu yaşlı halimde beni uğratırmamıştır. Semtimize böyle candan bir doktor atama yapmanızdan dolayı tebrik eder, böyle hayırlı evlatlarımızın çoğalmasını canı yürekten temenni ederim.

Münadiye Çam Çağlar · 21 Mayıs 2013

Fiziki şartlarının kötü olduğu ama, hasta bakıcısından doktoruna ilgi, alaka ve güler yüzün bu kadar iyi olduğu başka hastane daha görmedim. Çok sık kullandıgım bir hastane eşim ve oglum burada ameliyat oldu ikisi de başarı geçti. Teşekkürler KBB Uzmanı Tahir Ünal

Vildan Ağar · 29 Ocak 2012

Merhaba. Ben Vildan Huriye Ağar. Yaklaşık 1 ay önce hastanenize muayene için geldiğimde friberg hastalığı teşhisi üzerine 1 hafta önce ameliyat geçiren hastanızım. Ortopedi uzmanı Dr. Engin Beyin bakmış olduğu hastalar arasında yer almakta olup, doktorumun Engin Bey olmasından son derece memnun kaldığımı belirtmek isterim. Kurumunuzda görev yapan Syn. Uzman Dr. Engin Eren Desteli'ye mesleki açıdan hastalarına karşı göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü teşekkürlerimi sunar, meslek hayatı boyunca en üst kademelere ulaşmasını ve yaşamın ona tüm güzellikleri her daim önüne sermesini can-ı gönülden temenni eder, saygılar sunarım.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Üsküdar Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Üsküdar Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 11 oy kullanılmış ve kurum hakkında 4 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Üsküdar Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Üsküdar Devlet Hastanesi Validebağ Ek Hizmet Binası

430 metre uzaklıkta

Kalfa Çeşme Sokak No:1 Koşuyolu

İstanbul Eurofertil Tüp Bebek Merkezi

600 metre uzaklıkta

Nuhkuyusu Caddesi No:96 Altunizade

MÜTFV Özel Academic Hospital

610 metre uzaklıkta

Nuhkuyusu Cad. No:94 Bağlarbaşı

Dünyagöz Hastanesi Altunizade

670 metre uzaklıkta

Mahir İz Caddesi No:7 Capitol Karşısı

Anatomica Altunizade Tıp Merkezi

690 metre uzaklıkta

Mahir İz Caddesi No:21 Altunizade

Acıbadem Altunizade Hastanesi

690 metre uzaklıkta

Altunizade Mah. Yurtcan Sok. No:1

Altunizade Özel Sante Onkoloji Merkezi

730 metre uzaklıkta

Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:13

Batıgöz Altunizade Göz Sağlığı Merkezi

750 metre uzaklıkta

Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cd. No.15 Altunizade