Üsküdar Devlet Hastanesi

Üsküdar Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Üsküdar Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Üsküdar
Adres:Barbaros Mah. Veysi Paşa Sok. No:14
Telefon:0 (216) 474-7900
Web Sitesi:uskudardh.saglik.gov.trHata Bildir
41.015529.039017

Kurum Hakkında

Hastanemiz 01.12.1950 tarihinde Polis Prevantoryumu olarak hizmete açılmıştır. Prevantoryum 09.09.1969 tarihinde ise Polis Hijyen ve Diyetetik Sağlık Merkezi, daha sonrada Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı'nın 13.07.1975 tarihli onayları ile 200 yataklı hastane şekline dönüştürülmüştür.1978 yılında da Polis Hastanesi ismini almıştır. 1980 tarihinde ana bina inşaatına başlanmış 15.01.1985 tarihinde resmen hizmete açılmıştır.

19.02.2005 tarihinde 5283 sayılı kanun ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstanbul Polis Hastanesi Sağlık Bakanlığına devredilerek İstanbul Üsküdar Devlet Hastanesi adını almıştır. Aynı tarihte SSK Genel Müdürlüğüne bağlı Doğancılar SSK Dispanseri Üsküdar Devlet Hastanesi Semt Polikliniği olarak hastaneye bağlanmıştır.

Hastanemiz 01.08.2009 tarihinde Sağlık Bakanlığı Validebağ Devlet Hastanesi ile birleştirilerek Üsküdar Devlet Hastanesi olarak tek çatı altında uzun bir süre hizmet vermiştir. Validebağ ek hizmet binası 01.06.2016 tarihi itibari ile Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devredilmiş, daha önce T.C. Sağlık Bakanlığı Göztepe Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne hizmet vermekte olan Çamlıca Semt Polikliniği hastanemize bağlanmıştır.

Hastane hemodiyaliz merkezi, hastane arazisi içinde ayrı bir binada hizmet vermektedir. Hastane arazisi içinde eski hastane binası, hemodiyaliz merkezi ve otopark mevcuttur.

2 Kasım 2012 tarihi itibarı ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı-2 bağlı Devlet hastanesi olarak hizmet vermektedir. Toplamda 140 hasta yatağı bulunan hastanemizde hasta başına 74, 3 m² kapalı alan düşmektedir. Hastanemizde toplam 18 klinik bulunmaktadır. Ayrıca 11 adet acil gözlem yatağı, 36 adet yoğun bakım yatağı, 7 adet ameliyat salonu, 20 adet hemodiyaliz yatağı bulunmaktadır.

Poliklinikler
 • Aile Hekimliği
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Nükleer Tıp
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Üsküdar Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Üsküdar Devlet Hastanesi, İstanbul ili Üsküdar ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Üsküdar Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Üsküdar Devlet Hastanesi Validebağ Ek Hizmet Binası
★★★★☆· Devlet Hastanesi · Üsküdar / İstanbul
Validebağ Devlet Hastanesi 01 Ağustos 2009 tarihinde Sağlık Bakanlığı Üsküdar Devlet Hastanesi ile birleşerek tek çatı altında hizmet vermektedir.
Üsküdar Devlet Hastanesi Çamlıca Polikliniği
★★★☆☆· Poliklinik · Üsküdar / İstanbul
Dahiliye, genel poliklinik, çocuk ve kadın doğum, genel cerrahi, cildiye, nöroloji, göz, kbb, ortopedi ve üroloji dallarında poliklinik hizmeti sunmaktadır.

Yorum ve Şikayetler

T C Beyhan Enç
★★
Üsküdar Devlet Hastanesinde Yaşadıklarım... Bugün annemi doktora götürdüm (annem 80 yaşında) doktor bizi neredeyse muayene etmeden dışarı atacaktı. Çok üzüldüm, Annemi üzmemek ve korkutmamak için doktora hiçbir şey söylemedim ama içime de dert oldu. Yaşlıların öncelikli olması gerekir iken!!! Bizden önceki hastaları yarım saat beklememize rağmen. 80 yaşındaki annem kısmi felçli olduğundan yavaş hareket ediyordu doktor ise sürekli “hadi teyze çabuk ol dışarıda daha hastalar var” diyerek annemi tedirgin etti. Annem ile çabuk olmaya çabaladık ama çabaladıkça elimiz ayağımız daha da karıştı. Kendimizi dışarı nasıl attık bilemedik, bu arada içeride kalma süremiz 15 yada 20 dakikayı geçmemiştir. Hastam kalp ve hiper tansiyon hastası olup önem içeren bir durumu vardır. İçerideki hastaya gereken ilgiyi gösteremeyen o sayın ... doktor dışarıdaki hastaları bu kadar düşünmesi de çok tezat bir durum açıkçası, kimi düşündüğü ise çok açık. Görevini layıkıyla yapan doktorları biliyor ve onları tenzih ediyorum ama annemi üzen bu sayın ... doktoru nefret ile kınıyorum.
Serdar Çatalçam
★★★★★
İstanbul-Üsküdar-Doğancılar ilçesine tahsis etmiş olduğunuz, Uz.Dr. Alper Tekin (Aile Hekimliği Uzmanı) siz yetkililere teşekkür etmek isterim. 1944 doğumluyum. 69 yaşındayım şeker hastasıyım-kalp yetmezliği ve trambosit eksikliğim var. Yani hastaneden dışarı çıkamıyorum. O kadar hastane gezdim bütün doktorlarımız değerli tabiki ama, Sayın Alper Tekin doktormuz bir başka Allah ondan razı olsun sorunumu başından sonuna kadar sıkılmadan can kulağı ile dinleyip yardımcı olmaya çalışmıştır ve yapmış olduğu teşhisleri yerinde olup bu yaşlı halimde beni uğratırmamıştır. Semtimize böyle candan bir doktor atama yapmanızdan dolayı tebrik eder, böyle hayırlı evlatlarımızın çoğalmasını canı yürekten temenni ederim.
Münadiye Çam Çağlar
★★★★
Fiziki şartlarının kötü olduğu ama, hasta bakıcısından doktoruna ilgi, alaka ve güler yüzün bu kadar iyi olduğu başka hastane daha görmedim. Çok sık kullandıgım bir hastane eşim ve oglum burada ameliyat oldu ikisi de başarı geçti. Teşekkürler KBB Uzmanı Tahir Ünal
Vildan Ağar
★★★★★
Merhaba. Ben Vildan Huriye Ağar. Yaklaşık 1 ay önce hastanenize muayene için geldiğimde friberg hastalığı teşhisi üzerine 1 hafta önce ameliyat geçiren hastanızım. Ortopedi uzmanı Dr. Engin Beyin bakmış olduğu hastalar arasında yer almakta olup, doktorumun Engin Bey olmasından son derece memnun kaldığımı belirtmek isterim. Kurumunuzda görev yapan Syn. Uzman Dr. Engin Eren Desteli'ye mesleki açıdan hastalarına karşı göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü teşekkürlerimi sunar, meslek hayatı boyunca en üst kademelere ulaşmasını ve yaşamın ona tüm güzellikleri her daim önüne sermesini can-ı gönülden temenni eder, saygılar sunarım.

Üsküdar Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.4 / 5

Üsküdar Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 11 oy kullanılmış ve kurum hakkında 4 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Üsküdar Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Üsküdar Devlet Hastanesi Validebağ Ek Hizmet Binası
430 metre uzaklıkta
Kalfa Çeşme Sok. No:1 Koşuyolu
İstanbul Eurofertil Tüp Bebek Merkezi
600 metre uzaklıkta
Nuhkuyusu Caddesi No:96 Altunizade
Academic Hospital
610 metre uzaklıkta
Nuhkuyusu Cad. No:94 Bağlarbaşı
Dünyagöz Hastanesi Altunizade
670 metre uzaklıkta
Mahir İz Caddesi No:7 Capitol Karşısı
Acıbadem Altunizade Hastanesi
690 metre uzaklıkta
Altunizade Mah. Yurtcan Sok. No:1
Batıgöz Altunizade Göz Sağlığı Merkezi
750 metre uzaklıkta
Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cd. No.15 Altunizade
Sante Onkoloji Merkezi
750 metre uzaklıkta
Tophanelioğlu Cad. Zühtüpaşa Konağı No:11
Altunizade Polikliniği
770 metre uzaklıkta
Altunizade Mah. Mahir İz Cad. No:12 Kat:2/3