Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Hatay
İlçe:Antakya
Adres:MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü Serinyol
Telefon:0 (326) 229-1000
36.33598936.198689

Kurum Hakkında

Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi 2004 yılında hizmete açılmıştır. 15 Aralık 2008 tarihinde Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Kampüsü'nde hizmete giren yeni hastane binası ile birlikte Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi tıbbın gerektirdiği tüm araç ve gerecin, üstün bilgi birikimine sahip doktorlar tarafından kullanıldığı bir merkez haline geldi.

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 94 öğretim üyesi, 146 araştırma görevlisi doktor, 2 uzman, 9 sağlık teknisyeni ve teknikeri, 66 hemşire, 10 hastabakıcı ve 31 de çeşitli idari kadrolarda görevli personel çalışıyor.

Ulaşım:

Antakya merkezinden MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine gelmek için iskenderun yolunda ilerlemeniz gerekmektedir. Hiç bir yola sapmadan düz ilerleyiniz. Yaklaşık 8. nci Km 'de sağda polis meslek yüksek okulu görünecektir. Polis okulundan 500 Mt sonra sol tarafta Sabancı kız öğrenci yurdu ve Ticaret Borsası öğrenci yurdu görünecektir. Yurtları geçtikten yaklaşık 1 Km sonra sol da Tayfur Ata Sökmen Kampüsü görünecektir. Kampüsten içeri giriniz. Yönlendirme tabelaları sayesinde hastaneyeye ulaşabilirsiniz.

Kırıkhan ve İskenderun tarafından gelenler serinyol belediyesi kavşaklarını geçtikten sonra sağ tarafta inci sitesisi göreceklerdir. Yaklaşık 1 Km ilerledikten sonra Tayfur Sökmen kampüsü görünecektir. Kampüsün içerisine giriniz ve yönlendirme tabelalarıyla hastaneye ulaşabilirsiniz.

Aylık yaklaşık 16000 hastanın ayaktan, 840 hastanın yatarak tedavi gördüğü, 850 hastanın ameliyat edildiği ve 24 saat acil servis hizmeti sunulan hastanemizin, 208 yatak kapasitesi bulunuyor. Yeni hastane binamızın yataklı servislerinin ve ameliyathanelerinin hizmete girmesi ile bu sayı dahada artacaktır.

Hasta memnuniyetinin ve hasta haklarına saygının ön planda tutulduğu hastanemizde sağlık hizmetini gerektiği şekilde sağlamak hep önde gelen amacımız olmuştur

Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Hatay ili Antakya ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Murat Yaman · 8 Şubat 2018

Her taraf mikrop. Asistanlar artist. Temizlikçiler rüşvetçi olmuş. Çarşaf veriyo , bana sigara alsana diyor. Hemşirelerin çoğu işlem yaparken hastayla konuşmaya bile tenezzül etmiyor. Suriyelilere Türklerden daha çok değer veriyorlar. Kalabalık her taraf pis kokuyor. Hastalığımızı öğrenecez ama kimse muhattap olmuyor. Adına yakışmayan bir hizmet var.

Merve Inci · 5 Eylül 2016

İğrenç bir hastane yiğenimin kolu kırıldığı için gitti sonra kolunu çekip alçıya aldılar ve kolunun tuttuğunu söylediler ama bugün kontrol için bir hastaneye gittiğimizde kolunun kırık bir şekilde sarıldığını öğrendik madem işinizi iyi yapmayacaksınız kapatın gitsin hastaneyi

Berna Gözgeç · 14 Temmuz 2016

İgrenç bir hastane annem 5 gün yattı yatakların pis kokusundan duramadık. geçmiş olsuna gelenler bile koku yüzünden hiç durmuyorlardı. böyle üniversitemi olur bee hijyen konusunda sıfır hiç beğenmedim fare leşi kedi ölüsü gibi kokuyor. yemek veriyorlar çatal kaşık yok ne biçim elimizlemi içicez bezelyeyi çorbayı. igrenç ötesi yani böyle hastane ilk defa gördüm..

Hayriye Aksu · 19 Şubat 2016

Bn 2 gün önce kadın hastalıkları bölümünde ameliyat oldum ve hayatım boyunca bu kadar berbat bir hastane görmedim. Ameliyat için 8de çağrıldım akşam 6da ameliyat oldum ve o vakte kadar kaç tane görevliye soru sorduysam bi tanesi bile cevap verme tenezzülünde bulunmadılar. Özellikle oradaki *** hanim denilen doktor egosundan hastaları göremiyor. Ameliyattan sonra dikişlerim kanadı bunu söylediğim halde umursamadan beni taburcu ettiler. Bir daha bu hastanenin önünden bile geçmeyeceğim. Bu hastane MKÜ için büyük bir ayıp...

Hasan Mike · 9 Şubat 2016

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş polikinliğinde dişlerimin tedavisini yaptırdım. Yapılan tedavi sürecinde gerek doktorların gerekse diğer personelin gayretli ve iyi niyetli yaklaşımlarından etkilendim. Ayrıca tedavi sonucunda çok menmun kaldım. Bu nedenle tedavimi yapan Doktor Osman bey ile Doktor Berkay bey başta olmak üzere emeği geçen herkesi çok teşekür ediyorum.

Mustafa Enzin · 13 Aralık 2015

Şiddete hayır deniyor. Güzel kimse burada ne oluyorna şiddet oluyor diyen tok. Atalarımız tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. Saglıkçılar güzel ilgilense herhalde şiddet olmaz diye düşünüyorum. Tabiki Hizmeti ibadet görerek gerçekten canla başla çalışanlar yok değil ama babasının çifliği gibi kullananlarda var malesef. Ben 28 aralıkta ayagım döndü araştırma hastanesine gittim antakya ilgilenmediler elektrik yok filim makınası çalışmıyor. bizi şikayet edin diyede sırıtıyorlar dalga geçer gibi. Daha yeni 12. ayın 12 sinde cumartesi ayak bağım kopmuş aynı hastaneye gittim. ordaki asistandı galiba bir hocamız burdaken soralım dedi emarı emar sonucunu götürmüşüm uzaktan hiç gelme zahmetinde bulunmadı o kılınige gelsin dedi. ben 50 km lik yoldan gelmişim bir bak ne var ne yok. adamların umrunda degil.

Bir de fazla ilaç kullanmayın diye kampanyalar yapıyorlar. Bu kadar reklam parası vermeye gerek var mı doktorlara tembihleyin ortak çalıştıkları firmaların daha fazla ilacını yazma yarışına girmesinler bu iş çözülür. Kimse ilaç için bayılmıyor. az yazsınlar vermesinler. bitkisel çözüm önersinler olmaz reçete dolacak. yazmasalar bedavadan. yurt dışı tatilleri, evler, arabalar nerden gelecek.

Betül İsbir Karakaya · 26 Haziran 2015

Koskoca üniversite hastanesinde danışmanın telefonları açılmıyor neden ??? Yarın sırf bunun için cehennemin dibinden o hastaneye gidicem o telefonun başında kim oturuyor merak ediyorum o zavallıyı.

Nisa Su · 19 Haziran 2015

Diş Hekimliği Fakültesine randevu nasıl alınıyor, bilginiz var mı

'Neslihan Hamurcu · 26 Ekim 2014

bu hastanede çalışan temizlik personelinin kendini bu kadar üstün görmesi, bu egosu, neyine güvenerek oluşuyor anlamak mümkün değil! Öyle bir özgüven ki kendisi"git şikayet beni" diye yönlendiriyor birde. Ve başhekimmiş bilmem kimmiş kimsenin umurunda değil. ki zaten umurlarında olmuş olsa hiçbir temizlikçi bu kadar hadsiz, sayısız olamazdı. Bazı doktorların da o havaları yok muu... hepinize disiplin şart. bu burda bir şikayet yazısı olarak kalmayacak ! gerekli yerlere bildirilecek.

Saniye Simsek · 11 Ekim 2014

Personellerin terbiyesizliği temelden kaynaklanıyor her hastahanede böyle

M Şerefettin Canda · 16 Mart 2014

MKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi, çok sayıda kimsenin olağanüstü büyük emekler verilerek, bilgi ve deneyimi ile açılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye'nin büyük yatırımlarla ve özveri ile gerçekleştirdiği, en yeni teknoloji ile donattığ, çok sayıda nitelikli doktorların ve personelin görev yaptığı Hatay İlimizin en önemli bilim ve hizmet kuruluşundan, halk sağlığı adına ve halkımızın memnuniyeti adına güzel haberler duymak, Orta-Doğu'nun ve Bölgemizin sağlık merkezi olduğunu görmek, en büyük dileğimdir.

İnanıyorum ki yüreği yalınızca bilim, insanlık ve hizmet aşkı ile dolu genç bilim adamları, doktorlarımız ve vatan evlatları bunu yerinme getirecektir. Hatay'ın Türkiye'ye yaklaşık 19 yıl sonra bağlanmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk'ün idealleri , "yurtta barış, dünyada barış" sözü, bu eserleri ve hizmetleri Hatay'da gerçekleştirenlerle aydınlanacaktır.

Gül Tanem Tanem · 18 Aralık 2013

Ben böyle tebiyesiz saygısız bi personel görmedim hastalarla konuşmasını öğrensinler önce. Bizim sırtımızdan para kazanıyolar hakkımız haram olsun. Bu ne saygısızlık bi de utanmadan diyoki başhekime git şikayet et diyolar. Bu nasıl terbiyesizlik bu hastanede başhekim yokmu sorumlular ilgilenirse personlleri ile sevinirim

Mehmet Döş · 30 Eylül 2013

çocuk metbolizma bölümü açılacakmı?

Sezer Kalaycı · 6 Eylül 2013

Hastanedeki hsg cihazı 8 aydır bozuk. Ne zaman olacağı belli değil. Hastaların mağduriyeti ne zaman düzeltilecek

Hakan Erke · 4 Haziran 2013

Araştrma hastanesi uyku labaratuvarı bölümü kadar görevini yerine getirmeyen hastane görmedim ayrıca çok saygısızlar... kime şikayet ederseniz edin diyorlar nerden geliyo acaba bu cesaret...

Gökçen Savaşır · 21 Ağustos 2012

Benim annem de ameliyat oldu gerçekten hem steril hem de iyi bir ortamdı, çok iyi ilgilenildi çok memnun olduk. Özellikle Doktor Kenan Beye, asistanları Sevra Hanım, Koray Beye gerçekten Allah razı olsun, hepsi birbirinden güzel insanlar...

Ender Kışlal · 25 Temmuz 2012

Ben cildiye servisinde elli gün kaldım, Allah hepsinden razı olsun bana çok iyi baktılar. Ayagım iyileşti sayılır doktor Gökhan Beyi çok seviyoruz onun da emegi çok oldu Allah razı olsun. Herkes görevini severek yapıyor hoşça kalın.

Bilal Baba · 14 Ocak 2012

Ben de Allah izin verirse gözümden ameliyat olcam. İnşallah iyi geçecek. Doktoruma ve yardımcılarına güveniyorum.

Mustafa Dikmen · 7 Ocak 2012

Allah razı olsun doktorlardan ve ameliyatımı gerçekleştirenlerden. Şifa buldum, rahat bir nefes alabiliyorum. En azından ağrısız yaşamıma döndüm. Bel fıtığı ve omurilik daralması ameliyatı oldum, herkese tavsiye ederim. Ağrısız yaşam cok güzel. Ne mutlu bize böyle ünüversite hastanelerimiz var, yaşasın türk doktorları ve profesörleri. Ayrıyeten temizliğine hayran oldum hastanenin, yalnız tek şikayetim yemekler iğrenç, hazırlıklı gidin.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 103 oy kullanılmış ve kurum hakkında 19 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Hatay Devlet Hastanesi

7.7 km. uzaklıkta

Alaaddin Mah. 93.Ada Sokak No:1

Antakya Akademi Hastanesi

11.5 km. uzaklıkta

Kavaslı Mahallesi Atatürk Caddesi No:146

Defne Hastanesi

12 km. uzaklıkta

Kavaslı Mah. Uğur Mumcu Cad. No:101

Hatay Şifa Diyaliz Merkezi

12.7 km. uzaklıkta

Saraykent Mah. Çevre Yolu Cad. No:9

Antakya Yaşam Cerrahi Tıp Merkezi

14.6 km. uzaklıkta

Altınçay Mah. 624. Sk. No:20

Hatay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

14.8 km. uzaklıkta

Altınçay Mah. M. Kafadar Cad. No:623/4

Hatay Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

15.7 km. uzaklıkta

Şirince Mahallesi Dabbahhane Sokak