Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Kurum Adı:Osmangazi Üniversitesi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Eskişehir
İlçe:Odunpazarı
Adres:Büyükdere Mh. Osmangazi Meşelik Kampüsü
Telefon:0 (222) 239-2979
39.75248130.490931

Kurum Hakkında

Üniversitemiz hastanesinin temeli 1976 yılında dönemin Başbakanı Süleyman Demirel tarafından atılmıştır.

Sağlık Bakanlığının Eskişehir’deki 300 yataklı Göğüs Hastalıkları Hastanesinin Üniversitemize devri ile hastane kuruluş çalışmaları tamamlanarak Temmuz 1977’de Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’ne bağlı Tıp Fakültesi Hastanesi faaliyete geçmiş, hasta kabulü yapılarak rutin sağlık hizmetlerine başlanmıştır.

1991 yılı Eylül-Ekim aylarında eski hastane binasında birkaç Anabilim Dalı dışındaki diğer tüm birimler Meşelik Kampüsü’ne taşınmıştır. 1993 yılı sonunda 900 yataklı hastane bitirilerek taşınma işlemleri tamamlanmıştır. 18 Ağustos 1993 gün ve 21672 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 496 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi kurulmuş ve hastane Anadolu Üniversitesi’nden ayrılarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesine bağlanmıştır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi Eskişehir merkezinin yanında Bilecik, Afyon, Kütahya’nın yer aldığı bölgede Üniversite Hastanesinin gerektirdiği tüm hizmetleri hastaların hizmetine sunmaya devam etmektedir.

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Eskişehir ili Odunpazarı ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Aslıhan Ulupınar · 13 Kasım 2017

Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

İsmail Kilitci · 12 Mart 2013

Eylül 2012 tarihinden Mart 2013 tarihine kadar tedavi gören annemim, rahatsızlığı süresince; başta hematoloji doktoru Yrd Doç.Dr Neslihan Andıç Hanım ve ekibine, yoğun bakım ve personeline, hastane güvenlik personeline ve hastane görevlilerinin herbirine teşekkür eder tıp bayramlarını kutlarım.

Mehmet Yalçın · 12 Şubat 2013

Çok güzel hastane personele ve doktorlarına çok teşekkür ederim.

Burcu Dilek Fişek · 9 Nisan 2012

Doktorların ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim, hizmetlerinden dolayı Allah razı olsun.

Zilif Şen · 21 Mart 2012

20.03.2012 tarihinde Osmangazi Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Polikliğinde muayene oldum ve doktor Meme US ve Tiroid US ultrasyon filmi talep etti. Ancak Radyoloji Polikliniği bana 01.06.2012 tarihine randevu verdi. Erken teşhisin hayat kurtardığı söyleniyor

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi 5 üzerinden 3.7 puan almıştır. Toplam 27 oy kullanılmış ve kurum hakkında 5 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi

210 metre uzaklıkta

Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü

Yaşam Diyaliz Merkezi

330 metre uzaklıkta

Büyükdere Mh. Hilaller Sk. No:17

Ümit Vişnelik Hastanesi

1.3 km. uzaklıkta

Vişnelik Mh. Şehit Yusuf Turgut Sk. No:3 Odunpazarı

Elifana Çocuk Sağlığı Dal Merkezi

2.1 km. uzaklıkta

Akarbaşı Mh. Atatürk Bulvarı No:161

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

2.6 km. uzaklıkta

Yenikent Mah. Piri Reis Cad. No:28

Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi

2.6 km. uzaklıkta

Akarbaşı Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. No:55